Zavrieť

Porady

Manžel sa zadlžuje a manželka žiada o rozvod,po rozvode musí splatiť aj jeho dlhy?

Dobrý deň,
manžel pracuje na živnosť avšak prestal pracovať a vzniká mu dlh v zdravotnej a sociálnej poisťovni nakoľko si živnosť nezrušil a hrozí exekútor, chcem sa s ním rozviesť a či tieto dlhy potom padnú aj na mňa keďže tá živnosť je na neho, bojím sa že manžel na rozvod nepristúpi a nemieni ani nič platiť, v byte chcem zostať so synom on však odmieta odísť, byt je družstevný nemáme ho vo vlastníctve, viete mi poradiť na čo mám právo? ďakujem budem veľmi vďačná
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Možno ostatní poradia, ale ohľadom bytu - o ten neprídeš, pretože nie je vo vašom vlastníctve. Vy ste len nájomníci.

    timotej je offline (nepripojený) timotej

    timotej
    co narychlejsie podat navrh na sud na zrusenie BSM, aj keby mal byt rozvod neskor BSM budete mat vysporiadane a tym padom mate aspon po ciastocnom probleme

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Družstevný byt nepodlieha exekúcii. Ak by ste sa však rozviedli, museli by ste jeden druhého z bytu vyplatiť - polovicu trhovej hodnoty bytu. Máš na to? Možno by potom prišiel exekútor za tebou a byt by ti vzal ...

    Ak nie je v manželstve iný problém, malo by sa zachrániť a manžela podržať. Hocikto dnes môže prísť o prácu. A tie dlhy nemôžu byť také veľké, aby sa nedali vyrovnať.

    Manželove dlhy, ktoré vznikli počas manželstva, môže exekútor uspokojiť z BSM, pokiaľ existuje.
    sneha Manželstvo sa snažím zachrániť pol roka už dva roky nalieham aby si zrušil živnosť a zamestnal sa on však žiadne ústupky nerobí a preto už ani ja nemienim tolerovať to ako ma ponižuje, nadáva a už to psychicky nezvládam, dlhy sú tam už niekoľko tisícové. Problém nie je že stratil prácu on len do nej prestal chodiť. Zistila som však novú skutočnosť a že manžel má na seba nehnuteľnosť avšak nadobudnutú počas manželstva. Preto ak sa po rozvode rozdelí že musím splatiť polovicu dlhov ale on by ma musel z tejto nehnuteľnosti vyplatiť a by sa to možno vynulovalo je potrebné najskôr tieto dlhy vyplatiť?
    Mária27 čo najskôr zrušiť BSM - aj počas manželstva. Pozri § 148a obč. zákonníka (pri podnikaní) a § 148 že sa zadlžuje (proti dobrým mravom) a podvádza aj s vedľajším majetkom. Zaváži to aj spolu s návrhom na rozvod.
    Urážať sa nenechávaj.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak nechceš aby dlhy narastali, snaž sa manžela presvedčiť aby živnosť zrušil a išiel sa zaevidovať na Urad práce. Nárok na dávku v nezam. mu síce nevznikne, ale aspoň štát bude za neho platitelom zdr.poistenia.

    Odkedy nepracuje ? Platil povinné odvody aj do sociálnej poisťovne ?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sneha1 Práve o to ide že vôbec nedáva na moje naliehanie nepreberá ani upomienky a nechce si ísť danú živnosť zrušiť, odvody do sociálne poisťovne si neplatí, neviem či mám radšej odísť z bytu kedže tam hrozí exekúcia lenže to si budem musieť nájsť novú prácu aj bývanie
    Ferdosondo Nedaj mu najesť, to pomáha.
    kopretinka to u vás tak funguje?
      zbaliť
    kopretinka 26.11.14 13:28 odstránil(a) z Porady

    Manžel sa zadlžuje a manželka žiada o rozvod,po rozvode musí splatiť aj jeho dlhy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.