Zavrieť

Porady

Súbeh funkcie spolocnika vo vlastnej s.r.o. a zamestnanca v inej s.r.o. z pohladu odvodov

Dobry den. Som zamestnany v jednej nemenovanej firme, ktora za mna odvadza odvody. Od noveho roka vsak ideme s dalsimi 2 kamaratmi zakladat vlastnu s.r.o. v ktorej budeme traja rovnocenni spolocici. Zaroven vsak zostavam u mojho sucasneho zamestnavatela na minimalnej mzde, z ktorej sa mi budu odvadzat aj do ZP aj do SP. Precital som si na internete, ze z financneho hladiska je najvyhodnejsie, ak nebudeme v tejto nasej s.r.o. figurovat ako zamestnanci a nebudeme teda muset odvadzat do socialnej poistovne. V pripade prerozdelenia zisku medzi nas 3 na konci uctovneho obdobia nam vsak vznika zatazenie 14% do zdravotnej poistovne. Chcem sa spytat ci tychto 14% plati aj v pripade ze za mna odvadza do ZP moj zamestnavatel, alebo budem muset doplatit vzniknuty rozdiel, alebo sa mi budu odvadzat 2x (aj 14% aj z minimalnej mzdy)

Dakuejm velmi pekne
Mila123 stále to platí, že sa z priznaného zisku platí 14% ZP....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Súbeh funkcie spolocnika vo vlastnej s.r.o. a zamestnanca v inej s.r.o. z pohladu odvodov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.