Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Ty tu stále riešiš môj "flaster" z roku 1971 a pritom už v roku 1991 som dostal čistý výpis z registra trestov. Jednoducho odpykané a tak teda zmazané. To rešpektovali aj totalitníci, ale ty nie. U teba to tak nefunguje, ty by si chcel, aby každý pykal až do konca života, ale aby sa to nevzťahovalo aj na teba.
POKIAĽ ty budeš riešiť moje bývalé povolanie - zamestnanie (mimochodom bolo ich viac - vojnu som podpísal LEN kvôli peniazom), tak ja budem riešiť tvoje onačiny.

Rešpektuj iných, dostane sa ti adekvátnych odpovedí.
Pokiaľ nie, tak tiež dostaneš adekvátnu odpoveď.
Ja neriešim tvoje zamestnanie, to je dávno vyriešené. Ak by si tam nebol ty, bol by tam niekto iný. To je jasné tebe ako aj mne.
Tak že ty si si odkrútil dva roky ZVS a následne si to podpísal? Alebo si v priebehu prvého roku zbadal o čom to je a tak si to radšej podpísal. Videl si, ako vás beztrestne drbú a tak si sa na to dal aj ty. Videl si, že lampasáci nič nerobia, lebo všetko robia záklaďáci a tak si sa dal na zarábanie?
No a teraz chceš tomu všetkému nasadiť korunu hrdinu. Akože chrabrého ochrancu národa, pred hrozbou vykorisťovateľským zotročením. Buchač, ale to ti dnes už nikto nezožerie.
Buď rád a vďačný za výsluhu, ktorej sa ti napriek všetkému dostalo.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Tak že ty si si odkrútil dva roky ZVS a následne si to podpísal? Alebo si v priebehu prvého roku zbadal o čom to je a tak si to radšej podpísal. Videl si, ako vás beztrestne drbú a tak si sa na to dal aj ty. Videl si, že lampasáci nič nerobia, lebo všetko robia záklaďáci a tak si sa dal na zarábanie?
Sa čítaš...respektíve ma čítaš ???
Ty máš fakt krátku pamäť, lebo už som niekde spomenul, že kedy som podpísal...takže ešte raz a naposledy.

Ako som mohol byť zamestnaný vo viacerých zamestnaniach pred vojenčinou a hneď po nej podpísať ???
Sled skutočností :
- maturita
- zamestanie na pár mesiacov
- ZVS v počte 2 roky, 24 mesiacov, 730 dní
- zamestnanie o dĺžke X mesiacov
- zamestnanie o dĺžke X rokov
- podpísanie vo veku 27 rokov, ženatý, jedno dieťa.
- odchod na výsluhu
- zamestnanie
- veget...

Finito, koniec, ... a na túto tému sa už nemienim baviť !
Naposledy upravil buchač : 04.04.18 at 12:54
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88

Toto ty nazývaš "prácou"?
Toto bola tvoja "odbornosť"?
Za toto ty poberáš výsluhu? (A ešte sa ti zdá, že málo?)
Prečo si to nepodpísal tiež? Kedže sa nepracovalo, mohol si brat plat bez prace. A byť v balíku. Alebo sa zmôžeš iba na osieranie iných?
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ked on chcel byt misionarom a nezistne pomahat nemohucnym. Napr. predavat bony, ponukat na predaj rifle, kdesi som cital aj kseftovanie s pozemkami. Vsetko zasluzne cinnosti!!
:-))))))))
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

duves
jar88

Toto ty nazývaš "prácou"?
Toto bola tvoja "odbornosť"?
Za toto ty poberáš výsluhu? (A ešte sa ti zdá, že málo?)
Prečo si to nepodpísal tiež? Kedže sa nepracovalo, mohol si brat plat bez prace. A byť v balíku. Alebo sa zmôžeš iba na osieranie iných?
On sa chcel živiť ťažkou prácou.
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
pavol54
On sa chcel živiť ťažkou prácou.
Ved mohol. Kameňolomy, bane, stavby, hute.... Lopát, rýlov, krompáčov a zbíjacích kladív je dosť.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

duves
pavol54
On sa chcel živiť ťažkou prácou.
Ved mohol. Kameňolomy, bane, stavby, hute.... Lopát, rýlov, krompáčov a zbíjacích kladív je dosť.
Vies ake tazke muselo byt mrznut pri -20 v zime v nejakej ulicke rano o piatej v kozenkovej bunde s cigou v hube? Vsak to radsej do toho kamenolomu. :-)
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Prečo máme na Slovensku také malé mzdy
a k tomu také nedôstojné sociálne podmienky zamestnancov.
-----------------------------------
Nebude to náhodou tým, že tu máme hybridný social-kapitalizmus?

https://hearthis.at/slobodnyvysielac...07-2018-04-03/

----------
Bol by som zvedavý, ktorý z názorov vám pripadá rozumnejší, alebo reálnejší.

https://hearthis.at/slobodnyvysielac...87-2018-04-03/
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

jar88
Prečo máme na Slovensku také malé mzdy
a k tomu také nedôstojné sociálne podmienky zamestnancov.
-----------------------------------
Nebude to náhodou tým, že tu máme hybridný social-kapitalizmus?

https://hearthis.at/slobodnyvysielac...07-2018-04-03/

----------
Bol by som zvedavý, ktorý z názorov vám pripadá rozumnejší, alebo reálnejší.

https://hearthis.at/slobodnyvysielac...87-2018-04-03/
Pokial si dobre pamatam, tak si povazoval slobodny vysielac za vymysly a konspiracie. Mam dojem, ze Kukucka a Korela tu z neho davali linky. Kedy si stihol prezliect kabat???
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
Pokial si dobre pamatam, tak si povazoval slobodny vysielac za vymysly a konspiracie. Mam dojem, ze Kukucka a Korela tu z neho davali linky. Kedy si stihol prezliect kabat???
A má on vôbec nejaký kabát? Možno prezliekal rovno vlastnú kožu....
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

misoft
Nandrolon
Pokial si dobre pamatam, tak si povazoval slobodny vysielac za vymysly a konspiracie. Mam dojem, ze Kukucka a Korela tu z neho davali linky. Kedy si stihol prezliect kabat???
A má on vôbec nejaký kabát? Možno prezliekal rovno vlastnú kožu....
Presne, hadiu.
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Pokial si dobre pamatam, tak si povazoval slobodny vysielac za vymysly a konspiracie.
Klikol som na odkazy.
Jeden rozhovor má trvanie cca 1 hodinu a ten druhý vyše 2 hodín.
Kukulienka aj Korela spomínali nie raz, že nepozerajú televízor. Netvrdím, že tie programy sú fasa, no pozriem si niečo...trebás niečo o prírode, občas šport, niekedy niečo náučné.
Ale aby som sa zamýšľal pri počúvaní nejakých názorov (ktoré v danom momente sú neoveriteľné)...?
Nuž si radšej zapnem kvalitnú hudbu a popri tom niečo majstrujem.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja SV nepocuvam a ani som nikdy nepocuval, hoci ma viac ako 1 na to nahovaral. Na tie odkazy som neklikol, nemam dovod. Kedysi som na nejake klikol a ked som videl casomieru cca hodina, hned som to aj zavrel. V praci by som mal cas a chut max na nejake 3-5 min. videjko. Vsetko co ma nad 10 min. tak sosam na USB kluc, vsetko, co ma nad 19 min., teda 20 a viac nesosam, pokial sa to netyka vetronov, ci uz RC alebo dospelych. To by som sosal aj 5 hodinove dokumenty, akurat, ze nie su. :-)
0 1
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Nandrolon
jar88
Prečo máme na Slovensku také malé mzdy
a k tomu také nedôstojné sociálne podmienky zamestnancov.
-----------------------------------
Nebude to náhodou tým, že tu máme hybridný social-kapitalizmus?

https://hearthis.at/slobodnyvysielac...07-2018-04-03/

----------
Bol by som zvedavý, ktorý z názorov vám pripadá rozumnejší, alebo reálnejší.

https://hearthis.at/slobodnyvysielac...87-2018-04-03/
Pokial si dobre pamatam, tak si povazoval slobodny vysielac za vymysly a konspiracie. Mam dojem, ze Kukucka a Korela tu z neho davali linky. Kedy si stihol prezliect kabat???
Neprezliekol nič. Nenalette. Rozpíšete sa a potom vas poosiera, že čo to máte za primitívny nazor. Alebo niečo v tom zmysle, že máš malý plat? No to určite preto, že si iny nezaslužiš.

On ma strategiu ako agent provokater.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

duves
Neprezliekol nič. Nenalette. Rozpíšete sa a potom vas poosiera, že čo to máte za primitívny nazor. Alebo niečo v tom zmysle, že máš malý plat? No to určite preto, že si iny nezaslužiš.

On ma strategiu ako agent provokater.
Ale veď ho nepovyšuj do ďalšej funkcie, lebo o chvíľu bude tvrdiť, že je samotný riaditeľ SIS + NAKA + PZ, najvyšší veliteľ ASR... pritom je len delikvent, ex-kriminálnik (a možno ešte stále kriminálnik), TROLL.
A navyše...... len v koži bez kabátu (v kontajneri nenašiel - spoluobčania ho predbehli )
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Nandrolon
Pokial si dobre pamatam, tak si povazoval slobodny vysielac za vymysly a konspiracie. Mam dojem, ze Kukucka a Korela tu z neho davali linky. Kedy si stihol prezliect kabat???
A má on vôbec nejaký kabát? Možno prezliekal rovno vlastnú kožu....
Vieš ako sme takým hovorili? "človek bez kože na tvári" tam niet čo prezliecť, len ukázať že ju nemá
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

čo keby ste si založili tému :

ako urážať jar88 ??

málo ludí ste už odtialto vyhnali ??

budete tam len vy 5. ....nik vám to nebude kaziť.....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
jar88
jar88
buchač
bjuty smis

A teraz mi tu guma napise, ze vymyslam...
Ako ked som pisal, ako som kupoval hanacku vodku a piva devetakovi a ked sme to vychlastali, zacal ma nahanat s nabitou ostrou...)) ze som mu vypil hanacku...

Pisar- motocyklista, 104 pluk prokopa vekeho tachov
Nie stabny....1.prapor.......
Narážaš na mňa s tým vymýšľaním ?
Nie, nevymýšľaš...verím Ti. Ja som bol neďaleko - v Stříbre.

Svoje zážitky nedávam...neuverili by ste mi.

P.S.:
Pisár ? Takže štábna krysa ? Hajzel ? Donášač ? Bonzák ?
U nás pisárkovia chodili kanálmi, niekedy pred večierkou sa dostavili...inak smola, prípadne aj deka.

Vymýšľam ?
Eééééj veru nie.
Zas tu predvádzaš čo si zač. A keď ti tú bezcharakternosť niekto pripomenie, začneš skákať ako hulvát. Už aj v minulosti si tu prezentoval tú vašu demokraciu v podobe "ala deka".
Uvedomuješ si vôbec, čo tým prezentuješ? Asi nie.
Ale aj keď si to neuvedomuješ, vypovedá to o tebe a o všetkých tebe podobných naozaj všetko.
-------------------------------------
Teraz ti to nemám chuť vysvetľovať, ale po sviatkoch ti to vysvetlím.
Teda v prípade, že budeš mať o to záujem.
(deka - kolektívna vina - šikana - povyšovanie a ponižovanie)
PS:
Po sviatkoch ti to tu tak či tak vysvetlím, aby aj ostatní vedeli, ako funguje myslenie na úrovni jaštera.
Tak ako buchač,?
Ešte stále si v tom, že si morálny človek a že máš právo tu požadovať od ľudí akúsi úctu? Práve ty, pre ktorého nikdy nebol problém pošliapať úctu akéhokoľvek podriadeného človeka? Práve ty sa cítiš byť povolaný na znevažovanie morálky, postojov a názorov iných?
Asi máš po dnešný deň pocit, že si bol veľký GEROJ keď si podporoval a podnecoval šikanovanie, doslova bezbranných a nemohúcnych, vojakov základnej vojenskej služby. Dokonca si sa tu chvastal, že kto sa nechcel podrobiť svojvôli, ten dostal DEKU (to znamená výprask pod dekou od ostatných) a bol poslušný, ako baránok. Ten chudák vôbec nevedel, kto a ako ho mlátil, či dokonca kopal.
Toto je tvoja spravodlivosť?
Toto ty nazývaš "prácou"?
Toto bola tvoja "odbornosť"?
Za toto ty poberáš výsluhu? (A ešte sa ti zdá, že málo?)
Zvyčajne upravujem príspevok - skrátim ho od balastu...teraz nechávam všetko v citácii, akurát zvýraznim určité.


Takže asi takto :

- z príspevku na reakciu Bjutyho je jasné, že som bol na ZVS v Stříbre.

- pisárkovia dostávali deku...dostali ju aj iní.
Že si ju zaslúžili, to je fakt. Nie je sranda za niekoho byť potrestaný/í.

Tu je dôležité množné číslo = byť potrestaný kolektívne za nespratného jedinca. Za toho, kto donášal, bonzoval, trhal kolektív....a to všetko za vidinou rôznych výhod.

Taký kolektívny trest znamenal napríklad beh v protichemickom obleku, s maskou na ksichte...povedzme, že cca 30 minút. Nemáš ani len páru, ako jeden potom vyzeral...

- kde vidíš, že som ja niečo vravel o podnecovaní ?
Zasa baba videla, čo sa jej zachcelo ?



Že si nepochopil napísané, nie moja vec.

Že sa snažíš podsúvať svoje fantazmagórie, tvoja vec.

--------------------------

Kuwa...ale inak si ma celkom pobavil spomenutím tej morálky.

Ty - hajzel, ktorý má flaster v registri trestov, mi ideš niečo o morálke kázať ? Flajster za nedovolené ozbrojovanie, lúpež, dokonca pokus o vraždu.. ?
Nič v zlom, asi sa mýlim ja, ale ja si spomínam, že si robil značkára na planžetky v Źabinkinom meste, ale nemuselo ísť zasa o ZVS. Pamätám si to iba preto, lebo to isté robil aj mng a dokonca aj tam, ani teoreticky ste sa tam nemohli stretnúť kvôli veku, ale ešte dnes keď na to príde reč, je schopný o tom hovoriť hodiny, tak ho to bavilo, že náročné psychicky a v tichu po celý čas.
Možno neišlo o ZVS, alebo sa mýlim celkom.
Brat na svoje obdobie v Budějoviciach spomína tiež rád, šesť chlapcov niekde úplne mimo v prírode pri Šumave chytalo z nudy zajace, spojári.
Celkom fajn vás sledovať, čo sa týka zameraní. Bratranci tankisti, všetci bratia. To už bolo tvrdšie.
Že som si dovolila vstúpiť ...
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
Nandrolon
Pokial si dobre pamatam, tak si povazoval slobodny vysielac za vymysly a konspiracie.
Klikol som na odkazy.
Jeden rozhovor má trvanie cca 1 hodinu a ten druhý vyše 2 hodín.
Kukulienka aj Korela spomínali nie raz, že nepozerajú televízor. Netvrdím, že tie programy sú fasa, no pozriem si niečo...trebás niečo o prírode, občas šport, niekedy niečo náučné.
Ale aby som sa zamýšľal pri počúvaní nejakých názorov (ktoré v danom momente sú neoveriteľné)...?
Nuž si radšej zapnem kvalitnú hudbu a popri tom niečo majstrujem.
A toto je čo?
Nepozerám TV, a dokonca sa minulý rok vyhodili, teraz mi je ľúto, že som nevidela Zem spieva, ale vidím, že sú videá z nej na YT. Tak aspoň niečo uvidím.
Prestala som z jediného dôvodu, že mi už telo vyslalo signál, keď som sa už neriadila mysľou. Mali sme iba základné programy, lebo nikto okrem mňa telku nesledoval, dcéra občas večer dvojku a prvé super star.

Ten program bol už tak zúfalý pred štyrmi rokmi, že tam nebolo čo pozerať, a reklamy, kapitola sama o sebe, začali ma doslova ničiť. To vnucovanie zbytočných myšlienok ma odrovnávalo, rovnako ich spracovanie. Bez dôvtipu, bez kúska duchaplnosti, proste pre primitívov. Úplne iný trend, ako z doby, keď Princ sprevádzal niekde vo FR reklamný festival, alebo aký to malo názov pre víťazné svetové reklamy.
Takže nátlak ma vytlačil od obrazu.
Čo sa týka SV, pozrela som o čo ide, kuk dávala avízo na Planietu, to som sledovala, lebo uznávam každého, kto dokáže liečiť stravou, a predovšetkým ak sa k tomu dostane cez seba najprv, robí osvetu a tak. Ešte je tam téma o zdraví, ale nedostala som sa k tomu, tam sa vrátim do archívu rada.
Nepoznám ich programovú štruktúru. Nemám dlhšie zvuk na pc, tak som začala počúvať rádio, striedam Slovensko s Aktualom. Dobre sa zaspáva so slúchadlami, dlhšie spím. Hudba mi chýba z YT, a filmy podľa svojho výberu za 4 eurá mesačne. A vrátim sa ku svojim obľúbeným veciam a knihám, ak mi bude dopriate. Pretože tu sa už tiež zužuje priestor.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Nič v zlom, asi sa mýlim ja, ale ja si spomínam,
Možno neišlo o ZVS, alebo sa mýlim celkom.
Zle spomínaš, zle pamätáš.
Celkom určite sa mýliš.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať