Zavrieť

Porady

Ak predám sročku teraz v decembri, kto bude podávať daňové priznanie?

Sročka jednoosobová od apríla nevykonáva žiadnu činnosť, do apríla fungovala normálne. Má tržby má náklady a teraz som sa dozvedela, že klient ju predal, t.j. predal 100% svojho podielu. Kto bude podávať DP za túto firmu?
Podľa mňa ja ako externý účtovník končím s touto firmou odovzdaním dokladov a viac ma nezaujíma ani mňa ani klienta.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Tvoj klient nie je FO (bývalý majiteľ a konateľ) ... tvoj klient je predsa sro ... a to, že tam nastali personálne a majetkové zmeny, tvoju zmluvu s danou sro neruší/nekončí. Spôsob ukončenia zmluvy tam predpokladám máte uvedený. Komunikuj s novým konateľom.
    Benko Veď to ma trápi. Tú sro robím kvôli klientovi ako fyzickej osobe, pre mňa je veľmi dôležité pre koho robím. Mám rada pokoj a pohodu.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Mala by podať tá SRO. Teda jej konateľ. A ak máš s tou SRO uzatvorenú zmluvu, že podávaš ty, tak platí zmluva.
    V takomto prípade, by som navrhovala vypovedať s.r.o. zmluvu o vedení účta., FO už nebude konateľom a nový konateľ podpíše preberací protokol, v ktorom bude, že preberá celkovú zodpovednosť za účtovnú a ekonomickú agendu. Daňový a účtovný rok ešte neskončil, takže starý konateľ nemôže ovplyvniť uzávierku. Hlavne treba mať preberací protokol podpísaný oboma stranami.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Alebo nech ukáže túto debatu novému konateľovi, a ten ju sám rýchlo pošle do preč.
    Benko Neposlal, on vie, že nechcem preňho robiť, ale argumentuje tým, že najlepšie je, keď rok dorobí jedna osoba.
    avalik neostava ti nic ine len dat vypoved zmluvy - vypovednu dobu mas, predpokladam, v zmluve uvedenu, dovtedy zmluvu musis plnit
      zbaliť

    Ak predám sročku teraz v decembri, kto bude podávať daňové priznanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.