Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

jar88
bjuty smis
a ako ten systém vylepšiť, ked strany nie su tak dôležité ??
Hľadať stranu a ľudí, ktorí budú schopní postupne a nenápadne zrušiť všetky zbytočné "verejné peniaze".
A nechať iba tie nevyhnutné na chod štátu a spoločnosti.
aha
takže tie strany preci len budú dôležité, však....
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
jar88
bjuty smis
a ako ten systém vylepšiť, ked strany nie su tak dôležité ??
Hľadať stranu a ľudí, ktorí budú schopní postupne a nenápadne zrušiť všetky zbytočné "verejné peniaze".
A nechať iba tie nevyhnutné na chod štátu a spoločnosti.
aha
takže tie strany preci len budú dôležité, však....
Asi aj áno. Ale určite nie také, ktoré vedia lepšie, ako my, čo naozaj potrebujeme.
------------------------------
Hlavne nám netreba bojovať proti korupcii a prospechárstvu zákonnými normami. Tam to máme vopred prehraté.
-------------------------------------------------
Vieš čo je na tom Nandrolonovi zaujímavé?
Stále tu trepe o tom, aký je on dobrý účtovník a morálny kresťan, vzorný pracujúci občan a stále ešte nepovedal, ako sa vlastne zarába na odpisoch.
Že by to naozaj nevedel? Odborník.
-----------------
PS:
Vieš čo je dôležitejšie, ako tie politické strany?
Vôľa ľudí starať sa sami o seba a hlavne o svoje vlastné zarobené peniaze. Zatiaľ je to tak, že radi ich poslušne dajú na spoločnú vec a následne tu vyplakávajú, že tak si to nepredstavovali.
Naposledy upravil jar88 : 11.04.18 at 11:45
1 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

zákonné normy máme relatívne v norme...
ale na čom nám sú,....vid kauza čentéš.....
3 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
@jar88
spoločnosť má zotrvačnosť, s tým sa nedá veľa urobiť
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

jar88
bjuty smis
jar88
bjuty smis
a ako ten systém vylepšiť, ked strany nie su tak dôležité ??
Hľadať stranu a ľudí, ktorí budú schopní postupne a nenápadne zrušiť všetky zbytočné "verejné peniaze".
A nechať iba tie nevyhnutné na chod štátu a spoločnosti.
aha
takže tie strany preci len budú dôležité, však....
Asi aj áno. Ale určite nie také, ktoré vedia lepšie, ako my, čo naozaj potrebujeme.
------------------------------
Hlavne nám netreba bojovať proti korupcii a prospechárstvu zákonnými normami. Tam to máme vopred prehraté.
-------------------------------------------------
Vieš čo je na tom Nandrolonovi zaujímavé?
Stále tu trepe o tom, aký je on dobrý účtovník a morálny kresťan, vzorný pracujúci občan a stále ešte nepovedal, ako sa vlastne zarába na odpisoch.
Že by to naozaj nevedel? Odborník.
-----------------
PS:
Vieš čo je dôležitejšie, ako tie politické strany?
Vôľa ľudí starať sa sami o seba a hlavne o svoje vlastné zarobené peniaze. Zatiaľ je to tak, že radi ich poslušne dajú na spoločnú vec a následne tu vyplakávajú, že tak si to nepredstavovali.
Nikdy som o sebe nepísal, že som "dobrý účtovník". To musia ohodnotiť tí, ktorí ma platia a asi aj vedia, prečo ma platia.
Pojem "zarábať na odpisoch" môže vyjsť iba z tvojej prázdnej hlavy, lebo to vetné spojenie nemá vôbec žiadny pravdivý základ, nakoľko slúžia na optimalizáciu daňového základu a nie priame zarábanie. Aby odpisy mohli existovať, musel si si kúpiť nejakú vec, na ktorú si si buď požičal, alebo prenajal /odpisovanie je možné aj nájomcom so súhlasom vlastníka veci/ alebo kúpil, teda najskôr musíš "zarobiť" a až potom to môžeš rozpúšťať postupne do nákladov prostredníctvom odpisov a celého odpisového plánu. Dúfam, že stačí takto stručne, možno to aj z časti pochopíš.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nevieš si predstaviť, čo ja by som za účtovníka tvojho formátu dal.
Bohu žiaľ, som nikdy na takého nenarazil.
1 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Ing. Ľubomír Janoška
@jar88
spoločnosť má zotrvačnosť, s tým sa nedá veľa urobiť
Presne tak.
A hlave, ak to ide z kopca.
2 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
zákonné normy máme relatívne v norme...
ale na čom nám sú,....vid kauza čentéš.....
Ale veď naše ne naše, kukni ako sa náš Drucker sám vlastnou hlavou dostal pod daňovú správu USA.

Bodaj by sme tu mali viac takých "tajtrlíkov a tárajov", ako je pán Matovič.
----------------------------
PS: Naozaj nechápem, ako môže byť niekto tak tupý, ako je ten Drucker.
Naposledy upravil jar88 : 13.04.18 at 10:43
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Prečo a hlavne ako sa takéto super kšefty dajú realizovať?
Vcelku je to normálne mysliacemu človeku úplne jasné. Poľnohospodárska pôda je bežnému človeku doslova a do písmenka k ničomu. Dôvod je tak isto úplne jednoduchý. Dotácie bez ktorých je akékoľvek hospodárenie stratové. Preto je aj cena pôdy aj po skoro tridsiatich rokoch na úrovni 10 až 50 centov za m2. (Pritom je to jeden zo statkov, bez ktorých sa nedá prežiť.)
Sám Drucker sa vyjadril, že on kupoval pôdu, ktorá bola dlhodobo určená na polnohospodárenie a v žiadnom prípade sa na nej nesmelo stavať. (čas - 30:05 až 30:08 minúta)
Ale to "nesmie stavať", to určuje verejná správa a určuje to iba obyčajným ľuďom. Nie však takým, ktorí vedia ovplyvňovať schválenie, alebo neschválenie územného plánu.
Vybudovanie sieti nestojí viac, ako 8 až 15€/m2 a pritom následne ten pozemok kupuje obyčajný človek za 50, 80 a dokonca aj za 120€/m2. A dokonca na hypotéku a niekedy aj formou pôžičky.
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

nie je podstatné, že smeráci kradnú bagrom...

podstatné je, že matovič je daňový podvodník , sulík okradol olo a galko odpočúval novinárov

a ešte nie je podstatné, že všetky tieto obvinenie súdy , resp. prokuratúra odmietla...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bjuty, podstatné je všetko, nie iba to, že smeráci kradnú bagrom, ako si písal.
Lebo ak by mali k dispozícii niektorí opozičníci bager, tiež by ním kradli.
Podstatné je to, aby sme zlodejov, nenahradili zase iba zlodejmi.
Ja osobne som rád, že existuje Matovič, lebo inak by na tie svine nemal kto čo vyťahovať. Lenže Matovič je dobrý v tom, čo aj teraz robí. Nejaký vládny "program" od neho akosi nevidno...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

nemôžeš ostatných súdiť podla seba....
ja by som bagrom nekradol......iba by som si trošku odštipol )
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja nesúdim podľa seba, ale podľa ostatných živých, reálnych opozičníkov!
A mimochodom, oni si tiež myslia, že si iba trošičku odštipujú.
Naposledy upravil Nandrolon : 13.04.18 at 14:11
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

nie, nesúdiš....alebo uved príklady na živých, reálných opozičníkov, čo kradli bagrom....


ale nie príklad, že fico povedal, sulík kradol....konkrétne príklady
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bjuty smis
nie, nesúdiš....alebo uved príklady na živých, reálných opozičníkov, čo kradli bagrom....


ale nie príklad, že fico povedal, sulík kradol....konkrétne príklady
Ja to píšem v budúcom čase, zatiaľ neboli niektorí ešte pri koryte, takže ten bager nemali.
Ak si dá niekto tú námahu, že dovezie stroj na súčiastky a následne ho skompletuje aby ušetril pár "šušní", čo by ten človek robil, ak by priamo "sedel na miliardách" tak, ako Fico, Počiatek, Kaliňák a spol? Ako máme veriť, že by ich ustrážil a ani si z nich "neodštipol"?
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Nandrolon
bjuty, podstatné je všetko, nie iba to, že smeráci kradnú bagrom, ako si písal.
Lebo ak by mali k dispozícii niektorí opozičníci bager, tiež by ním kradli.
Podstatné je to, aby sme zlodejov, nenahradili zase iba zlodejmi.
Ja osobne som rád, že existuje Matovič, lebo inak by na tie svine nemal kto čo vyťahovať. Lenže Matovič je dobrý v tom, čo aj teraz robí. Nejaký vládny "program" od neho akosi nevidno...
Nandy, naozaj si nerobím ilúzie o opozičných politikoch. Súčasná koalícia je ale naozaj iný level - už som to tu raz písal, že do kšeftu nie sú zapojení skorumpovaní jednotlivci, ale celé rezorty, že korupcia je systémová, riadená zhora.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ten system odraza volebny vysledok. Ak by OLANO malo tolko ako Fico, Matovicovci by vyskakovali aj zo zachodu /presne tak, ako koalicnici teraz/. Ten system by sa zmenil. Za tolko rokov, co je Fico vo vlade sa ja necudujem ze je to prerastene napriec vsetkym.
Treba si uvedomit, ze 10 rokov tu vladne jedna strana, i ked tetaz maju dvoch fo poctu. Mozme sa len dohadovat, ako by bolo po 10-tich rokoch vlady OLANO.Esteze nie sme vestice.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dnes mala po 12. hod. Martináková na Aktuali ako druhého hosťa z priesk. agentúry. O Matovičovcoch sa vyjadril, že ich strana nemá jednoznačného lídra, čím strácajú aj na tom, on existuje kedy chce, potom sa nevie či je vodcom on alebo Remišová, nerobí to dobrý dojem na voliča. Veľa pochvaly sa mu nedostalo.
Iba rýpe, však nech rýpe, ako písal aj nandrolon, zatiaľ žiadne vízie.

Podľa mňa je úplne jedno, kto tam je, čo sa týka rozkrádania, čo sa dialo tu s pozemkami čo patrili mestu je ťažko uveriteľné a to za doby bačovania strany, od ktorej by to ľudia najmenej čakali. Ako úplne zbytočne rozdelili podnik, iba sa tým navýšil počet riadiacich pracovníkov, zvýšili sa zbytočne náklady od údržby po výrobu, všetko sa teraz robí v subdodávkach dcérskych spoločností. Roky firme stačil jeden direktor a stíhal. Dnes akciovka, dozorná rada, plno zavesených darmožráčov.

Ešte dodám, rozkrádali a rozkrádajú sa hlavne peniaze, to sa dá teoreticky v budúcnosti možno ošetriť, ale horšie bude, ak stratí Slovensko oveľa viac a to nenávratne. A že to reálne hrozí min. v dvoch kategóriách, je prakticky isté. Tak ktorú cestu si má volič vybrať, ak si to však vôbec uvedomuje.
1 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Nandrolon
Ten system odraza volebny vysledok. Ak by OLANO malo tolko ako Fico, Matovicovci by vyskakovali aj zo zachodu /presne tak, ako koalicnici teraz/. Ten system by sa zmenil. Za tolko rokov, co je Fico vo vlade sa ja necudujem ze je to prerastene napriec vsetkym.
Treba si uvedomit, ze 10 rokov tu vladne jedna strana, i ked tetaz maju dvoch fo poctu. Mozme sa len dohadovat, ako by bolo po 10-tich rokoch vlady OLANO.Esteze nie sme vestice.
Môže tam byť hocikto, ak bude kontrola.
Podľa toho sa dajú spoľahlivo diagnostikovať politici - ak sa bránia kontrole, tak majú dôvod. Takí Bugárovci prešli z pozície, kedy vyžadovali verejnú kontrolu vlády do pozície "kontrolu netreba, lebo sa nekradne". Niečo podobné "sa stalo" aj Procházkovi.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
nemôžeš ostatných súdiť podla seba....
ja by som bagrom nekradol......iba by som si trošku odštipol )
No vidíš, toto je presne ten dôvod, prečo to tu bez prospechárstva akosi nefunguje.
Málo kto ide do politiky s tým, že bude rozkrádať verejné peniaze. Ale časom sa dostane do situácie, že niekto o niečo "poprosí", napríklad o rýchlejšie posúdenie žiadosti a ak máš tu možnosť, jednoducho mu vyhovieš. Následne ti ponúkne niečo, čím ti vyjadrí svoju vďačnosť a už sa to vezie a postupuje vyššie.
Naviac, vôbec nezáleží na tom, či tú "odmenu" odmietneš, alebo prijmeš. Zákonite príde ďalšia a ďalšia, a tak akousi salámovou metódou sa staneš súčasťou toho systému.

Čo myslíš, ako fungujú vo verejnej správe mafie? Dúfam, že si nikto z nás nemyslí, že prídu rovno s miliónovou ponukou? Najskôr človeka opáčia, či a ako to u neho funguje. Zistia si tým, či je alebo nieje zásadový, morálny, aké má morálne hranice a ako s ním naložiť. Im naozaj nezáleží na tom, či to pre nich budeš robiť z presvedčenia, alebo zo strachu, či za peniaze. Jednoducho to budeš robiť, alebo tam vôbec nebudeš. Predsa sú tam ich zdroje.
----------------------------------
V zásade platí, čím sú väčšie zdroje (rozpočty), tým je väčšie úsilie na ich využívanie (rozkrádanie). Samozrejme, že je aj úsilie o ich dlhodobé využívanie, zveľaďovanie a prípadné rozširovanie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať