Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 22:32
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ak ta panika zasiahne relevantne % ludi, tak to do ceny zasiahne. Rovnako ako napr. zlato, nehnutelnosti, ropu, obilie, s ktorym kuris, cenu zamknutych samopalov, vyskyt tvojich mokrych snov :-)))))
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ing. Ľubomír Janoška
taiko
misoft
jar88

No jasné, že o tom nič nevie, ale mudrovať, to áno.
Títo dvaja experti, pavol54 a misoft, vedia všeličo rozpiplať, ale nič nevedia dotiahnuť do konca.
Samozrejme, že ani toto nedotiahnu a tak nikdy nepochopia ako to vlastne funguje.
TY radšej drž zobák.... už sme sa tvojich "múdrostí" načítali až-až.....
Ja dobre viem, ako funguje bitcoin, ako sa ťaží....
A ešte niečo - ty mudrlant - pred € predsa tiež bola mena, ktorá vytlačená nebola (konvertibilný rubeľ - základ v ruskom rubli), potom v Európe pred €urom tiež sa obchodovalo s "virtuálnou" menou bezhotovostne, ktorá fyzicky neexistovala a odrazu - hop - a bolo na svete.
porovnanie stoji trosku na vode. EURO(ECU) aj ked na zaciatku iba uctovna menou, bolo dane menami jednotlivych statov a ich centralnymi bankami.
Bitcoin je regulovany iba trhom.
Tu mám ako zástanca trhového mechanizmu dosť veľký problém - voľný trh totiž dobre nefunguje tam, kde predávajúci a/alebo kupujúci nerozumejú tomu, čo predávajú a kupujú. Nekvalifikovanosť účastníkov obchodu má potom za následok stádovitý efekt. Doteraz sme ho pozorovali na burzách a tipujem, že s bitcoinom by to mohlo byť podobné - keď padnúť, tak poriadne.
Podobne ako to bolo s cenou ropy na burze špekulatívny dopyt zvyšoval cenu s rastúcou cenou rástol špekulatívny dopyt. Pritom všetci kto sa okolo nej reálne krútili tak vedeli že to nemá s jej reálnou hodnotou nič spoločné akurát zaplakali nad stratou tí špekulanti ktorí poslední nakúpili za 200 a potom ju predali za 50 alebo dodnes platia za jej skladovanie. podobne je to aj s bitcoinom, ťažiari musia zaplatiť výrobcovi elektriny ak dnes sa pri ťažbe spotrebuje 0,13% veškerej vyrobenej elektriny a podľa prepočtov akýchsi odborníkov množstvo dnes vyrobenej elektriny bude v roku 2025 (nepamätám si presne) spotrebované na ťažbu bitcoinov (zdroj pravda) A stači jeden black a ak by to bola papierová mena tak sa dá použiť na WC s notebokom to ide ťažko
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
jar88

