Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
duves
buchač
bjuty smis
buchač

a tebe kto povedal, že pred 48.- bolo československo jedna velká lúka...bez ciest , škôl a elektriny ??
...a kto vraví opak ?
Tu by som ale Tvoju otázku rozdelil na dve časti.
1. Na Česko
2. Na Slovensko

1. Česko bolo v tej dobe niekde úplne inde...dalo by sa kľudne prirovnať Západu.
2. Slovensko bolo v podstate fakt jedna veľká lúka.

Je to veľmi zjednodušene povedané, bez patričnej argumentácie...a ani nemienim dávať, nakoľko to nemá význam.
Presne!
Dokonca česke země boli najrozvinutejšie časti Rakuska-Uhorska. U nas sme mali maximalne tak par drotarov, cukrovar, nejaké píly.
Niekedy mám dojem, že tá Nežná revolúcia urobila HRUBÚ čiaru ... a to vo všetkom.
Dokonca ešte jednotlivcom, ktorí ako keby zabudli na všetko ... povedzme aj to dobré, lebo to samozrejme, neexistovalo. Lebo zlý, zlý a zlý socík.
Spomenú si len na to zlé, čo sa za socíku nemohlo...na prenasledovanie, na nemožnosť cestovať, na ....
Tá história ohľadom rozdielov medzi Čechami a Slovenskom ? Net je plný overených faktov a zdrojov...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
jar88
Nandrolon
Síce som podstatne mladšia generácia, ale aj ja mám možnosť vidieť niektorých jednotlivcov, ako dodnes ryžujú na tom "zlom a bezcennom majetku" vybudovaného za komunizmu.
Veď daj akú konkrétnu technológiu z pred roku 1989 vedia u vás ešte teraz využívať.
A dokonca na nej aj "dobre ryžovať". To som teda zvedavý.
Napríklad budovy, haly? Kto tu píše o technológiách?
PS: a keď už si vytiahol tie technológie. Odkiaľ máš istotu, že by sme neboli v určitých odvetviach presne na rovnakej /nadpriemernej/ úrovni aj dnes v porovnaní s okolitými štátmi, presne rovnako, ako vtedy???
Ty máš nejakú vešteckú guľu, ktorá ti presne ukáže, že vývoj v tomto smere by sa zastavil v roku 1999, alebo v inom konkrétnom roku?
Ale slovenskému drotárovi stačilo vyjsť za hranice všedných dní do Ameriky a tam sledujúc zákazníkov v obchodov vymyslel pojazdný nákupný kôš, ktorý sa dnes používa po celom svete (prednáška v ÚĽUVe). Išlo cca o roky hospodárskej krízy, teda takmer pred sto rokmi.
Slovákovi stačí vyjsť za hranice a začne dýchať normálny vzduch. Prečo to takto funguje?
Tých schopných Slovákov je vonku dosť. Je tragédiou, že aj kvôli školstvu, vtedy ešte maďarskému, končili v okolitých krajinách, kde zostávali nielen pracovať, ale stávali sa členmi ich Akadémií vied. Situácia sa zasa opakuje.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
buchač
bjuty smis
buchač

a tebe kto povedal, že pred 48.- bolo československo jedna velká lúka...bez ciest , škôl a elektriny ??
...a kto vraví opak ?
Tu by som ale Tvoju otázku rozdelil na dve časti.
1. Na Česko
2. Na Slovensko

1. Česko bolo v tej dobe niekde úplne inde...dalo by sa kľudne prirovnať Západu.
2. Slovensko bolo v podstate fakt jedna veľká lúka.

Je to veľmi zjednodušene povedané, bez patričnej argumentácie...a ani nemienim dávať, nakoľko to nemá význam.
Tak že ten dlhý zoznam, čo si tu vyčaroval, to nebolo o nás, o Slovensku, ale o Čechách?
Ešte že si nenapísal, že nie komunisti nás tu roky okrádali, ale Češi.
kam dali komunisti to čo nakradli?
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jeden nemenovaný (dil88) svojho času ospevoval Uber.
Keď dostal od viacerých oponentúru, že je to nezákonné, tak vraj demokracia.

Svyne jedne nedemokratické sudcovské...na celom svete ich zakazujú...a prišiel zákaz aj na Slovensko.
https://ekonomika.sme.sk/c/20789836/...html?ref=njctp
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/c...-podla-zakona/
Naposledy upravil buchač : 27.03.18 at 07:10
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
Jeden nemenovaný (dil88) svojho času ospevoval Uber.
Keď dostal od viacerých oponentúru, že je to nezákonné, tak vraj demokracia.

Svyne jedne nedemokratické sudcovské...na celom svete ich zakazujú...a prišiel zákaz aj na Slovensko.
https://ekonomika.sme.sk/c/20789836/...html?ref=njctp
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/c...-podla-zakona/
Jeden nemenovaný by chcel vedieť, ako a kde si to ten "uderený" vycucal.?
-------------------------------------------
Ten buchnutý vôbec netuší, čo je to zdielaná ekonomika. Načo slúži a komu je na prospech.
Pritom vôbec nieje podstatné, či nejaký zákon zakáže Uber, alebo Airbnb a podobné aktivity ľudí. Tí ľudia si vždy nájdu nejakú zákonnú cestičku, ako pokračovať ďalej.
-------------------------------------------
V článku z Pravdy spomínajú Barcelonu a že tam Uber nesmie vystupovať, ako sprostredkovateľ dopravy. To isté tam platí pre Airbnb. Ľudia si tam zaviedli akési "občianske hliadky" a veselo tých prevádzkovateľov bonzujú na magistrát. To isté sa deje napríklad aj na Malorke.
Vieš komu takéto chovanie ľudí prospieva?
Len a len úplatkárom a úradníkom.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
Nandrolon
jar88
Nandrolon
Síce som podstatne mladšia generácia, ale aj ja mám možnosť vidieť niektorých jednotlivcov, ako dodnes ryžujú na tom "zlom a bezcennom majetku" vybudovaného za komunizmu.
Veď daj akú konkrétnu technológiu z pred roku 1989 vedia u vás ešte teraz využívať.
A dokonca na nej aj "dobre ryžovať". To som teda zvedavý.
Napríklad budovy, haly? Kto tu píše o technológiách?
PS: a keď už si vytiahol tie technológie. Odkiaľ máš istotu, že by sme neboli v určitých odvetviach presne na rovnakej /nadpriemernej/ úrovni aj dnes v porovnaní s okolitými štátmi, presne rovnako, ako vtedy???
Ty máš nejakú vešteckú guľu, ktorá ti presne ukáže, že vývoj v tomto smere by sa zastavil v roku 1999, alebo v inom konkrétnom roku?
Ale slovenskému drotárovi stačilo vyjsť za hranice všedných dní do Ameriky a tam sledujúc zákazníkov v obchodov vymyslel pojazdný nákupný kôš, ktorý sa dnes používa po celom svete (prednáška v ÚĽUVe). Išlo cca o roky hospodárskej krízy, teda takmer pred sto rokmi.
Slovákovi stačí vyjsť za hranice a začne dýchať normálny vzduch. Prečo to takto funguje?
Tých schopných Slovákov je vonku dosť. Je tragédiou, že aj kvôli školstvu, vtedy ešte maďarskému, končili v okolitých krajinách, kde zostávali nielen pracovať, ale stávali sa členmi ich Akadémií vied. Situácia sa zasa opakuje.
Ešte ťa nikdy nenapadlo zauvažovať, prečo je za hranicami všedných dní, vždy práve tá Amerika?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
buchač
bjuty smis
buchač

a tebe kto povedal, že pred 48.- bolo československo jedna velká lúka...bez ciest , škôl a elektriny ??
...a kto vraví opak ?
Tu by som ale Tvoju otázku rozdelil na dve časti.
1. Na Česko
2. Na Slovensko

1. Česko bolo v tej dobe niekde úplne inde...dalo by sa kľudne prirovnať Západu.
2. Slovensko bolo v podstate fakt jedna veľká lúka.

Je to veľmi zjednodušene povedané, bez patričnej argumentácie...a ani nemienim dávať, nakoľko to nemá význam.
Tak že ten dlhý zoznam, čo si tu vyčaroval, to nebolo o nás, o Slovensku, ale o Čechách?
Ešte že si nenapísal, že nie komunisti nás tu roky okrádali, ale Češi.
kam dali komunisti to čo nakradli?
Opýtaj sa komančov komu dali hlineného panáka.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88
korela
Nandrolon
jar88
Nandrolon
Síce som podstatne mladšia generácia, ale aj ja mám možnosť vidieť niektorých jednotlivcov, ako dodnes ryžujú na tom "zlom a bezcennom majetku" vybudovaného za komunizmu.
Veď daj akú konkrétnu technológiu z pred roku 1989 vedia u vás ešte teraz využívať.
A dokonca na nej aj "dobre ryžovať". To som teda zvedavý.
Napríklad budovy, haly? Kto tu píše o technológiách?
PS: a keď už si vytiahol tie technológie. Odkiaľ máš istotu, že by sme neboli v určitých odvetviach presne na rovnakej /nadpriemernej/ úrovni aj dnes v porovnaní s okolitými štátmi, presne rovnako, ako vtedy???
Ty máš nejakú vešteckú guľu, ktorá ti presne ukáže, že vývoj v tomto smere by sa zastavil v roku 1999, alebo v inom konkrétnom roku?
Ale slovenskému drotárovi stačilo vyjsť za hranice všedných dní do Ameriky a tam sledujúc zákazníkov v obchodov vymyslel pojazdný nákupný kôš, ktorý sa dnes používa po celom svete (prednáška v ÚĽUVe). Išlo cca o roky hospodárskej krízy, teda takmer pred sto rokmi.
Slovákovi stačí vyjsť za hranice a začne dýchať normálny vzduch. Prečo to takto funguje?
Tých schopných Slovákov je vonku dosť. Je tragédiou, že aj kvôli školstvu, vtedy ešte maďarskému, končili v okolitých krajinách, kde zostávali nielen pracovať, ale stávali sa členmi ich Akadémií vied. Situácia sa zasa opakuje.
Ešte ťa nikdy nenapadlo zauvažovať, prečo je za hranicami všedných dní, vždy práve tá Amerika?
To bola iba rečnícka otázka. :-)
Ale zasa aby sme nevošli do omylu, v otázke som nespomínala Ameriku, ale prekročenie hraníc všedných dní, čiže celý svet. Aj v Baku sa stal Slovák ropným magnátom.
Naposledy upravil korela : 27.03.18 at 23:54 Dôvod: upresnenie v texte
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

lebo tam bijú černochov a sú odkázaný na potravinové lístky....

to, že tie potravinové lístky dostaneš už pri príjme cca 1200 dolárov a ceny majú nižšie ako my nie je vhodné spomenuť.....to nezapadá do obrazu skrachovaných kapitalistov....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
lebo tam bijú černochov a sú odkázaný na potravinové lístky....

to, že tie potravinové lístky dostaneš už pri príjme cca 1200 dolárov a ceny majú nižšie ako my nie je vhodné spomenuť.....to nezapadá do obrazu skrachovaných kapitalistov....
A ešte k tomu aj takéto môže byť nové PŠM.
https://hearthis.at/slobodnyvysielac...77-2018-03-26/
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

- "sluhovia" v rovnošatách (napr vojaci z POVAĽOVANIA )
Byť na tvojom mieste - držím radšej hubu.
A hodil by som ta sa "povaľovať" na 6 mesiacov niekde do výcvikového priestoru.... inak by si spieval.....

Z ostatného "elaborátu" - možno niekde si sa priblížil, ale 2/3 sú len kecy.
1, Aj pred 1948 ničo bolo = inak by tvoji kamoši nemali čo znárodňovať

2, Aj po 2017 ešte niečo zostalo
Tak-tak - do 1948 bolo - komu patrilo - podnikateľom, tým, čo práve na tých robotníkoch zarábali (žobrácke mzdy), po 2017 tiež zostalo - to čo straníci sociálnej ficoidnej, koloťuckej i boxérskej zberby nestačili pre seba zabrať (i podvodmi).
Kto vybudoval železničné trate, kto ich elektrifikoval?

Trate už boli
Boli - boli - v akom stave? Koľko KM ich bolo? Za aký čas si sa dostal z miesta A do miesta B? Do 1948 di z Košíc do Bratislavy vlakom došiel za 12-16 hodín. V socializme už za 8 hodín (i keď to bolo veľa) - pretože sa trate elektrifikovali, zdvojkoľajnili.
Kto zabezpečil, že ľudia sa nebáli chodiť v noci po mes.

Ten kto pred socíkom nevychoval deti v pionierskych domoch!
Vtedy aspoň decká niečo robili - čo robia dnes? Vtedy sa i niečo naučili (i keď niekedy nepotrebné veci) a čo dnes? Okrem čumenia do mobilu, lajkovania na fasaknihe akurát čakať a dr*núť niekoho po gebuli pre pár centov.

A mám taký citák... ty si práve z tej generácie, čo vie len lajkovať, na ksichtoknihe voloviny vypisovať.....
Naposledy upravil misoft : 27.03.18 at 19:08
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

donkyi
" tým, čo práve na tých robotníkoch zarábali (žobrácke mzdy)"

Ty si pamätáš tie mzdy ?
Alebo iba opakuješ z "maturity odborára" . že podnikatelia zarábali preto, lebo dávali žobrácke mzdy ?
Veď mohli aj tí tvoji žobráci začať podnikať inde ako v krčme !

PS
Buď napíšeš konkrétne 4 príklady (z 2/3 ) kde mám kecy, alebo si iba ficoidný TÁRAJ
Maturita odborára? Čo to bolo? Lebo to som nerobil.

A to "ficoidný TÁRAJ" to si ma veľmô rozosmial... kukni sa tu, aký som ja "ficiodný" ....
To skôr si ty táraj - a opakuješ len to, čo ti iní nabulikali.
Ty si socializmus ani z rýchlika nevidel, nevieš, ako to tu bolo, chodilo.....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

u nás je železnica od 1850...
mám komunistom ďakovať ??

z toho zoznamu sa dá vyvrátiť každý jeden bod....aspoň čo sa týka úlohy, či dokonca zásluh komunistov...
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

donkyi

Ty si videl socík z rýchlika ?

Alebo z kasární :
- žiadne nároky na rozum
- dobrý plat (ešte lepší výsluhový !!! )
- aj handry zadarmo
Píšem ti ešte raz - prd vieš. Nevieš, ako to chodilo. Nevieš o tom, že VZP nemohli podnikať. Nevieš o tom, že ich odvody boli omnoho vyššie, ako u ostatných občanov. Nevieš o tom, že za všetko sa zodpovedalo, dokonca i za takých vojakov ako jar88, ktorí vystrájali a chytal to jeho veliteľ. Nevieš o tom, že často VZP z celého roka 6 mesiacov nevideli rodinu. Nevieš o tom, že pre VZP neplatil ŽIADNY zákonník práce, že pojem práca nadčas tam neexistoval, že pojem práca vo sviatok neexistoval, že sa to dlho nepreplácalo, či si robil od nevidím do nevidím - furt si dostal rovnako. A tie platy - každý si myslel, že sa zarábajú státisíce - omyl.
Ty vidíš výsluhový, ale nevidíš za čo ho dostal. Nie za sedenie na zadku. Za to, že lietal s vojakmi po cvičisku, že v priestore cvičil od rána do noci, že sa kŕmil tam z hliníkového ešusu tým istým, čo aj záklaďáci. A tie výsluhové - za 25 rokov odriekania rodiny, voľna sviatko a nie tisíce, ako si myslíš, len pomerná časť - max. 75% platu (za 27 rokov a viac) - inak s menším počtom rokov boli i menšie percentá. Vieš ty prd o tom, že zo sociálne sa dôchodky valorizovali, ale výsluhové často i štyri roky bol na rovnakej úrovni (bez valorizácie).
A keď sa začalo valorizovať - nie ako u civilných dôchodcov 2 - 4 - 8% - často (a to by som ti mohol aj doložiť) sa valorizovalo o 0,03% - pár centov.
Vraj žiadne nároky na rozum? Tento patent mali a majú skôr v civile - pozri sa teraz, kto často niečo riadi a vie o tom ho*no - ale je veľký šéf, podnikateľ, manažér....

Inými slovami - TY VIEŠ O TOM VEĽKÉ HO*NO. Vieš len pindať (ako mnohí iní mudrlanti).
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

donkyi
DRÝSTI
A) Nauč sa slovensky
B) Skôr ty drístaš.
C) Aj ja som si predtým zarábal vlastnými rukami.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
...sa dá vyvrátiť každý jeden bod...
Poviem Ti to inak, v prenesenom slova významu vety....snáď pochopíte.

Ukáž mi krásnu ženu a ja Ti ukážem muža, ktorý ju nechce pomilovať.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
donkyi
Alebo z kasární :
- žiadne nároky na rozum
- dobrý plat (ešte lepší výsluhový !!! )
- aj handry zadarmo

VÝSLUHA

Ako môžeš/te takto zhodnotiť prácu jedného rezortu, keď nemáš/te ani potuchy čo jeho jednotliví zamestnanci vlastne robia? tebe stačí to čo vidíš??

Ja vidím učiteľov stáť pred tabuľou a potom sa dočítam že sme na spodku v eu čo sa vedomostí žiakov týka. Tak ich nazvem darmožráči?? Lebo decká sú tupé a nedosahujú aspoň priemer???

Nevidím žiadne SVK autá žiadne SVK televízory.. len japonské a nemecké.. takže nazvem všetkých čo robia v tom priemysle u nás darmožráči ??

Vidno predavačky, čo sú opreté o pulty, lebo už o únavy nevedia, ako sa vlastne majú postaviť. Sú darmožráčky, keď musia strpieť buzerovanie zákazníkov ?

Vidím bane, čo musíme dotovať uhlie, lebo by bolo nepredajné. Ako to, že nevedia vykopať sprosté uhlie tak, aby sa dalo predať bez dotácie? Takže sú baníci darmožráči?

Vidím policajtov posedávať v autách, maximálne dávať pokuty a pritom nám kapú ľudia pri autonehodách a tí čo prežili, kradnú ako straky. Nazvem teda polišov darmožráči??

Vidím hasičov sedieť v svojich kanclíkoch.. sem tam letia k požiaru sediac v autách.. aj tak to zhorí.. sú to darmožráči?
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
donkyiMILANKOŠAKVIEMEAKÝ
Porovnám s tebou


Neporovnávaj...aj tak neporovnáš.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
donkyiMILANKOONÝ

Vojaci z povaľovania (asik aj ty) nerobia od skončenia II.SV nič

Napíš teda , čo ekonomicky pre štát prínosné si urobil ty ?


- keď myslíš. Lenže vojaci nie sú na robotu...a to v každom štáte, kde majú armádu.

Myslím si, že by ale nik nechcel, aby došlo k zmene stavu...či ???



- napíš TY a potom pokecáme....ALE či uverím, to je už iný level.

Jeden tu už písal ujoviny, že prepadol strážnicu ako14ročný...šak sa skús pridať s podobnými "príhodami"...ja sa rád smejem.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
donkyiNEMOHÚCI

Pomer tých čo "nemôžu" a "NECHCÚ" je až 1 : 5
Ty budeš asi 2 in 1.

NECHCEŠ, nakoľko už NEMOŽEŠ.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať