Zavrieť

Porady

Danove priznanie na rok 2015 - oprava

Prosim pomozte mi znova, mam uz spravne sumy, predosli prispevok prosim ignorujte:

Ekonomka mi naposledy spominala ze december 2013 sa bude uplatnovat v januari 2014, vtedy mi bola vyplatena faktura.

Prijmy za zivnost:

December 2013 - 537,00eur brutto
Januar 2014 - 107,00eur brutto
Februar 2014 - 246.00eur brutto
Ukoncena zivnost

1. zamestnavatel na TPP:
3/2014
Hruba mzda: 142.54eur
Csta mzda: 123.46eur

4/2014
Hruba mzda: 407.83eur
Cista mzda: 346.32eur

5/2014
Hruba mzda: 409.03eur
Cista mzda: 347.15eur
Ukoncil som TPP

jun, jul, august (som bol na PN - bral som len z minima nejakych 200eur) uplatnuje sa to do danoveho priznania ako prijem?

2. zamestnavatel na TPP:
9/2014
Hruba mzda: 493.19eur
Cista mzda: 399.95eur

10/2014
Hruba mzda: 76.32eur
Cista mzda: 66.12eur
Ukoncenie pracovneho pomeru

2. zamestnavatel mi odovzdal Potvrdenie o zdanitelni prijmov FO zo zavislej cinnosti o preddavkoch na dan.

Momentalne som nezamestnany.

Co z toho vychadza? Budem musiet podat danove priznanie B, no nebudem platit dan z prijmu? Dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Z toho ti vychádza, že musíš požiadať o Potvrdenie o príjme aj toho prvého zamestnávateľa a budeš podávať DP B, do ktorého zahrnieš aj príjmy zo závislej činnosti na základe obidvoch potvrdení. A daň ti nevyjde žiadna. A mimochodom, odvody zo živnosti si neplatil žiadne? Pretože ak áno, aj tie musíš uviesť v DP. A PN sa ti do príjmu neráta.
    Naposledy upravil mondes : 02.12.14 at 21:15
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    otazko do zdravotnej poistovne ano, do socialnej nie nebol som povinny platca.
    mondes Tak od príjmov zo živnosti odpočítaš 40% výdavky a tiež zaplatené odvody do ZP a vyjde ti základ dane.
    otazko vydavky? napr orange faktury? ekonomka DP za rok 2013 podavala pausalnym vykazom. takmer 300e dan som platil. teraz byto bolo inac? 3x fakturaorange -3x platba zdravotnej poistovni a finito a mam zaklad dane?
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ale veď to, čo máš napísané v odpovediach stále platí si povinný spraviť DP .. http://www.porada.sk/t255003-danove-...ie-2015-a.html
    len pre upresnenie - je to DP za rok 2014 - treba podať do konca marca 2015
    Naposledy upravil Katy a R : 02.12.14 at 21:15
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    otazko a teda dan ziadna napisal mondes, som rad ze aspon takto ze nemusim platit lebo nemam z coho. otazka keby som nepodal vobec priznanie? co by sa stalo?
    marjankaj Čo by sa ti stalo?
    Možno to isté, čo vrahovi J.F.Kenedyho. Alebo vrahovi Ernesta Valka.
    Katy a R - nuž - rob, ako myslíš (vyskúšaj) - ale určite by ti vyšiel preplatok ...
    - sankcie nájdeš v Daňovom poriadku
    otazko ked zajdem v januari na danove pomozu mi s vyplnenim danoveho priznania? zvladne to aj lajik? myslite si ze si najdu na mna cas? co vsetko si tam musim vziat?
    kn-alka Na daňovom úrade nemajú povinnosť a väčšinou ani ochotu pomôcť s vyplňovaním daňového priznania, a už vôbec nie s vyplňovaním celého - maximálne ti povedia, čo máš vyplniť na prvej strane - tvoje údaje
      zbaliť

    Danove priznanie na rok 2015 - oprava

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.