Zavrieť

Porady

Minikurz PC - EXCEL

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
Takže po dlhšom odhodlávaní sa, ako na to s týmto mini-mini-kurzom pc, skúsime začať. Realizačný team dúfa, že Vám to niečo prinesie.
Ako by to malo prebiehať:
1. Keďže Excel je strašne obrovský na vysvetlenie a ťažko textom vysvetliť čo a ako, budeme dávať postupne Excelové listy s vysvetlením nejakej časti, a budeme sa snažiť, aby na seba tieto nadväzovali.
2. Tiež sa budeme snažiť "polopatisticky" (krásne slovo) vysvetliť tému a upozorniť Vás na možné vylepšenia.
3. Aby sme Vás trochu prinútili k samorealizácii, vždy na konci týždňa sa pokúsime pripraviť nejakú domácu úlohu (aspoň na zamyslenie).
4. Nechceme vysvetľovať Excel položku po položke v menu, ale ukázať možnosti, ako čo najefektívnejšie pracovať s Excelom v praxi.
5. Excelové listy si môžete dávať do jedného zošita a nakoniec by z toho mohla byť pekná príručka.
Usporiadat
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Ani mne to veľmi nejde, akurát sa mi podarí sem tam premiestniť jeden stĺpec a keď chcem preniesť druhý, už som zabudla ako som urobila ten prvý.
No hold, musím cvičiť a študovať. Veď ja mu ukážem /myslím môjho syna, smeje sa mi, že sa tu trápim už aj on mi to ukazoval, ale keď on to všetko tak rýchlo urobí, že nestihám, predsa som len z polovice minulého storočia, nie ?
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

a ja som si myslela,že Vám to ide jedna radosť len ja som taká nemožná
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

lenkak
Pozrite si teóriu:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=236320&postcount=14
v príklade všetky hárky.
Napíšte presnejšie čo Vám nejde.
Lenka, ja som ešte len na začiatku... napr. mi nejde formát riadku cez príkaz myšou. Mám kliknúť pravým tlačidlo myši na predel riadkov dvojklikom... a nič.. Len ma to hodí na začiatok. Čo sa má udiať?
Ospravedlňujem sa ostatným zdatným, ale ako zisťujem, v Exceli som totálne drevo!
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Nejdú Vám vzorce ako to počítať, alebo nejaké iné práce s tabulkou?
Naposledy upravil Orim : 07.05.06 at 02:17
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Ahojte, tak som zase trochu on-line, aj keď moc nestíham, lebo robím vyúčtovanie za náš dom.

Prosím nepodceňujte sa, každý raz začínal. Na to sme tu, aby sme si poradili

Ešte by som si rád ujasnil, v akých verziách Excelu robíte. Potrebujem to vedieť, lebo v niektorých verziách sa niektoré veci robia trošku ináč. Zistíte to tak, že kliknete na "Nápověda" alebo "Help" na paneli nástrojov, kliknete na "O / About MS Excel" a zobrazí sa okno, v ktorom bude uvedená vaša verzia Excelu. Ja používam anglickú a českú verziu Excelu 2003.

Orim: v kurze chceme takto pomaly, a podľa možností na praktických príkladoch, vysvetliť základy Excelu. Keď všetci zvládnu doterajšie lekcie, môžme prejsť na základné vzorce a zložitejšie funkcie.

Vieri: príkaz na formát riadku vyvoláš tak, že sa postavíš kurzorom na číslo riadku (kurzor sa zmení na malú šípku smerujúcu doprava), klikneš pravým tlačítkom myši, a objaví sa Ti kontextové menu. Klikneš na formát buniek, a všetky nastavenia, ktoré urobíš, sa prejavia na všetkých bunkách vo vybranom riadku.

Ak klikneš pravým tlačítkom myši na predel riadkov (kurzor má tvar dvojitej šípky), malo by sa Ti tiež objaviť kontextové menu.

Keby si na predel riadkov 2 x klikla ľavým tlačítkom myši, výška riadku sa prispôsobí najväčšej bunke.

Helas: keď vyznačíš nejakú (len spojitú) oblasť buniek, presunieš alebo prekopíruješ ich tak, že sa postavíš myšou na okraj vyznačenej oblasti, až sa Ti kurzor zmení zo základného tvaru kríža na šípku so štyrmi šípkami na štyri strany, stlač ľavé tlačítko myši, ťahaj a pusti na želanom mieste. Ak kopíruješ, drž pri tom stlačenú klávesu CTRL.
Excel verzia 1.jpg  
Excel verzia 2.jpg  
1/1
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

