Zavrieť

Porady

Slaninka

Dobrý deň
kúpila som si kúsky surovej slaniny a chcela by som si vytopiť mastičku a oškvarky, mohol by mi niekto prezradiť ako na to ?
Viem len to že slaninu nakrájam na kocky hodim do hrnca a varím, ale niečo sa mi rysuje ža treba tam dať aj trochu mlieka.

Pomôže niekto ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    matad je offline (nepripojený) matad

    matad
    dosi
    Dobrý deň
    kúpila som si kúsky surovej slaniny a chcela by som si vytopiť mastičku a oškvarky, mohol by mi niekto prezradiť ako na to ?
    Viem len to že slaninu nakrájam na kocky hodim do hrnca a varím, ale niečo sa mi rysuje ža treba tam dať aj trochu mlieka.

    Pomôže niekto ?
    Mlieko sa dáva až úplne pred koncom, aby oškvarky sčervenali.

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    dosi
    Dobrý deň
    kúpila som si kúsky surovej slaniny a chcela by som si vytopiť mastičku a oškvarky, mohol by mi niekto prezradiť ako na to ?
    Viem len to že slaninu nakrájam na kocky hodim do hrnca a varím, ale niečo sa mi rysuje ža treba tam dať aj trochu mlieka.

    Pomôže niekto ?
    Áno, dobre píšeš, pred koncom vytápania treba dať do hnca trochu mlieka, aby oškvarky ostali pekné zlatisté.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja dávam zo začiatku aj trošku vody.

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    Ja to robim podobne, že pridám na začiatku troška vody, ale mlieko som nepridala ešte nikdy, teraz to počujem prvý krát.

    dosi je offline (nepripojený) dosi

    dosi
    Veľmi prekne Vám všetkým ďakujem za promtnú odpoveď.
    Idem do toho hmm..., teda môj manžel.

    Prajem pekný deň.

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Aj ja dávam na začiatku troška vody a pred koncom troška mlieka cca 1-2 polievkové lyžice podľa množstva slaninky. Slaninu nekrájam na veľké kúsky lebo my máme radšej menšie a chrumkavé oškvaročky.
    A potom dobrý čerstvý chlebík s cibuľou, voňavou mastičkou a oškvarkami. Mňam.

    tina001 je offline (nepripojený) tina001

    tina001
    Dobré škvarky: roztopenú masť odliať do hrnca a čisté škvarky preliať horúcim mliekom

    Niafa je offline (nepripojený) Niafa

    Niafa
    Túto tému som si prečítala asi neskoro, slanina je už vytopená. Ale aj tak pridám jednu skúsenosť, možno sa zíde niekomu v budúcnosti.
    Pred dokončením treba pridať mlieko, ale to mlieko musí byť zohriate, pretože ak by sa pridalo studené, mohlo by začať silno vrieť a masť by vám vykypela z hrnca. Máme s tým dosť skúseností, keďže manžel aj svokor sú mäsiari.

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Pridám moju skúsenosť - Milujem malé chrumkavé škvarky (pssst, žeby môj žlčník neočul, musí sa do Krahúl zregenerovať). Ale nech robím čo robím - bez mlieka, mlieko na začiatku vytápania, počas vytápania, na konci vytápania príp. kombinácia tohto všetkého - škvarky sú len málokedy chrumkavé! Za mojej kuchárskej kariéry dievčaťa pre všetkého, t.j. cca 26 rokov - by som výsledok "chrumkavé škvarky" narátala vari na prstoch jednej ruky Zatiaľ sa mi nepodarilo zistiť súvislosť - teda od čoho by to mohlo závisieť (na svoju obhajobu - zasa tak často neškvarím ). Občas sú v tom lepšom prípade tie škvarky tak pol na pol (žuvačky:škvarky). Nadobudla som presvedčenie, že to určite záleží od kvality slaniny! Ved vari nemôže byť chyba len vo mne?!!! či ako? Rada sa poučím, žlčník sa ozýva len tak 1x do roka, zvyšok času môžem chrumkať oškvarôčky chrumkavé ak ma ich niekto naučí

    RERE je offline (nepripojený) RERE

    RERE
    Mňa učila ešte moja babička dávať trošku mlieka na začiatku, hneď ako začnú sklovatieť. Ale skúsim teda na konci, veď doba pokročila, všetko sa mení.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    rada
    Aj ja dávam na začiatku troška vody a pred koncom troška mlieka cca 1-2 polievkové lyžice podľa množstva slaninky. Slaninu nekrájam na veľké kúsky lebo my máme radšej menšie a chrumkavé oškvaročky.
    A potom dobrý čerstvý chlebík s cibuľou, voňavou mastičkou a oškvarkami. Mňam.
    Ja mám zas radšej väčšie kúsky ale robím to rovnako ale bez mlieka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.