Zavrieť

Porady

odpis ŠPZ

zaplatili sme registračný poplatok za pridelenie EČV + poplatok za špeciálne číslo.
Idú tieto poplatky do odpisov spolu s autom ? alebo rovno do nákladov?
Môžem dať do nákladov poplatok za špeci číslo ?
Naposledy upravil psps : 10.12.14 at 10:36
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    registracny poplatok vstupuje do obstaravacej ceny

    bolo to specialne cislo potrebne pre podnikanie alebo je to "frajerina" ?
    psps ani to, ani to, je to číslo, aby sa vo vozovom parku dobre pamätalo, pre cudzích je to klasické číslo
    psps našla som tu na porade toto:
    Je to úryvok z odpovede z centra podpory FR SR B.Bystrica, a odpoveď znie :
    " Podľa § 35 ods.1 PÚ pre podnikateľov účtujúcich v PÚ náklady súvisiace s obstaraním majetku ..... vynaložené DO ČASU UVEDENIA MAJETKU DO UŽÍVANIA sú súčasťou obstarávacej ceny. Náklady vynaložené PO UVEDENÍ MAJETKU DO UŽÍVANIA SA ÚČTUJÚ OSOBITNE ako náklad "

    pokračujem v citácii z odpovede :
    " To znamená, že ak náklady súvisiace s prvým zápisom držiteľa vozidla boli vynaložené DO ČASU uvedenia vozidla DO UŽÍVANIA, sú súčasťou OC ."

    a ešte niečo od Cenigovej:
    do nákladov na obstaranie dlhodobého majetku sa nezahrňajú poplatky platené podľa zákona č. 145-1995 o správnych poplatkov, ktoré sa účtujú na ťarchu účtu 538- ostatné dane a poplatky....
    a patrí tam napr.:
    poplatok za zápis prvého alebo ďaľšieho držiteľa MV do evidencie, poplatok za vydanie EČ a pod...
    ide teda o poplatky vyplývajúce zo zákonných predpisov, o evidencii MV a držiteľoch MV, ktoré sú už nákladmi súviacími s užívaním majetku....

    z tohoto mi vychádza, že registračný poplatok nevstupuje do obstarávacej ceny. No a čo s tým teraz, som z toho jeleň !!!

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    aby sa auto mohlo používať, musí mať pridelené číslo. Nikde v zákone nie je, že nemôžete požiadať o špeciálne číslo, alebo teda, že to nemôže byť nákladová položka.... ja by som to priradila k obstaraniu vozidla a začala odpisovať spolu s autom (predpokladám, že to auto nemalo ŠPZ).....

    skovco je offline (nepripojený) skovco

    skovco
    Ja sa priklanam k uryvkom od teba, teda nedavat to do ceny obstarania ale rovno do nakladov. Av nakladoch s tym nevidim problem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.