Zavrieť

Porady

Ake su poplatky ( sudne trovy) na odvolanie sa voči rozhodnutiu Sociálnej poisťovne o invalidnom dochodku?

Moja znama zvazuje odvolanie voči rozhodnutiu Sociálnej poisťovne o
invalidnom dôchodku. Nebola spokojná s určenými percentami, dostala len 35%. Podla tabuliek by mohla dostat viac.
Chcela by som sa opýtať,koľko cca budú stáť poplatky za súdne
trovy v prípade, ak neuspeje na krajskom súde? Je lepsie podat odvolanie na krajsky sud, alebo radsej na Ustredie soc. poistovne ? Poplatky su rovnake? Diky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    V poučení o opravnom prostriedku máš uvedené že prichádza do úvahy "Návrh na preskúmanie súdom" ... aj kde ho treba podať .. buď na ústredie SP Bratislava, alebo na príslušný krajský súd. Aj čo doporučujú priložiť. (výšku poplatkov nepoznám - niekto doplní?) pozor na lehotu!
    doplním - ale najskôr si treba pozrieť prílohu zákona o SP - kde sú k jednotlivým diagnózam určené percentá . či má vôbec význam!!!

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Toto je z kancelárie ombudsmanky (poplatky sa neplatia):
    http://www.inprost.sk/o-dochodok-treba-niekedy-bojovat

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Radšej som príspevok vymazal, aby som nezavádzal.
    Naposledy upravil Chobot : 17.12.14 at 13:57
    Katy a R len súd môže preskúmať!
    Podľa zákona o súdnych poplatkoch Vás vyjde podané odvolanie na súd 70 eur. Na Ústredie soc. poisťovne som zatiaľ nezistil, ale čo je hlavné, určite o tom rozhodne rýchlejšie ako súd.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R žiadne "odvolanie" sa na SP neposiela. Opravným prostriedkom je Návrh na preskúmanie súdom!
    Peter Parajos ano, mate pravdu, zle som sa vyjadril. Dolezita je vsak aj tak vyska poplatku
    Katy a R a nie je tam náhodou oslobodenie od poplatkov ?
    filome555 ....no to by bolo super.....neviete nahodou?
    právnik-probono Vážení pozor! Konanie o veci sociálneho zabezpečenia, teda aj konanie o preskúmanie zákonnosti rozhodnutia a postupu SP je súladne s §-fom 4 ods. 1 písm. c) zákona o súdnych poplatkoch v platnom znení od poplatkovej povinnosti oslobodené.
      zbaliť

    Ake su poplatky ( sudne trovy) na odvolanie sa voči rozhodnutiu Sociálnej poisťovne o invalidnom dochodku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.