No a toto je ten rozdiel v našom myslení.
Ty sa nevieš zbaviť dojmu a ja naopak na dojem nedám.
Ty veríš, že bolševik je vynaliezavý a ja naopak, že vynaliezavý je hlavne slobodný človek.
eej ale si sa k logickemu klamu uchylil. To ze pisem, ze bolsevik je vynaliezavy predsa hned neznamena ze si myslim, ze slobodny clovek vynaliezavy nie je A ja som nikde nepouzil slovicko hlavne
pozor na to , aby Tvoje myslenie nejake jazvy neutrpelo
čo nemá utrpieť jazvy?
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
Nandrolon
taiko
Nandrolon
Trošku ste páni ale pozabudli, že aj na burze, aj tu platí, že najviac sa zarába na ľudskej hlúposti.
V podstatne na hlúposti, chamtivosti a naivite ľudí boli založené všetky pyramídy.
Kde končia tie peniaze tých "hlúpych ľudí"? Na marse? Nie, vo vreckách skúsených harcovníkov, vo všetkých prípadoch...
aj ked plati, ze na burze stracaju nevedomi ludia (95%), burza nie je piramida. Tam su stale len dve strany. Predavajuci a kupujuci. Pokial teda neobchodujes s derivatmi, tam uz je to trosku komplexnejsie a uz to moze mat znaky piramidy
Ja netvrdím, že burza je pyramída ako BMG ale rôzne "páky" a podobné hlúpe nástroje sa k tomu môžu blížiť. Na jednej strane investujem s X tisíc eurami, ale vďaka určitému nástroju bude moja kúpna sila Y x X, ale aj moja prípadná strata bude Y x X. Proste tú sumu nemám, ale idem sa tváriť, že ju mám. Dosť hlúpe.
fakt by si sa mal vyhnut tomu posudzovaniu a nalepkovaniu. Paka nie je hlupy nastroj. Je sucastou mechanizmu, ktory obsahuje aj bezpecnostne nastroje, ktore Ta pred tebou samym mozu ochranit. Ak by som ta mal parafrazovat, tak aj podnikatelsky uver a mozno aj kazdy iny uver je hlupy nastroj. Nie vak v rukach niekho, kto s nim vie narabat.
A tu by sme mozno mohli najst spolocnu rec, ked poviem, ze sa mozno dali mocne nastroje do ruk ludom, ktori o tom nemaju potuchy, alebo sa nevedia ovladat.
páka je jednoduchý stroj - fyzika
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A je to v pérdeli!
SMER už si zaberie aj Ústavný súd. Prezident rozhodol - bude rešpektovať rozhodnutie ÚS a vymenuje palcodvíhačku Laššákovú, Mamojku a obyčajného notára Ďuriša (všetci za SMER!) za ústavných sudcov.
https://dennikn.sk/968969/prezident-...durisa/?ref=cl
Takže už ani ÚS nebude nezávislý, ale bude poplatný svojmu "chlebodárcovi" hranatému bezstavovcovi.
Už prestane šanca v prípade nejakých veľkých porušovaní ústavy dosiahnuť, aby to bolo nestranné, rozhodnutia ÚS bud vo väčšine také, aké bude chcieť SMER!
A vraj demokracia.
A tie kecy hranatého bezstavovca, že "nebude kandidovať......." - omyl - už koľkokrát niečo vyhlasoval a v skutočnosti urobil presný opak? Takže 2020..... bude istotne kandidát na prezidenta SR = Hranol....
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
A je to v pérdeli!
SMER už si zaberie aj Ústavný súd. Prezident rozhodol - bude rešpektovať rozhodnutie ÚS a vymenuje palcodvíhačku Laššákovú, Mamojku a obyčajného notára Ďuriša (všetci za SMER!) za ústavných sudcov.
https://dennikn.sk/968969/prezident-...durisa/?ref=cl
Takže už ani ÚS nebude nezávislý, ale bude poplatný svojmu "chlebodárcovi" hranatému bezstavovcovi.
Už prestane šanca v prípade nejakých veľkých porušovaní ústavy dosiahnuť, aby to bolo nestranné, rozhodnutia ÚS bud vo väčšine také, aké bude chcieť SMER!
A vraj demokracia.
A tie kecy hranatého bezstavovca, že "nebude kandidovať......." - omyl - už koľkokrát niečo vyhlasoval a v skutočnosti urobil presný opak? Takže 2020..... bude istotne kandidát na prezidenta SR = Hranol....
jednoduchšie bude nájsť niekoho "akoby člena smeru" a o štyri roky sa bude voliť či?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

