Zavrieť

Porady

Aká je výška colného dlhu?

Obchodný prípad je nasledovný:

Ste podnikateľ sídliaci v Hodoníne a dovážate bicykle od zahraničného partnera z Taiwanu. Hodnota colnej faktúry je 25 000 EUR. Faktúra na dopravné FCA ČSAD Hodonín činí 1 350 eur. Prepočítací kurz je 1EUR = 27,41 CZK. Dovozná prirážka na tento tovar činí 2,50 % colnej hodnoty. Colná sadzba činí 16,00 %.

Vedel by niekto určiť výšku colného dlhu ?

Ďakujem veľmi pekne za každú odpoveď.
Naposledy upravil hasekov : 24.11.14 at 11:18
marjankaj Veď colník by to mal vedieť.
Kvaka Kde bolo dohodnuté miesto prevzatia tovaru dopravcom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Vypočítať si to budeš musieť sám, príklad výpočtu nájdeš tu https://www.hojko.com/clo-z-usa-t90511.html.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hasekov Ďakujem veľmi pekne za ochotu, len neviem či to je správne, lebo všade to uvádzajú inak. Tam je ešte uvedená aj colná faktúra, dovozná prirážka a vôbec mi to nie je jasné ako sa to urči.
    Kvaka Takže to je zadanie na nejakú skúšku, ak som správne pochopila. Skús sám hľadať, inak to nebudeš vedieť. Čo je colná faktúra, je tu http://www.logistickymonitor.sk/inde...id=92&Itemid=6. Aby si pochopil riešenie príkladu, naštuduj si najmä čl. 32 a 33 nariadenia Rady (EHS) č. 2913/92 v znení neskorších zmien a doplnkov. Dovozná prirážka sa počíta z colnej hodnoty tovaru. Doprava http://sk.wikipedia.org/wiki/Free_Carrier
    hasekov Ďakujem veľmi pekne za ochotu. Nie je mi to z toho nariadenia jasné, chcelo by to asi nejakého odborníka čo v tom pracuje. Ešte raz veľmi pekne ďakujem.
    hasekov Ďakujem. Podľa toho nariadenia mi to tiež nie je jasné a okrem toho je tam aj dovozná prirážka, asi by to chcelo niekoho kto v tom pracuje. Ďakujem veľmi pekne za ochotu.
    hasekov Neviete náhodou kto by to vedel určiť, ja som z toho blbý. Ďakujem.
    Kvaka Pozri si napríklad túto informáciu, mala by ti pomôcť https://www.financnasprava.sk/_img/p...ia_36_2010.pdf Colná faktúra bude colnou hodnotou. Prepočítaj kurzom colnú faktúru, aj náklady na prepravu z faktúry. Z colnej hodnoty vypočítaš clo, % máš, rovnako z colnej hodnoty vypočítaš dovoznú prirážku. DPH sa platí zo súčtu všetkých platieb (colná faktúra+clo+dovozná prirážka+náklady na prepravu do Hodonína), veď si pozri aj § 24 zákona o DPH.
    hasekov Ďakujem veľmi pekne za nesmiernu ochotu.
      zbaliť

    barni15 je offline (nepripojený) barni15

    barni15
    najprv si to presne pomenuj o aké bicykle ide v colnom sadzobníku sú takto delené 8712 00 Cestné bicykle a ostatné bicykle (vrátane dodávkových trojkoliek), bez motora:
    8712 00 30 – Cestné bicykle s guľkovými ložiskami . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 14 p/st
    8712 00 70 – Ostatné . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
    a ešte k doprave treba rozdeliť a vyčísliť sumu za dopravu mimo únie a sumu po EU a SK
    Naposledy upravil barni15 : 11.11.14 at 08:29
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hasekov Ja to nemám ako inak pomenovať, lebo to je zadanie príkladu. Keby si vedel určiť výšku colného dlhu podľa toho zadania čo som uviedol bol by som rád, lebo všade to je uvádzané inak. Ďakujem veľmi pekne za ochotu.
    Kvaka Ako inak je to uvádzané? Napíš, čomu nerozumieš v zadaní príkladu.
    hasekov Neviem ako sa podľa toho zadania vypočíta colná hodnota.
    Kvaka Však som ti to vyššie napísala, keby si si prečítal lepšie. Odkaz, čo som dala http://www.logistickymonitor.sk/inde...id=92&Itemid=6 píše, že colná faktúra je doklad, ktorý vyžadujú na colnici v krajine, kam sa tovar importuje, v ktorom vývozca uvádza faktúrovanú cenu alebo inú cenu (napr. predajnú cenu, cenu identického tovaru) a upresňuje náklady na dopravu, poistenie a balenie, atď., podmienky dodávky a platby, za účelom určenia colnej hodnoty tovaru dovezeného do importujúcej krajiny. " toto je pre teba colná hodnota, pozri môj komentár vyššie.
    Tebe sa nechce otvárať a študovať potrebné odkazy? Našiel by si aj sám, mohol si sa opýtať, ak nerozumieš.
    Kvaka Rozklikni si komentáre k môjmu príspevku vyššie.
    hasekov Veľmi pekne ďakujem za trpezlivosť a ochotu.
      zbaliť
    Kvaka 24.11.14 17:48 priradil do Porady

    Aká je výška colného dlhu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.