Zavrieť

Porady

Môže mi dať nový starosta len tak výpoveď?

Chcela by som vedieť či nieje protizákonné: Náš nový starosta už teraz rozpráva že od nového roku pôjdem z obecného úradu ako prvá a tak by ma zaujímalo či tomu môžem zabrániť aby ma od nového roku nevyhodil. Pomôže mi nejako obrátiť sa na úrady alebo políciu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Ak bude postupovať podľa zákonníka práce nemusí udávať dôvod tak sa priprav, že si začneš hľadať nové miesto.Na políciu sa môžeš obrátiť vtedy keď to urobí fyzicky( napr. jedna ruka uchopí golier, druhá uchopí opasok nohavíc a obe vykonajú pohyb vpred cez dvere )
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška O ktorom ustanovení zákonníka práce je tu konkrétne reč?
    pavol54 § 59 a nasl.
    Ing. Ľubomír Janoška napr. § 61 ods. 2?
    (2) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov ustanovených v tomto zákone. Dôvod výpovede sa musí vo výpovedi skutkovo vymedziť tak, aby ho nebolo možné zameniť s iným dôvodom, inak je výpoveď neplatná. Dôvod výpovede nemožno dodatočne meniť.
    pavol54 ja som sa nezmieňoval o výpovedi,
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Starosta obce nemá univerzálne postavenie v pracovnoprávnych vzťahoch, časť je priamo zo zákona zverená inému orgánu obce – obecnému zastupiteľstvu. Tak má obecné zastupiteľstvo právomoc:

    - menovať prednostu obecného úradu,
    - voliť hlavného kontrolóra,
    - menovať náčelníka obecnej polície,
    - menovať vedúcich jednotlivých subjektov zriadených alebo založených obcou.
    http://www.spisskevlachy.sk/dokument...iva/zakon4.pdf
    Naposledy upravil sosak : 16.11.14 at 17:31

    Môže mi dať nový starosta len tak výpoveď?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.