Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Už ide aj Kaliňák do čistiarne.

Asi dúfa, že Fico a SMER do čisťááárne nepóóójdu.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

https://www.aktuality.sk/clanok/5718...ich-ministrov/
Talent určite mal... Ide o to, na čo...
2 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Oliwa
https://www.aktuality.sk/clanok/5718...ich-ministrov/
Talent určite mal... Ide o to, na čo...
Fico vraví, Je na nás, či sa rozhodneme na tejto ceste vydržať alebo ju opustíme."


Asi pod tým "na nás" myslí seba a Kaliňáka.
Ale takú istú otázku si kladiem aj ja. Možno tú cestu naozaj opustia a vydajú sa na cestu za Počiatkom.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88

Inak, už nám zostáva iba posúdiť, prečo to tak je a skúsiť nájsť príčiny.
1. Prečo je tu taká korupcia.
2. Prečo je tu tá priepasť medzi reálnymi podmienkami bežných ľudí a makroekonomickými ukazovateľmi slovenského hospodárstva.
3. Prečo je tu taká malá kúpna sila obyvateľstva na toľko ponuky.
Veď študuj a čítaj, možno sa dozvieš odpovede na svoje otázky.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

tak sme sa od italomafoša dozvedeli, že vdaka kaliňákovi cestujeme bez víz )))
1 1
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Oliwa
Mňa by zaujímalo, čo v praxi znamená "rozhodli sme sa až do vyšetrenia tohto prípadu opustiť svoje pracovné pozície na Úrade vlády,“ znelo spoločné stanovisko Jasaňa s Troškovou". Je tu nejaký personalista, čo by to vedel vysvetliť, keďže pokiaľ viem, zákonník práce termín "opustenie pracovnej pozície" nepozná... ?
To je aká prekážka v práci - z dôvodu všeobecného záujmu?
Majú dovolenku, PN, §, neplatené voľno či kieho... alebo zase nejaká výnimka z výnimky, lebo všetci sme si rovní, len niektorí trošku rovnejší...?
https://www.cas.sk/clanok/663454/bli...an-a-troskova/
Žeby služobka na Belize?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

jar88
Oliwa
https://www.aktuality.sk/clanok/5718...ich-ministrov/
Talent určite mal... Ide o to, na čo...
Fico vraví, Je na nás, či sa rozhodneme na tejto ceste vydržať alebo ju opustíme."


Asi pod tým "na nás" myslí seba a Kaliňáka.
Ale takú istú otázku si kladiem aj ja. Možno tú cestu naozaj opustia a vydajú sa na cestu za Počiatkom.
NA POČIATKU BOLO SLOVO...
Slovo robí muža, či...? Neviete náhodou, koľkého je dnes?
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ak zmena, tak jedine prostredníctvom volieb.
http://www.noveslovo.sk/c/Vrazda_nov...strukcia_statu
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

No comment alebo perly ducha:
https://www.youtube.com/playlist?lis...rHRs5hRZV0iAGd
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Oliwa
To sú perly...
Myslíš tie kecy, alebo tých troch? Lebo oboje sú fakt "perly".....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

fico dnes o svojom zlepenci zlodejov a tunelárov eurofondov :

Vláda historického zmierenia sa rodila ako kompromis, aby ľudia na Slovensku mali vyššie mzdy, dôchodky, aby mali viac práce a aby si žili lepšie ako doteraz.
0 1
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Je to klamár, ako skoro každý politik. Toto nepotrebuje slová: https://www.cas.sk/clanok/667755/tvr...sie-24.c.x...A.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka
Je to klamár, ako skoro každý politik. Toto nepotrebuje slová: https://www.cas.sk/clanok/667755/tvr...sie-24.c.x...A.
TOTO fakt nepotrebuje slová...a moje teda rozhodne nie.
Nehnevaj sa, ALE tie píčoviny (sorry za výraz) "novinárskych pisálkov" už nemajú konca kraja.
Ten prvý dilino zo súdneho lekárstva, čo sa ozval...nuž si len prihrieva svoju polievočku. Ide jemu@company len o love, prachy, peniaze, peňeži.

Ako boli usmrtení Kuciak s priateľkou ?
Boli usmrtení zbraňou, tak čo tam chceli zisťovať súdni lekári ?
Ostatné odpovede sa získavajú v pitevni a nie na mieste činu.
Miesto činu je v prípade vraždy pôsobisko predovšetkým kriminalistického technika a ďalších členov výjazdovej skupiny.
2 2
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

No vidíš, a ja som s myslela, že súdny lekár musí byť na mieste trestného činu a že by mal určiť čas smrti. Ale ty asi vieš viac.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka
No vidíš, a ja som s myslela, že súdny lekár musí byť na mieste trestného činu a že by mal určiť čas smrti. Ale ty asi vieš viac.
Veď si vezmi...nájde sa mŕtvy jedinec v určitom štádiu post mortem.
Čo by zhodnotil súdny znalec na mieste činu ?
TRT !!!
Pitevňa je rozhodujúca.

Nevravím, že u nás sme na tom obhliadaní mŕtvych ešte dobre, nakoľko určité úkony urobí lekár....LEN lekár.
Sú krajiny, kde tieto úkony robí úrad koronera...a nemusí ísť vždy práve len o toho lekára.
2 3
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

buchač
Kvaka
No vidíš, a ja som s myslela, že súdny lekár musí byť na mieste trestného činu a že by mal určiť čas smrti. Ale ty asi vieš viac.
Veď si vezmi...nájde sa mŕtvy jedinec v určitom štádiu post mortem.
Čo by zhodnotil súdny znalec na mieste činu ?
TRT !!!
Pitevňa je rozhodujúca.

Nevravím, že u nás sme na tom obhliadaní mŕtvych ešte dobre, nakoľko určité úkony urobí lekár....LEN lekár.
Sú krajiny, kde tieto úkony robí úrad koronera...a nemusí ísť vždy práve len o toho lekára.
Juraj, netušila som, že si už vyštudoval medicínu.........
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač

..........

Ako boli usmrtení Kuciak s priateľkou ?
Boli usmrtení zbraňou, tak čo tam chceli zisťovať súdni lekári ?
Ostatné odpovede sa získavajú v pitevni a nie na mieste činu.
Miesto činu je v prípade vraždy pôsobisko predovšetkým kriminalistického technika a ďalších členov výjazdovej skupiny.
Nuž - trochu s tebou nesúhlasím. Súdny lekár vie presnejšie stanoviť nielen príčinu smrti, ale aj ČAS smrti. A obyčajný patológ len konštatuje usmrtenie (v tomto prípade násilné, lebo videl strelné poranenia nezlučiteľné so životom - to sú odborné výrazy), ale čas určuje LEN podľa stuhnutosti svalstva - súdny lekár určuje aj podľa teploty tela na povrchu a vo vnútorných orgánoch a teploty miesta, kde sa telo nachádzalo. A patológ na 100% možno teplotu tela LEN na povrchu tela. Teda je to neodborník v presnejšom stanovovaní ČASU úmrtia.

A takto mohol určiť ten patológ čas +/- 24 hodín. Teda neurčil presne - len odhadol.
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

duves
Ak zmena, tak jedine prostredníctvom volieb.
http://www.noveslovo.sk/c/Vrazda_nov...strukcia_statu
duves predčasné voľby vyhrá smer, potom kotlebovci, sas, oľano,most možno tam bude aj sns, ale ani jedni nezostavia vládu, nastúpi prezidentský systém, všetko v súlade s ústavou, ak vzniknú nepokoje , čo budú a intenzívne, vyhlásia stanné právo a viac sa voliť dlho nebude.
Neverím ficovcom, ale ani kiskovcom, nevidím tak čestného človeka, ktorému záleží viac na Slovensku ako na peniazoch.
5 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Pani, toto su zbytocne debaty. Stale citam, opozicia to vytahuje, zevraj Kuciak ziadal o policajnu ochranu a ze presiel mesiac a policia to neriesila. No - jednak je to zavadzanie, lebo on neziadal o ochranu, iba daval TO na Kocnera za vyhrazanie sa. A potom, spomente si, ked ten migrant jednou ranou nozom zapichol v DMke v meste Kandel v Nemecku mlade dievca pred ocami jej kamaratov. Rodicia tej nebohej tiez podavali mesiac pred vrazdou na toho chlapika TO za vyhrazanie sa, a co urobia nemecka policia? Poslala tomu mlademu africanovi predvolanie na vysluch On sa nedostavil, tak to nijako promptne dalej neriesili.

Skratka take su uradne postupy a kapacitne moznosti policajnych zloziek vsade na svete. Riesia od rodinneho nasilia cez vreckovych zlodejov a kradeze aut az po podvody a velke kauzy a kazdu chvilu sa niekto niekomu vyhraza. Lenze zatial co v nemecku si iba povzdychli, ze ak by to policia riesila razantnejsie, mlada mohla este zit, u nas sa z toho zrazu robi zamer zlikvidovat Kuciaka z najvyssich politickych miest...

Rovnake plati aj o privolani sudneho lekara. Zrejme to nie je bezna prax. Mozeme sa teraz bavit o tom, ci by to mala byt bezna prax rovnako, ako o tom, ze by "mali" byt opravene vsetky cesty a chodniky, ale su to iba take teoreticke debaty.
3 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mila123
buchač
Kvaka
No vidíš, a ja som s myslela, že súdny lekár musí byť na mieste trestného činu a že by mal určiť čas smrti. Ale ty asi vieš viac.
Veď si vezmi...nájde sa mŕtvy jedinec v určitom štádiu post mortem.
Čo by zhodnotil súdny znalec na mieste činu ?
TRT !!!
Pitevňa je rozhodujúca.

Nevravím, že u nás sme na tom obhliadaní mŕtvych ešte dobre, nakoľko určité úkony urobí lekár....LEN lekár.
Sú krajiny, kde tieto úkony robí úrad koronera...a nemusí ísť vždy práve len o toho lekára.
Juraj, netušila som, že si už vyštudoval medicínu.........
Miluš...takže inak, darmo do mňa ideš s poddžubom.
Tieto rozumy nemám celkom z vlastnej hlavy...to aby jasno bolo.

Tu ide o iné...o skúsenosti a poznatky iných - zodpovednejších - a určite informovanejších, ako sú tu, na Porade. A títo vravia z vlastných skúseností, poznatkov a teda praxe.

A aj inak.
Prečo sa AŽ teraz ozval súdny znalec ? Prečo sa neozval skôr ?
Vieš o tom, že UDZS nastavil systém tak, že na obhliadky chodia znalci LEN v BA...a inde môžu chodiť aj tí bežní lekári ? A vieš, že prečo ? Skús sa opýtať dcéry, či bude vedieť...ale silne pochybujem.

A ešte aj inak ?
Súdny znalec sa ozval ?
No ozval sa aj pán prokurátor...prečo asi ? Prečo podal žalobu na Kaliho ?
Nech si odpovie každý sám....ALE takéto postupy sú na Západe základným kameňom vstupu do politiky, do vrcholovej politiky.
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať