Zavrieť

Porady

Osobna starostlivost o dieta do 6 rokov

Dobry den, chcela by som sa informovat ohladom dobrovolnej rodicovskej dovolenky.
Moje dieta dovrsilo 3 roky teraz v decembri. Od zamestnavatela som dostala vypoved ktory skonci v januari nakolko mam vypovednu lehotu 30 dni.
Ak chcem zostat doma s dietatom kym nedovrsi 6 rokov, kam mam ist to zahlasit a kedy? Pracovala som v zahranici, tam som poberala rodicak, to musim zrusit aby som dostala odtialto, ze? A co vsetko mam ist vybavit aby stat platil za mna zdravotne poistenie a take?
Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokial je dieťa zdravé, na Slovensku Urad práce vypláca rodičovský príspevok len do dovršenia troch rokov veku dieťaťa.
    Prihlás sa v zdravotnej a sociálnej poisťovni ako osoba starajúca sa o dieťa do šiestich rokov veku, štát bude za teba platiť dôchodkové aj zdravotné poistenie. Ak by si na Slovensku začala pracovať na dohodu alebo prac.zmluvu, z dôch. poistenia v SP je potrebné do 8 kal. dní sa odhlásiť.
    pakin Dakujem velmi pekne za odpoved :-)

    Osobna starostlivost o dieta do 6 rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.