pavol54
taiko
Nandrolon
taiko
Nandrolon
Trošku ste páni ale pozabudli, že aj na burze, aj tu platí, že najviac sa zarába na ľudskej hlúposti.
V podstatne na hlúposti, chamtivosti a naivite ľudí boli založené všetky pyramídy.
Kde končia tie peniaze tých "hlúpych ľudí"? Na marse? Nie, vo vreckách skúsených harcovníkov, vo všetkých prípadoch...
aj ked plati, ze na burze stracaju nevedomi ludia (95%), burza nie je piramida. Tam su stale len dve strany. Predavajuci a kupujuci. Pokial teda neobchodujes s derivatmi, tam uz je to trosku komplexnejsie a uz to moze mat znaky piramidy
Ja netvrdím, že burza je pyramída ako BMG ale rôzne "páky" a podobné hlúpe nástroje sa k tomu môžu blížiť. Na jednej strane investujem s X tisíc eurami, ale vďaka určitému nástroju bude moja kúpna sila Y x X, ale aj moja prípadná strata bude Y x X. Proste tú sumu nemám, ale idem sa tváriť, že ju mám. Dosť hlúpe.
fakt by si sa mal vyhnut tomu posudzovaniu a nalepkovaniu. Paka nie je hlupy nastroj. Je sucastou mechanizmu, ktory obsahuje aj bezpecnostne nastroje, ktore Ta pred tebou samym mozu ochranit. Ak by som ta mal parafrazovat, tak aj podnikatelsky uver a mozno aj kazdy iny uver je hlupy nastroj. Nie vak v rukach niekho, kto s nim vie narabat.
A tu by sme mozno mohli najst spolocnu rec, ked poviem, ze sa mozno dali mocne nastroje do ruk ludom, ktori o tom nemaju potuchy, alebo sa nevedia ovladat.
páka je jednoduchý stroj - fyzika
Ja by som upravil skusky na zbrojny preukaz.
Existujuce by som zrusil a nove by vypadali takto:
- v miestnosti zabezpeceny PC a uloha, zobchoduj nieco na burze. Pan by sa prihlasil, zobchodoval a bol by mu vydany ZP.
PS: strelna zbran je tiez uplne primitivny nastroj vo svojej podstate...
Vyhody?
1. mensie skody pre rodinu / po prvych neuspechoch by sa zastrelil/
2. eliminacia podvodnikov vo svojom okoli /ak uz sa idem zastrelit, zoberiem par "kroch kroch" so sebou/
:-)))
No, nekup to! :-))))
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ústavní sudcovia majú (zdá sa mi) 10 ročné funkčné obdobie.
Podľa tohto: https://www.ustavnysud.sk/organizaci...8Das%C5%A5%20B čl.137 ods.1 - by sa mali vzdať členstva v strane.... ale to neznamená, že nie sú spätí so stranou - naopak, sú ňou viazaní a jej zaviazaní, že sa stali ústavnými sudcami. A z toho vychádza len jedno: ak povie preceda, oni budú podľa precedových "názorov" rozhodovať!

A k hranatému.... koľko už toho nakecal...... a tie jeho okázalé vyhlásenia, že na zdravie svojho syna nebude..... tůdle...... predpovedám..... BUDE kandidovať!
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
misoft
Ústavní sudcovia majú (zdá sa mi) 10 ročné funkčné obdobie.
Podľa tohto: https://www.ustavnysud.sk/organizaci...8Das%C5%A5%20B čl.137 ods.1 - by sa mali vzdať členstva v strane.... ale to neznamená, že nie sú spätí so stranou - naopak, sú ňou viazaní a jej zaviazaní, že sa stali ústavnými sudcami. A z toho vychádza len jedno: ak povie preceda, oni budú podľa precedových "názorov" rozhodovať!

A k hranatému.... koľko už toho nakecal...... a tie jeho okázalé vyhlásenia, že na zdravie svojho syna nebude..... tůdle...... predpovedám..... BUDE kandidovať!
Keď sa naozaj chce dosiahnuť nestraníckosť, tak sa dá postupne vybudovať. Napríklad tak, že kandidát nesmie byť 10 rokov pred kandidatúrou členom žiadnej politickej strany, angažovať sa v prospech politickej strany alebo ju financovať.
Ale ten, čo zarába vlastnou hlavou, potrebuje poslušných prisluhovačov. Takže je to iba klasické divadlo.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
taiko
jar88
Taiko,
treba si však uvedomiť (a priznať si), že žiadny nevedomý hlupák sa na žiadnu burzu nedostane. Sú tam iba odborníci. Bežný človek (teda nevedomý) nemá šancu stratiť na burze ani cent.
hmmmm, ja si myslim, ze sa mylis. Na https://www.interactivebrokers.com/en/home.php a milion dalsich miestach si mozes otvorit konto a obchodovat. V NL dokonca mozes nakupovat priamo akcie aj cez svoj bankovy ucet. Neviem ako je to na SK, ale obchodovat na burze moze, s trochou nadsazky, kazdy, kto vie citat a pisat, nie je nejaky zlocinec a ma prostriedky
Nuž hej, môžeš si otvoriť konto, ale u obchodníka s CP, nie stať sa členom burzy a obchodovať. To že nakupuješ priamo akcie neznamená, že ich nakupuješ priamo od predávajúceho.
Píšeš, že v NL vieš zadať priamo na nejakú burzu požiadavku na nákup akcií? Neblázni. Alebo radšej daj kontakt. Budem ti naozaj vďačný.
nepisal si o stavani sa clenom burzy.

Pisal si o beznom obcanovi stracajucom peniaze na burze. 95% ludi co stracaju peniaze na burze su bezni obcania.
Chlapi co to s vami je, co zabudate, co pisete, ci ki fras? Uz ma to nebavi. takto sa neda diskutovat.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
jar88
taiko
jar88
Taiko,
treba si však uvedomiť (a priznať si), že žiadny nevedomý hlupák sa na žiadnu burzu nedostane. Sú tam iba odborníci. Bežný človek (teda nevedomý) nemá šancu stratiť na burze ani cent.
hmmmm, ja si myslim, ze sa mylis. Na https://www.interactivebrokers.com/en/home.php a milion dalsich miestach si mozes otvorit konto a obchodovat. V NL dokonca mozes nakupovat priamo akcie aj cez svoj bankovy ucet. Neviem ako je to na SK, ale obchodovat na burze moze, s trochou nadsazky, kazdy, kto vie citat a pisat, nie je nejaky zlocinec a ma prostriedky
Nuž hej, môžeš si otvoriť konto, ale u obchodníka s CP, nie stať sa členom burzy a obchodovať. To že nakupuješ priamo akcie neznamená, že ich nakupuješ priamo od predávajúceho.
Píšeš, že v NL vieš zadať priamo na nejakú burzu požiadavku na nákup akcií? Neblázni. Alebo radšej daj kontakt. Budem ti naozaj vďačný.
nepisal si o stavani sa clenom burzy.

Pisal si o beznom obcanovi stracajucom peniaze na burze. 95% ludi co stracaju peniaze na burze su bezni obcania.
Chlapi co to s vami je, co zabudate, co pisete, ci ki fras? Uz ma to nebavi. takto sa neda diskutovat.
Ak som v druhom dôchodkovom pilieri tiež mám rôzne možnosti ktoré niekto na môj pokyn plní lenže píš nechápajúcemu, čo si myslí že len on,( alebo LENON) to chápe a my sme člnkári na soľnom jazere
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ing. Ľubomír Janoška
misoft
Ústavní sudcovia majú (zdá sa mi) 10 ročné funkčné obdobie.
Podľa tohto: https://www.ustavnysud.sk/organizaci...8Das%C5%A5%20B čl.137 ods.1 - by sa mali vzdať členstva v strane.... ale to neznamená, že nie sú spätí so stranou - naopak, sú ňou viazaní a jej zaviazaní, že sa stali ústavnými sudcami. A z toho vychádza len jedno: ak povie preceda, oni budú podľa precedových "názorov" rozhodovať!

A k hranatému.... koľko už toho nakecal...... a tie jeho okázalé vyhlásenia, že na zdravie svojho syna nebude..... tůdle...... predpovedám..... BUDE kandidovať!
Keď sa naozaj chce dosiahnuť nestraníckosť, tak sa dá postupne vybudovať. Napríklad tak, že kandidát nesmie byť 10 rokov pred kandidatúrou členom žiadnej politickej strany, angažovať sa v prospech politickej strany alebo ju financovať.
Ale ten, čo zarába vlastnou hlavou, potrebuje poslušných prisluhovačov. Takže je to iba klasické divadlo.
benátska komisia doporučila zmeniť kritéria
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

misoft
Ústavní sudcovia majú (zdá sa mi) 10 ročné funkčné obdobie.
Podľa tohto: https://www.ustavnysud.sk/organizaci...8Das%C5%A5%20B čl.137 ods.1 - by sa mali vzdať členstva v strane.... ale to neznamená, že nie sú spätí so stranou - naopak, sú ňou viazaní a jej zaviazaní, že sa stali ústavnými sudcami. A z toho vychádza len jedno: ak povie preceda, oni budú podľa precedových "názorov" rozhodovať!

A k hranatému.... koľko už toho nakecal...... a tie jeho okázalé vyhlásenia, že na zdravie svojho syna nebude..... tůdle...... predpovedám..... BUDE kandidovať!
Mna zase denno denne /aj teraz na TA3/ prekvapuje Budaj. Po revolucii o nom nebolo pocut X rokov. Naraz zase v poslednej dobe vstal z mrtvych, ked ma sancu na koryto. Ale tik, tak, tik, tak :-))
Takych politikov by mali strielat. Zase sa budu nosit budajky?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
jar88
taiko
ak mozem, tak bitcoin moze zarvat po intervenciach narodnych bank a institucii, ktore ho napr postavia mimo zakon. Absurdne, ale bolsevik uz viackrat ukazal ze je schopny hocicoho.
Ako si mám tú intervanciu bánk predstaviť? Ako asi môžu národné banky intervenovať? Veď sú v rovnakom postavení, ako ostatní účastníci (vlastníci)
ja neviem, ale ako som pisal, bolsevik je vynaliezavy.
Ja osobne sa vsak neviem zbavit dojmu, ze bitcoin nie je uplne autonomny samostatny projekt. Buducnost ukaze ako je to.
Teoreticky vyťažím jeden bitcoin za 17000 eur prihlásim sa do e- shopu a kúpim si zaň čo? Ak nekúpim tak načo mi je? Alebo príde za mnou klient za váš tovar vám zaplatím bitcoinom, tak mu poviem nech si dopraví za kruhový sval. asi som blbý Aké je praktické využitie bitcoinu to nevysvetlil mudrlant
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
taiko
jar88
taiko
ak mozem, tak bitcoin moze zarvat po intervenciach narodnych bank a institucii, ktore ho napr postavia mimo zakon. Absurdne, ale bolsevik uz viackrat ukazal ze je schopny hocicoho.
Ako si mám tú intervanciu bánk predstaviť? Ako asi môžu národné banky intervenovať? Veď sú v rovnakom postavení, ako ostatní účastníci (vlastníci)
ja neviem, ale ako som pisal, bolsevik je vynaliezavy.
Ja osobne sa vsak neviem zbavit dojmu, ze bitcoin nie je uplne autonomny samostatny projekt. Buducnost ukaze ako je to.
Teoreticky vyťažím jeden bitcoin za 17000 eur prihlásim sa do e- shopu a kúpim si zaň čo? Ak nekúpim tak načo mi je? Alebo príde za mnou klient za váš tovar vám zaplatím bitcoinom, tak mu poviem nech si dopraví za kruhový sval. asi som blbý Aké je praktické využitie bitcoinu to nevysvetlil mudrlant
no kupis si zan nieco v hodnote 17000EUR. Ale mozes si kupit aj nieco v hodnote 2,5EUR, potom zaplatis 0,000147 bitcoinu. Jednoduche ako facka.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

... akurat tie tovary su obmedzene...
Tazko si Pavol54 kupi za bitcoiny niekde v Nitre novy traktor... alebo kombajn...
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
pavol54
taiko
jar88
taiko
ak mozem, tak bitcoin moze zarvat po intervenciach narodnych bank a institucii, ktore ho napr postavia mimo zakon. Absurdne, ale bolsevik uz viackrat ukazal ze je schopny hocicoho.
Ako si mám tú intervanciu bánk predstaviť? Ako asi môžu národné banky intervenovať? Veď sú v rovnakom postavení, ako ostatní účastníci (vlastníci)
ja neviem, ale ako som pisal, bolsevik je vynaliezavy.
Ja osobne sa vsak neviem zbavit dojmu, ze bitcoin nie je uplne autonomny samostatny projekt. Buducnost ukaze ako je to.
Teoreticky vyťažím jeden bitcoin za 17000 eur prihlásim sa do e- shopu a kúpim si zaň čo? Ak nekúpim tak načo mi je? Alebo príde za mnou klient za váš tovar vám zaplatím bitcoinom, tak mu poviem nech si dopraví za kruhový sval. asi som blbý Aké je praktické využitie bitcoinu to nevysvetlil mudrlant
no kupis si zan nieco v hodnote 17000EUR. Ale mozes si kupit aj nieco v hodnote 2,5EUR, potom zaplatis 0,000147 bitcoinu. Jednoduche ako facka.
alebo v hodnote nejakého mestského platidla
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Kto ešte nema nakupene bitcoiny, nech sa hlási u súdruha Žinčicu!
Je to oficiálne. Bitcoin je najväčšou bublinou všetkých čias
http://bit.ly/2yk5D1h
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
duves
Kto ešte nema nakupene bitcoiny, nech sa hlási u súdruha Žinčicu!
Je to oficiálne. Bitcoin je najväčšou bublinou všetkých čias
http://bit.ly/2yk5D1h
Aj ked sam mam o bitcoine pochybnosti, najprv sa musi potvrdit, ze je to bublina, az potom to konstatovanie bude mat nejaku vahu
Apropo je jasne ze miliardarom a hedgovym fondom sa bitcoin nepaci, ale zase na druhej strane niektore burzy uz zapocali s uvadzanim bitcoinovych derivatov.
https://www.ft.com/content/9404475c-...4-0a1e63a52f9c
Sam som zvedavy ako to dopadne.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
duves
Kto ešte nema nakupene bitcoiny, nech sa hlási u súdruha Žinčicu!
Je to oficiálne. Bitcoin je najväčšou bublinou všetkých čias
http://bit.ly/2yk5D1h
Aj ked sam mam o bitcoine pochybnosti, najprv sa musi potvrdit, ze je to bublina, az potom to konstatovanie bude mat nejaku vahu
Apropo je jasne ze miliardarom a hedgovym fondom sa bitcoin nepaci, ale zase na druhej strane niektore burzy uz zapocali s uvadzanim bitcoinovych derivatov.
https://www.ft.com/content/9404475c-...4-0a1e63a52f9c
Sam som zvedavy ako to dopadne.
Ja tiež, ale mám taký pocit že Fruni bol trochár, po slovensky príštipkár. Burza a komisionálny predaj sú vždy bez rizika. Rizikoví sú účastníci čo kupujú a predávajú. Ak niekto dá do predaja použitý toaletný papier a burze zaplatí poplatok za účasť, takže prečo nie aj nákup a predaj bitcoinov.
Naposledy upravil pavol54 : 13.12.17 at 08:28
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať