Zavrieť

Porady

vykupuju zlatnictva aj neopuncovane podomacky vyrobene zliatky?

ahojte. v telke som videla chlapov co skupuju rozne stare zlate sperky, zlate konektory ci pozlatene taniere, potom to rozpustaju v kyseline a tavenim si z toho vyrobia taky amatersky zliatok neurcitej rydzosti ktory potom predaju. rada by som to vyskusala a chvilu s tymto "podnikala". len mam obavy ze mi tento zliatok nikto nebude chciet kupit nakolko by nemal punc ani ziadny certifikat ani nic podobne. myslite ze by to vykupovcovia v zlatnictve kupili? 8)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak s tym nemas skusenosti, tak ani nezacinaj s takymto podnikanim, na to su ine skupiny ludi...
    V zlatnictvach dnes pracuju zvacsa narychlo zaucene predavacky, bez hlbsich znalosti a bez techn. vybavenia v predajni na skusky pravosti. Takze ulomkove zlato bez puncu ti nevykupia.
    Mozno by si mal sancu priamo u vyrobcu sperkov,ci u juhosov,ale tam s velkym ziskom nepocitaj, oni tiez maju svoje overene a zarucene zdroje,odkial nakupuju lacne zlato.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Dodám jednu známu, aj keď nie oficiálnu informáciu.

    Do tohoto biznisu sa hocikto nedostane.
    Veru, veru....na to sú iní ľudia...iné skupiny........a s albáncami sa neradno veľmi ťahať za prsty.
    Peggynka Do takého vlaku sa nenastupuje,lebo z neho vynášajú nohami napred v plechovom fusaku
    buchač princezna ešte nevidela strach v očiach, ešte jej oné.....atď.

    Na takéto príhody sa nezabúda ...
    Peggynka Mala by ostať len pri tom pozeraní TV
    arizona Noo, ja som to chcela tak "jemne " napisat,aby som princeznicku nevyplasila a vy takto! Ale pre "ine skupiny" su neni zaujimave male ryby,ktore predaju obcas gulicku zlata a zarobia si na cigy. Capo di tutti capi ma vsetko pod kontrolou vo svojich reviroch a aj s nim sa da... .-)
    buchač arizona
    Capo di tutti capi .......
    -----------------------------------

    Môžeš mi kľudne vravieť aj Don Giorgio...
    Peggynka Najlepšie na tom je,že princeznička zadala domácu úlohu a od 17:26 sa tu neukázala Aspoň sme si porozprávali
    buchač Čajočka aj možno čítala...
    No možno chytila vetry a teraz sedí na hajzli...

    =========================================

    Alebo rozpúšťa zlato v kyseline a taví ho....
    Mimochodom, toto je inak strašná íčovina...
    Čaja nemá ani páru o zlate ako takom.
      zbaliť

    denis_m6 je offline (nepripojený) denis_m6

    denis_m6
    zdrziac sa odsudenia tvojej otazky (ved preco stapat, ked vykupuju cokolvek) odporucam predavat jednotlive kusy bez topenia, tam ma zlatnik istotu, ze cely kus ma rovnaku kvalitu, ktoru si vie jednoducho aj odskusat, na rozdiel od "kusu" kde sa hned ponuka myslienka, ze sa jedna o nieco nelegalne.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Zlacnictva nerobia vykup...ak tak...tak zalozne....kde je vacsinou clovek ktory je od fachu alebo sa silno vyzna....ci to alebo ono je zlato sa da zistit aj ked nema punc...nie kazdy zl.sperk ma-musi mat punc...nie kazdy sperk vyrobila fabrika na balkane.....ale aku " kvalitu" dokaze zgebrit si nechcem predstavit.
    ..mne ked kamarat vyrabal moje vymyslance punc som neziadala....
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Lui..mýliš sa trošičku...

    Nie všetky zlatníctva nevykupujú.
    Sú aj také, ktoré vezmú zlomkové zlato...a podobne, ale záleží od rôznych okolností.
    lujza.j Jaj...tak neviem si to tu predstavit....mna by to ani nenapadlo sa ist pytat...ak tak zalozna....kupovala som nedavno zlomkove 10g...cez kamosa co ma zaloznu...
    arizona Lui, zlatnictva bezne vykupuju zlato za cenu zlomkoveho zlata. A taktiez beru na vymenu pri kupe zlateho sperku. Je to dost nevyhodne,ale dost ludi to vyuziva.
    lujza.j predpokladám,že ked ho vymieňajú v na puncáku tiež to nie je asi zadara...a potrebujú na ňom ešte aj zarobiť....
      zbaliť

    mariquita je offline (nepripojený) mariquita

    mariquita
    Zlatníctva takéto zlaiatky len tak nevykupujú, alebo lepšie povedané sa neodvážia. Zliatky sa dajú overiť na puncovom úrade, kde určia presnú analýzu (počet karátov) a zapečatia zliatok do ,,obálky,, vtedy by to možno bolo možné niekde predať najskor špecializovana predajňa -záložňa Safina. Zliatky sa inak nepuncujú. Ďalej zo zlatom nemôže obchodovať len tak hocikto. Treba na to oprávnenia a registráciu na puncovom a živnostenskom úrade atd...inak su za to mastné pokuty. Samozrejme ak ide sukromná osoba niečo si dať overiť alebo predať do záložne,je to iné. Registrovaný zlatníci čo aj vyrábajú, z takého zlata aj tak nič vyrábať nebudú ale dajú si to prepracovať (vo firmách na to určených- Safina,Agno, Zlatá Huta.......na ,,čistý,, material . Z ktorého potom už vyrábajú šperky a opuncujú svojími vyrobnými značkami ktoré im pridelil puncový úrad. A ak presiahnú určité vahove normy na hotovom šperku, ktoré určil puncový úrad (viac ako 0,50g na zlato a 2g na striebro) tak to musí ešte dať opuncať aj tam na úrade.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nevydumuj zbytočne.
    Radšej ulov nejakého zazobaného a máš vystarané na dlhé roky....
    Peggynka

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Máš 13 rokov a takéto "starosti". Nemáš ešte vek na legálne podnikanie, ani základné znalosti o kove, na ktorý sa pýtaš.
    http://pokec.azet.sk/123.princezna.123
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Dig šun more...a že má vysokoškolské vzdelanie...
    Kúúúa...dobrý fór.
    sosak Ale ťah na zlato má...
    buchač Somnakaj laskero somnakaj...
      zbaliť

    vykupuju zlatnictva aj neopuncovane podomacky vyrobene zliatky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.