Zavrieť

Porady

Pošpinenie mena, ohovaranie

Dobry den, som ucitelka v Materskej skole a moj problem spociva v tom, ze sa vyjadril nejaky rodic na moju osobu, ze uzivam nejake utlmujuce tabletky alebo ze som pod vplyvom alkoholu. Co nieje pravda. Nie som ani utlmena, ani potacajuca sa. Mozno sa na nich menej usmievam, co neplati pri praci s detmi - tam som profesionalna a sukromie do prace s nimi netaham. Na vysvetlenie chcem upozornit na moju situaciu - mam 84 rocnu mamicku, ktoru nedavno hospitalizovali v nemocnici za dost dramatickych okolnosti a po dvoch tyzdnoch, po jej prepusteni ju mam na striedacku s bratom na starosti. Sok, strach, starostlivost, rad vysetreni s nemobilnou osobou na vozicku, obavy o jej zdravie a o jej samotny zivot, pravdepodobne zle maskujem a je to na mne poznat, ze sa nieco deje. Za kratku dobu som z danej situacie vyrazne schudla a nedavno som sama ochorela, pravdepodobne pre oslabenie organizmu. Dnes si ma predvolala moja sefka, ze koluju tieto klebety, ale kolegyna, ktora bola ich svedkom, sa mi to bala povedat, preto to oznamila iba sefke. Povazujem za nefer, ze mi to hned neoznamila a ja by som sa mohla branit pred ohovaranim, aspon diskusiou s dotycnym rodicom. Takto si to rodicia medzi sebou posuvaju bez akehokolvek pravdiveho podlozenia, ci vysvetlenia a tym padom ma urazaju na cti.
Prosim,posudte moju situaciu z pravneho hladiska a poradte mi, co by som mohla alebo mala urobit.


Dakujem
S pozdravom Jewelly


P.S.: Musim este pripomenut, ze mame niektorych rodicov nevaziacich si pracu ucitelky a tym padom sa nestitia ani slovneho utoku na nu. Da sa nejako branit pred takymi rodicmi?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    NIE,nedá...nezabrániš.

    Dlab na to...každé čudo tri dni trvá. Nemáš toľko chleba, aby si všetky nevymyté ústa zapchala.
    Riaditeľke opíš situáciu. Ak je normál, pochopí...nebude rozpitvávať.
    Kolegynke by som " objasnil " tiež...

    Ak dobre dedukujem, nie si z tých mladších (viď vek mamy)...tak sa venuj jej a nestresuj sa ešte aj blbými rečami.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    jewelly, taiko, Kvaka, misoft, kremienok76, tom_i, arizona
    7

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Na kolegyňu sa nehnevaj, zrejme nevedela ako budeš reagovať.
    Citujem ťa: "sukromie do prace s nimi netaham" - pýtam sa a prečo nie?
    Predsa nie si stroj a asi ste aj menší kolektív, je predsa normálne posťažovať sa, ak máš také veľké starosti.
    Ten rodič by sa možno pri konfrontácii ospravedlnil a možno ohováral ešte viac, ktovie...
    Hoď za hlavu a oddýchni cez sviatky.
    jewelly ,,co neplati pri praci s detmi - tam som profesionalna a sukromie do prace s nimi netaham"...to je myslene, ze ked pracujem s detmi sa pri nich usmievam ...a jasne, ze v kolektive vedia o mojej tazkej situacii, snazia sa pomahat vramci moznosti...len tuto nestastnu situaciu s rodicmi pocitujem ako uder pod pas ...cas ukaze...inac dakujem za podporu
    kopretinka 19.12.14 15:15 odstránil(a) z Porady

    Pošpinenie mena, ohovaranie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.