Zavrieť

Porady

Platba sudnych poplatkov pravnemu zastupcovi

Dobry den,

Rad by som sa spytal ci sme povinny platit sudne poplatky nasmu pravnemu zastupcovi aj napriek tomu ze sud rozhodol v nas prospech.

Strana, ktora prehrala sudny spor nie je schopna zaplatit name vymahanu sumu a taktiez sudne popolatky nasmu pravnemu zastupcovi. Na zaklade toho sa nas pravny zastupca obratil na nas so zaplatenim sudnych poplatkov.

Dakujem,

Robert
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

    mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac gypsynka
    Ak ste vyhrali súdny spor a súd uložil povinnosť zaplatiť súdne trovy druhej strane, váš právny zástupca si ich má vymáhať od nich, nie od vás.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Možno ti iní poradia, ale podľa mňa: oznám právnemu zástupcovi, že súdnym rozhodnutím bola uložená povinnosť zaplatiť súdne poplatky i poplatky právneho zastupovania protistrane, ktorá spor prehrala a teda nech si ich právne vymáha od nich. Ty sa riadiš týmto rozhodnutím a preto necítiš a nemáš voči nemu žiadne finančné povinnosti. Nech si to od odporcu vymáha exekútorom.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Súdne poplatky ste platili súdu, advokátovi sa platia trovy právneho zastúpenia.
    Ak ste vyhrali súd, advokátovi trovykonania musí uhradiť váš odporca a advokát vám má vyúčtovať (ideálne vrátiť) zálohu, ktorú ste mu zaplatili. Asi vám ju však nevráti skôr ako mu druhá strana zaplatí, lebo súdili ste sa vy, advokát pracoval. Dodatočne by som mu však neuhradila ani zálohu

    § 149 obč. súdneho poriadku

    (1) Ak advokát zastupoval účastníka, ktorému bola prisúdená náhrada trov konania, je ten, ktorému bola uložená náhrada týchto trov, povinný zaplatiť ju advokátovi.
    Robo1983 Dakujem za prispevky a pomoc.

    Platba sudnych poplatkov pravnemu zastupcovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.