PeterNR
Potrebujem to vedieť, lebo v niektorých verziách sa niektoré veci robia trošku ináč.
Verzia slovenská 2003(11.5612.5606).
Naposledy upravil Marína : 07.05.06 at 10:06
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Ok, tak si vás píšem do ťaháku
Btw stačí mi jazyk a verzia, tie ďalšie čísla nemusíte písať.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Ja tiež Excel 2003 SP1 - čo netuším čo je...Inak česká verzia.
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Excel 2000 česká verzia
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Hm, koľko nás je on-line, a nedeľný obed ništ?
0 0
malina malina

malina je offline (nepripojený) malina

Peťo, podľa Tvojho návodu sa mi nedá zistiť verzia môjho Excelu. Asi preto, že ho mám v OpenOffice. Toto školenie, kým si nezoženiem Excel Microsoftu, preto asi nebude aj pre mňa, však?
Naposledy upravil malina : 07.05.06 at 18:23
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
malina
Peťo, podľa Tvojho návodu sa mi nedá zistiť verziu môjho Excelu. Mám ho iba v OpenOffice. Toto školenie preto asi nebude aj pre mňa, však?
hej, OpenOffice je iné ako Excel pod Microsoft.
Možno ako námet...ale nepoznám.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Open Office je podobný Microsoft Officu.
Ja používam oba, ale sú tam zmeny.
Pracujú na ten istý prístup, ale funkcie sú inde dané, pomenené názvy, ale dá sa s oboma pracovať.
Ak nebudeš niečo vedieť s Open Officu daj vedieť.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
a ja zisťujem, že mám len 2002.. česká verzia, ale v robote mám zas anglickú.. ale neviem, aký rok...hmm.. a mám aj open office.. a ten je príšerný, zatiaľ sa mi darilo všetko úspešne vyriešiť
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

lenkak
Open Office je podobný Microsoft Officu.
Ja používam oba, ale sú tam zmeny.
Pracujú na ten istý prístup, ale funkcie sú inde dané, pomenené názvy, ale dá sa s oboma pracovať.
Ak nebudeš niečo vedieť s Open Officu daj vedieť.
Malina, bohužiaľ s OO Ti nepomôžem. Ale skúsme teda poprosiť Lenku, aby urobila paralelný kurz

Babenko (Renátka ) verzie 2002 a 2003 sú vo všetkých podstatných veciach takmer rovnaké, väčšie rozdiely sú oproti verzii 2000.

Jazykové mutácie spôsobujú problémy nielen v názvoch položiek menu, ale hlavne vo funkciách - ja mám veľký problém "prepnúť" z anglických do českých - napr. "if" je "když", "slookup" je "svyhledat", a podobné haluze.
Naposledy upravil PeterNR : 08.05.06 at 09:29
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
PeterNR
Malina, bohužiaľ s OO Ti nepomôžem. Ale skúsme teda poprosiť Lenku, aby urobila paralelný kurz
Ak bude záujem môže byť. Môže sa to aj tak spraviť, že všetky lekcie, ktoré sa spravia v MExceli, môžem prerobiť do OOfficu.
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Dobré ránko vospolok

Pripájam sľúbené riešenie domácej úlohy. Tajomstvo jej zvládnutia bolo v používaní myši a klávesových skratiek. Aj úloha aj riešenie je z dielne Pepa_p, ktorého týmto pozdravujem Dúfam, že už dnes bude on-line. Ja musím ísť na služobku, tak sa na pár dní bohužiaľ odmlčím Odchádzam pred obedom, tak sem ešte pred tým nakuknem
0 0
pepo_p pepo_p

pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
Takže zdravím všetkých učeniachtivých. Bol som trošku mimo , ale teraz už som naspäť. Dúfam že už bude trochu viac času.
Takže domáca úloha sa Vám páčila? Podarilo sa niekomu prísť pri označovaní aspoň na jednu stratku?
Odporúčam týmto prvým lekciám venovať maximálnu pozornosť, lebo veľmi uľahčujú prácu a rýchlosť.

Teraz moje otázočky:
AKo to zvládate časovo? Treba pridať, alebo spomaliť? Chcete viac príkladov, alebo teórie?
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

pepo_p
Takže zdravím všetkých učeniachtivých. Bol som trošku mimo , ale teraz už som naspäť. Dúfam že už bude trochu viac času.
Takže domáca úloha sa Vám páčila? Podarilo sa niekomu prísť pri označovaní aspoň na jednu stratku?
Odporúčam týmto prvým lekciám venovať maximálnu pozornosť, lebo veľmi uľahčujú prácu a rýchlosť.

Teraz moje otázočky:
AKo to zvládate časovo? Treba pridať, alebo spomaliť? Chcete viac príkladov, alebo teórie?
Myslím, že tempo môže byť, radšej ale nezvyšovať. Každý sa borí okrem Excelu asi aj s ročným zúčtovaním zdravotných odvodov a ďalšími vecami, takže ja by som udržovala nastolené tempo. Ak je ešte nejaká teória, uvítam, ale taktiež príklady, ktoré by mi potvrdili naučené... Zatiaľ vrelá vďaka!
0 0
monr monr

monr je offline (nepripojený) monr

monika
Ja mám v práci 97 slovenskú verziu, ide ma poraziť, bo jeden kolega má 2002 slovenskú a druhý má office, a sem-tam nám štrajkujú zdieľané dokumenty, ach jaj
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať