Zavrieť

Porady

Ako mam pribrat?

Ako mam pribrat ,ked vacsinou necitim hlad?-jem nasilu,pri vyske 160cm vazim44kg-gastroenterologa navstevujem
Naposledy upravil ivka70 : 16.11.17 at 06:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    Anka,.. tak to som sa dvakrát pozrela kto zadal tú tému. Skutočne pri takých receptoch čo od teba čítam...som nemyslela..
    ...ale mám susedku, odmlada je rovnaká..je iba o trošku vyššia a iba o trošku ťažšia ako ty...takže ste na tom rovnako...je síce predpokladám staršia ako ty.
    Vyskúšala všetko možné, tak ty sa netráp.
    Môj manžel je tiež stále rovnaký nepriberá i keď vek na to má...pritom zje aj klince, ale má primeranú váhu- závideniahodnú..ja som bola tiež veeľmi štíhla až do mojich 48. Prišiel klim. a veeľmi rada by som schudla.
    Aj moja švagriná je malá a chudá..to až veľmi.Sestra jej už nie. Možno to máš v génoch..
    Netráp sa! Hlavne keď si zdravá...
    Čo môžeš skúsiť B12 , pivové kvasinky, vraj nejaké horké čaje som čítala- palina, horec...
    Štítnu žľazu máš v poriadku?
    Anika61 Vali vyhladlo mi z tejto temy:-) stitna zlaza je OK a bylinkove caje si robim kazdy den...zdrava sice velmi nie som,ale na gastro mi nenasli okrem poklesnuteho'' zaludka nic zavazne....len v 1996 som prekonala zapal pancreasu

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Anika,určite by si nemala zanedbávať pravidelnú stravu;môžu sa ti nabaliť mnohé zdravotné problémy.Neviem,aký máš denný režim,ale potrebuješ si sadnúť ku stolu a ideálne je,keď máš spolustolovníka.Na raňajky si dávaj sladké (briošku s maslom a lekvárom+kakao),obed tiež-základ je polievka,popoludní jogurt s piškotami,večer nejaký prívarok alebo nárez a aj druhú večeru (chlieb so syrom).Ja som svojho času stratila pocit smädu a keď som si uvedomila,že som celý deň nič nepila,tak som si pripravila každý deň ráno 2l tekutín a to som postupne cez deň vypila (aj keď som nemala chuť). Za tvojim problémom s nechuťou môže byť niečo iné a toto je dôsledok,takže by si to mala riešiť a to čím skôr,s niektorým z odborníkov (psychológ?),poraď sa s obv. lekárom.
    Ja mám také obdobia,že nemôžem mäso,tak si dám zemiakovú kašu a marhuľový kompót(napr) alebo si uvarím niečo ľahké.A dobré sú aj orechy k TV.Ak nie si vodič,daj si pred obedom aperitív (cinzano,primát bitter,bitterol,campari,fernet...čo ti bude chutiť) stačí aj 0,5dl s ľadom a citrónom,podporí ti to tvorbu žalúdočných štiav a bude ti chutiť jesť.Vyskúšaj,ale určite nezanedbávaj jedlo,je to dôležité pre telo.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anika61 Aj mas kus pravdy Peggynka-vacsinou jem za pochodu'',kedze vacsinou hlad nemam,nebavi ma pol hodinu sediet za stolom-jem preto,ze jest sa musi-zjednodusene povedane-ak zjem polievku ,tak som ''plna''druhy chod tak mozno vecer,ak sa natlacim''nasilu je mi zle od zaludka a potom nemozem jest aj dva dni...take je to zamotane...a tie tekutiny som riesila presne ako ty.Zo psychologickeho hladiska jedlo suvisi s laskou...a na to sa v terajsej dobe naozaj nemozem stazovat,mam milujuceho partnera s ktorym si rozumiem po vsetkych strankach.Iba ak ''tiene minulosti''-exmanzel ma tyral.....
    Peggynka Dávaj si detské porcie-polievky na tri lyžice,aby si mohla aj hlavné jedlo.
    Anika61 Dakujem za rady-budem skusat-postupne:-)
      zbaliť
    Anika61 Dakujem vsetkym ktori mi poradili,vyskusam

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Je to naozaj alebo recesia??
    Vieš koľko ľudí by ti závidelo?
    Tak ale k veci.... 44 kg na 160 cm nepovažujem za anorektické. Nemám chuť na jedlo, odkedy som sa narodil, keď som bol malý, tak som si myslel že časom sa nahradí jedlo nejakou malou tabletkou :-))
    Napíš ešte prosím vek, lebo ináč je to pri 20-ke a ináč pri 60-tke, bez urážky, potom môžeme efektívnejšie radiť...
    Zatiaľ môžem len napísať, že priberať sa bohužiaľ dá iba z kalórií, ktoré pochádzajú zo stravy, nič iné nevymyslíme. Možno máš iba rýchly metabolizmus, čo je dobré, hádam si ho nechceš umelo kaziť. Väčšina populácie má pomalý metabolizmus, takže ho zrýchľujú. Zrýchľuje sa paradoxne viac-početnými porciami za deň. Najviac priberáš /tuk/ ak ješ za deň najmenej porcií. Ak to preženiem a poviem najedz sa 1 x za deň "poriadne" tak síce začneš priberať tuk /nikto tuk nechce/ a spomalí sa ti metabolizmus, telo si povie, už nedostávam toľko čo inokedy, začnem šetriť a ukladať všetok prebytok do tuku. Lenže s vekom toto väčšinou príde samo, neviem, prečo by si si to chcela navodiť.
    Ďalšia možnosť je prejsť na objemovú stravu a popri tom začať cvičiť. jesť veľa, hlavne sacharidy + bielkoviny. Začneš priberať svalovú hmotu, a páliť prebytočný tuk....
    Anika61 Ked zvazim co si napisal...,tuk nemam a ani nechcem...za dva tyzdne budem mat 54:-) ...myslela som,ze po menopauze sa dake kg nalepi,ale nie...este by som doplnila,ze najvacsia moja hmotnost bola 60kg v 9tom mesiaci tehotenstva pred 33rokmi,potom som dlhodobo mala50kg co mi vyhovovalo...momentalne nemam vela svalovej hmoty,preto ak mozes napis co je objemova strava a co cvicit...neviem ako a kde zacat?
    Anika61 Nie je-dakujem:-)

    Jerry222 je offline (nepripojený) Jerry222

    Jerry222
    moja priatelka vazila 41kg a meria 164kg nie je chora len ma rychly metabolizmus teraz sa zacala poriadne stravovat zdravo a je aj 5x za den a behom par mesiacov pribrala 3kg co sa jej roky nepodarilo.
    Anika61 No ved s tym mam prave problem-necitim hlad,tak jedz 5krat za den,mam problem 3krat do seba nieco''natlacit'',niekedy sa o 16tej pristihnem,ze som este nejedla

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Anka ?! Musíš sa prinútiť proste jesť, alebo zobkať po troške.... Neskúsila si aspoň niečo ako NutriDrink a pod....? Kedysi boli i tabletky na zvýšenie chuti, tuším sa volali Pangamin ....
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anika61 to nutenie je na ''nervy''...potom aj to jedlo mi ''stoji''v tom zaludku-clovek by si mal jedlo vychutnat! Po NutriDrinkoch som sice po pol roku pribrala,ale ked mi ich uz lekar nepredpisal,po mesiaci som opat schudla a lekar sa vyjadril,ze co by ine za to dali keby vyzerali ako ja:-)
    evuš Tak nerieš, ak to nevadí Ti na zdraví...alebo príď ku nám a ja Ti 10 kg podarujem :-D
    evuš Alebo...no to by bolo sprosté :-)
    Anika61 Evka,vies kolki by s radostou dali:-) vadi mi,ze ''ani rici-ani cici'':-) mala sucha vychrtlina....a to alebo??:-)
    avalik Anika, ved v receptoch davas same fajnotky ... ani to ti nechuti co si sama navaris? Ja si skor vychutnam nieco mnou navarene ako by som mala nejake nutri drinky pit. Pekne si naserviruj a vychutnavaj Ja mam opacny problem - len pomyslim na jedlo a priberam
    Anika61 Avalik-navarim a uz nemam na to chut...asi by som sa mala prihlasit niekde do skolskej jedalne:-)
    avalik no tam uz vobec nebudes mat chut ... nastav si budik a pravidelne 5x za den si nieco daj ... na ranajky kludne aj len banan, na desiatu a olovrant ine ovocie. obed a veceru mas fajnotky tak si k tomu sadni a pekne papaj ... a daj si za lyzicku za mna, za evus, ...
    Anika61 Tak dakujem...vyskusam...a idem si nabrat jest:-)
    avalik Dobru chut!
    evuš Å fčul vyzerám ako 150 kg mangalica :-) ale nie som zatiaľ :-)
      zbaliť

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Podľa popisu problému máš lenivú pečeň. Každé ráno olúp celý jeden citrón, rozdeľ na štvrťky, ako pomaranč a zjedz na lačno. Ale dobre požuvaj. Citrón podporuje trávenie a činnosť žalúdka, pečene a žlčníka. Tie následne dajú do pohybu aj pankreas. Potom nezabudni napísať, či pomohlo. Dobrý je aj čaj zo zemežlče aj puškvorca. Ak neznášaš celý citrón, tak si ho vyžmýkaj do pohára a pridaj rovnaké množstvo teplej vody, to vypi každé ráno. Ale lepšie je celý, lebo aj ostatná časť má cenné živiny, nielen šťava. Kúp si aj Pangamin klasik - pivovarské kvasnice a lipovitan. Každé ráno po jednej tabletke a zješ od hladu aj hrdzavé klince :-).
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anika61 Dakujem-budem skusat:-) jedla som Pangamin bif 3×3 tablety a nic....puskvorec si robievam,citron skusim aj ked ti poviem rano som dost zmrštena:-) :-) :-)
    a_je_to Citrón pomáha tráveniu bielkovín. Ak nepomôže celý citrón na ráno, tak už neskúšaj nič. Lebo vyzerá, že všetko je na poriadku tak, ako má byť. Aj pri tvojich vekovo váhových a gastronomických parametroch. ťažko očakávať, že stravovaním bez cvičenia naberieš svalovú hmotu a o tukové zaoblenie zrejme nestojíš. Ibaže by áno ... :-)
    Anika61 To cvicenie by som aj chcela...ake odporucas...nieco skor doma co sa da...ked som davnejsie prisla do fitka''3/4 osadenstva vytriestalo na mna oci-ze co tam chcem:-)
    a_je_to Cvičenie nie je moja parketa. Mne stačí prirodzený pohyb v dedinskom prostredí a okolo domu a záhrady. Vo fitku som v živote nebol a asi ani nebudem. Ale každé fitko má nejakého trénera a ten určite vie, čo je pre teba najvhodnejšie na nabratie svalovej hmoty ...
      zbaliť

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Zájdi na exkurziu do Slovenského Grobu. Ako sa štopkajú husi a aplikuj na seba.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anika61 Veru viem ako sa štopu husi:-) len by si musel prist a trochu ma vykrmit-haha:-)
    Anika61 Jaj moja -ty si ona-nie on:-)
    evuš Anka, marjankaj je chlap ;-)
    Anika61 Ano-tak dobre som mu...ci:-)
    a_je_to nie moja ... on je on ... :-) . Máš to za jeho nickom v angličtine :-)
    Anika61 Ved som najprv dobre...ze on:-) a za tym nickom-veru som si nevsimla....man -anglicky by som nejak zvladla:-) inak ani fň:-)
      zbaliť

    pmajap je offline (nepripojený) pmajap

    pmajap
    Anka mám ten istý problém, ale chyba je v nás, ja si to uvedomujem. Varíš, skáčeš a jesť ti už nechutí, alebo zješ málo a k tomu rýchly metabolizmus, proste spáliš viac ako príjmeš. Na to je najlepší kľud, sedieť pri tv a jesť a jesť..
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evuš Majka, už Ťa vidím ako to obe aplikujete v praxi :-)
    Anika61 Majka,-Evka radila,ze menej''skakat'':-)
    bettylou Určite nespáliš viac ako prijmeš, to by si tu už nebola , bude to skôr v rovnováhe, teda neprijímaš viac ako spáliš
      zbaliť

    Denisa' je offline (nepripojený) Denisa'

    Študentka na strednej škole Denisa'
    Aj ja mám taký problém..síce mám 157cm a 42kíl..možno si pár ľudí hovorí čo by za to dali..ale niektorí ľudia sa tak necítia dobre..nechutenosť do jedla..a byť ako špáradlo..to nie..
    Neni príjemné počúvať od druhých aká som vychrtlá..žena má byť z mäsa a nie z kostí..
    Tak ako..Pomôžu tabletky?
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anika61 Deniska :-) tabletky asi nie....treba jesť a jesť a ja som dosť hyperaktivna" aj keď priberem nejaké to pol kg :-) opäť sa vrátim na 45 kg....tak som to prestala riešiť....som aká som a vlastne som rada,že nemám napr.85 kg.....a vlastne môžem zjesť všetko čo nezje mňa :-) človek by sa mal hlavne mať rád taký aký je.....to ostatné je druhoradé....
    ZahradnikAmater Všetci tu riešia, ako často a koľko jesť. A pritom tajomstvo je také isté, ako pri obezite. Rozhodujúce je čo sa bude jesť.
    buchač ZahradnikAmater (Dnes 22:45) Všetci tu riešia, ako často a koľko jesť. A pritom tajomstvo je také isté, ako pri obezite. Rozhodujúce je čo sa bude jesť.
    =================
    Takže to TAJOMSTVO platí všeobecne ?...bez rozdielu ? ... pre každého ?...starý a či mladý ? ... zdravý alebo nie ?
    Anika61 Súhlasím s Buchačom :-).....lebo......niekto je veľa a nepriberie.....niekto ozaj málo a napriek tomu priberá.....a vek a zdravie určite zohráva svoju rolu......a zrejme sú aj genetické predpoklady/nie som si istá :-)/.....a ďalšia vec sú zvyky v danej rodine ,ako sa stravuje,aké jedlá pripravujú atd......ale tiež to nemusí byť smerodajné.....lebo poznám baby""ktoré len zelené listy a ovocie a aj tak nadváha....
    buchač Anika

    ....ale veď každý normálny bude so mnou súhlasiť.
    Tých druhých je potrebné zadupať s ich hlúposťami pod čiernu zem.

    Apropó...Amater (a nie iba Záhradník) zatiaľ na žiaden môj komentár nejak neodpovedal.
    Lebo cocotín zajebáva (inak sa ani nedá nazvať) teda statočne...žeby argumentov nebolo ?
    ZahradnikAmater Anika61 V prvej časti zase len o tom, koľko. A v druhej súhlasíš so mnou, že každý je asi iné, aj podľa zvyklostí v rodine etc. Takže je to tak, ako si ja myslím (a mám odskúšané) Pri chudnutí aj priberaní je dôležité najmä to, ČO človek je. A keď TO doma nefunguje, je treba ZMENIŤ ČO človek je.
    vicktor Anika: "poznám baby ktoré len zelené listy a ovocie a aj tak nadváha"
    Asi tazko. Poznam dve damy ktore stale vzdychaju nad priberanim aj z vody, ale ked vidim kolko si nalozia, tak viem z coho priberaju.
    Manzelka ma zacala kritizovat v poslednych tyzdnoch ze mi rastie brucho. Postavil som sa na vahu a vazim presne ako pred 30 rokmi. Kurnajz, preco sa mi to brucho naduva???
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ...gastroenterologa navstevujem...

    Kontaktuj najodborníka na výživu...(však vieme, o koho ide...nie je potrebné uvádzať jeho meno)
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j sa nenavážaj do "bukiho"
    Anika61 Ved som sa buchy?i aj cudovala,ze si mi nic zatial ''nezadrel,,:-) a toho ked vidim-pol kg hned dole:-)
    korela Tak sa za chvíľu obuje do mňa. Anika, v akých farbách máš zostavený šatník? Ktoré farby preferuješ po celý dospelý život?
    Anika61 Myslim,ze zakladne...ale v poslednej dobe hodne ciernu..
    alaya1 anika- myslim, ze ak to mas geneticky dane, ziaden "odbornik", ani nic ine ti vahu nezvysi. Mam priatelku, spoluziacku zo strednej skoly, zije vo Svajciarsku, kde su ini odbornici, ako tu, pri vyske 168cm ma uz dobrych par desatroci 42 kg. je zdrava, tak sa s vahou uz aj zmierila. Stale jej chcem par kil darovat, no neda sa
    Valcake Anka, prečo čiernu farbu preferuješ? ..veď ťa ešte viac zoštíhľuje...ty si môžeš dovoliť rôzne farby. Nos farebné veci... Inak ma napadlo...čítala som, že aj farby vplývajú na apetít. Vygúgli si...♥
    Anika61 No nepreferujem tu ciernu,ale pred dvomi rokmi mi zomrel otcko a akosi aj teraz casto si nieco cierne obleciem...aj mamka sa na tom hneva-ze vyzeram ako vrana:-)
    Valcake Mne zomrela mamka presne pred 4 rokmi a čierna sa mi zhnusila...no ale aby, som bola presná, inak ako čiernu farbu mám aj rada, lebo ma zoštíhľuje
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.