Zavrieť

Porady

Zrušenie kapitálovej životnej poistky

Dobrý večer, ako zruším KŽP? Stačí to písomne, či treba ísť na pobočku? Poistku platím v kooperatíve od okt´bra 2000, vo výške 10€ mesačne, uzavretá je na 35 rokov. Koľko zhruba dostanem nazad, či sa to oplatí vôbec rušiť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Môžeš aj písomne (doporučený list), alebo aj na pobočke.
    odkupné hodnoty si dostal pri uzavretí zmluvy - a myslím že dostávaš aj k výročiu list od poisťovne - že či okrem OH máš aj niečo navyše - nejaké dodatočné podiely na zisku.
    na odpoveď na ostatné otázky by bolo treba vešteckú guľu
    72peter Díky.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Neviem aké máš dôvodny na zrušenie poistky, ale ak je to poistka z roku 2000, tak je škoda ju rušiť. V tom čase bola garantovaná úroková miera okolo 4%, tak výhodné zhodnotenie už teraz nenájdeš. Táto tech. úroková miera ti platí po celú dobu poistenia, tým s zhodnocujú rezervy poistného.

    Ale ak máš na to vážny dôvod, tak si ju zruš. Každý rok si dostával výročný list, kde boli uvedené všetky finančné stavy poistky. Tam si nájdeš približnú sumu, ktorú dostaneš pri zrušení poistky - volá sa to odkupná hodnota. Pri platbe 10 EUR/mesačne tipujem, že by odkupná hodnota mohla byť tak okolo 500-700 EUR. Ale presnejšie číslo nájdeš v tých listoch z poisťovne.

    Na zrušenie stačí len napísať výpoveď poistenia a doporučene zaslať do poisťovne. Uvedieš číslo účtu, kam ti majú poslať peniaze a máš to.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bubkoch TUM je zavadzajuci udaj, pretoze to NIE JE ciste zhodnotenie ... poplatky z neho ukrajuju velku cast, cisty vynos moze byt cca 1,5%
    Chobot Ale stále sú tie životné poistky lepšie, ako tie, ktoré sa uzatvárajú teraz s TUM 1,9%. Stále to má vyššie zodnotenie úspor, než v bežných bankách a ešte je aj poistený.

    Ja mám tiež poistku z roku 2000 s TUM 5% a nezruším ju.
    72peter Hm...ja som dostal z poistky tento rok len oznámenie o pridelení zisku z poistenia, nejakych 6 eur..Ale tam nie je nic o OH, ani koľko je na účte za tie roky čo platím, z toho jednoducho neviem nic...
    Katy a R tabuľku OH (ku každému roku) si musel dostať - na začiatku. garantované OH s poistkou.
    72peter Tak bohuzial taku tabulku (ak som ju aj dostal, lebo nie som si vedomy, zeby som take nieco niekedy videl) ja nemam... :/
    Katy a R a podľa čoho si teda uzatváral poistenie? ak si tú tabuľku OH nedostal, a ani každý rok nedostávaš - tak potom nemôžeš mať kapitálové životné poistenie! (ešte - že tá TUM mohla byť v tvojej poisťovni aj vyššia, ako tibor píše)
    72peter Mam len nevrh zmluvy pre komplexne dochodkovo cielene KAPITALOVE ZIVOTNE POISTENIE, produkt FUTURA PLUS a tam ziadne tabulky nie su...to je podpisane, okrem toho nemam nic...a tu tabulku OH teda naozaj nedostavam. Ja som to uzavrel, len preto aby som mal uz pokoj od spoluziaka co ma s tym stale otravoval, ani som sa o to nejako nezaujimal...ale urcite mam uzavrate KŽP
      zbaliť

    Zrušenie kapitálovej životnej poistky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.