Zavrieť

Porady

Vymena stupačiek len v 1 byte

Chcem sa spytat je mozne zistit ci si susedia menili stupacky sami? So susedmi nedebatuju. Je mozna vymena stupaciek len v 1 byte? Ako sa da zistit ze si menili stupačky? Nesla by nam voda alebo niečo? Byvaju na najvyssom 3 poschodi.
5 komentárov     zbaliť
marjankaj A načo ti tá informácia bude?
sajmon2 Lebo sme chceli meniť v celom paneláku tak nevieme ako teraz postupovať.
marjankaj No ako? Veď si to odsúhlaste na schôdzi vlastníkov.
sajmon2 Na schodzi sa susedia neukázali lebo že oni si ich už opravili takže to blokujú .
marjankaj A bez tých susedov na schôdzi nie ste uznášania schopní?????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    logo
    Ladislav Pejko
    úplne bežne meníme stupačky pri každej rekonštrukcii bytu, hlavne kanalizačnú odbočku, ktorú potrebujeme dostať hlbšie kvôli pripojeniu podomietkového splachovača a sprchových bezbariérových vaničiek. Rozvody vody na najvyššom poschodí po skrátení umožňujú zväčšiť trochu kúpelňu alebo WC, keďže sa dá zmenšiť šachta. Pri výmene kanalizačnej stupačky je pre nás nutné dohodnúť sa zo spodným susedom, keďže sa prebúrame do jeho šachty a napojíme sa na potrubie pod jeho stropom ...Hlavný uzáver vody pre stupačku sa uzatvára vždy pri výmene bytových ventilov, je to však max. hodina, takže to vo vhodne zvolenom čase susedia ani nemusia postrehnúť...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška Pri výmene kanalizačnej stúpačky nezaškodí ani dohodnúť sa s hornými susedmi, aby chvíľu nesplachovali
    Alebo treba vyčleniť veľké vedro a vymenovať hlavného zachytávača splaškov
    lapejko no, hlavne ak je tých susedov 12 poschodí...
    sito Pán Inžinier a nie sú to osobné údaje, DNA ...
    lapejko tak potom ja som už nositeľ cudzích DNA...
      zbaliť

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    ...Technicky to nie je možné, aby sa menili len v jednom byte.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Je. Keď je havária v jednom byte, tak predsa nebudú meniť stúpačky v celom baraku.
    denis_m6 presne, mohli menit iba svoje rozvody v stupacke, my sme tiez tak, odstavis privod vody do bytu a vymenis vsetko co ide od ventilu.
    marjankaj A my sme odstavili celú stúpačku, lebo bola dierka v stúpačke v úrovni podlahy. Zatekalo susedovi pod nami. A menil sa iba náš úsek, nie celá stúpačka.
    jezo421 Akurat ze to za ventilom uz nie je stupacka :-)
    sito jezo nie za ventilom, ale až za vodomerom, ten je súčasťou spoločného zariadenia, rozvodu vody v bytovom dome, zo zákona, vlastne aj prevádzkou domu podľa poslednej novely Zákona 182/1993. Potom, až potom je už všetko vlastníctvom, majetkom vlastníka bytu, že?
    Anika61 Ak byva zadavatel tejto otazky pod tym z toho tretieho poschodia,tak by si vsimol,lebo pri vymene by musela byt vypustena voda zo stupacky.....ak byva na opacnej strane,mohlo ist o inu stupacku...
    marjankaj A mohol byť aj na dovolenke. Každopádne sa už niečo dozvedel, tak má námet na nejaký článok do novín, prípadne román.
    sajmon2 Tu ide aj o azbest kedže si nezavolali firmu ale len laikov, známych ..ide aj o naše zdravie, keďže mame v rodine astmu a cysticku fibrozu, je riziko vystaviť sa ešte aj prachu zo stupačiek. A nechcu nam povedať či išlo o stupačky že aby nemali problem. Ale voda išla v celom panelaku ale ked vravite že voda sa odpoji iba v ich byte, tak je to možné , že ich menili ... Myslel som, že treba odstaviť vodu v celom paneláku.
    MARJANKAJ - a mohli by ste mi objasniť ako sa tie stupačky vymienaju? či sa pília a takým sposobom sa odstranuju alebo sa odmontuju. ďakujem
    marjankaj Ešte raz sa opýtam. Načo ti je táto informácia? Chceš si stúpačku vymeniť aj ty sám?
    No najprv sa zastaví voda. Poškodený kus sa odpíli, narežú sa závity a vloží sa tam nový kus. Ale treba to predtým aj oznámiť ostatným bývajúcim v dome.
    Ak by si chcel meniť celú stúpačku, tak si to musíte dohodnúť na schôdzi vlastníkov. Ten jeden by vás asi prehlasovať nemal.
    marjankaj Však sa opýtaj vášho zástupcu, alebo predsedu SVB, či čo tam máte.
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Keby menili susedia stúpačky len sebe, tak by ich museli meniť prinajmenšom od suseda pod nimi k sebe a musel by byť uzavretý hlavný uzáver vody v dome.
    sajmon2 Ďakujem za odpoveď. Tak asi si potom nemenili stupačky keďže voda išla v celom paneláku.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sajmon2 Ide o to, že keby menia, pridali by sme sa k výmene celého paneláku, prečo by sa malo meniť len v 1 byte keďže stupačky sa potrebujú vymeniť všade.
    ivka70 Taku vymenu by snad bolo treba naplanovat a odsuhlasit aj na schodzi vlastnikov.
    Anika61 Nechcela som sa Ta dotknut,ale ta otazka mi znela divne...Mate azda nejake bytove spolocenstvo...domove schodze,preco sa tam nedohodnete na vymene-zrejme viaceri budu za.
      zbaliť

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    "...Technicky to nie je možné, aby sa menili len v jednom byte."

    Zitka, tak ako píše Ján, je! Musí sa dať, hlavne technicky. Ak je to nutnosť, ba dokonca vlastník bytu je to zo zákona povinný umožniť. Tiež ak sa vlastníci rozhodnú meniť nie len stúpačky, ale celý rozvod vody, plynu a kanalizácie v dome.

    Tiež som menil, ale dôvod bol iný. Stúpačky boli v priestore 60 x 75 cm. V mojom byte som ich stiahol kolenami, nie mojimi nad podlahou a pod stropom celkom do rohu, a spravil rohovú kuchyňu, plus špajzu vedľa kuchyne. Samozrejme som potreboval povolenie zo stavebného úradu, od plynárov, ale hlavne od spoluvlastníkov domu, nadpolovičnej väčšiny, aj keď sa to týkalo vlastne len jednej tretiny vlastníkov, jedného vchodu. Samozrejme, že počas prerábky bola voda odstavená, tiež plyn, takže čím skôr to bolo, tým lepšie. S vodou nebol problém. S plynom, áno. Pri revízii, museli byť všetci domu, až na druhý krát, inak by plynári nepustili pre revíznu správu stúpačku.

    V tom dome si presadzujú právo vlastníka bytu, nie právo spoluvlastníkov domu, že?

    Vymena stupačiek len v 1 byte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.