Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel za rok 2014- riadok 40- prívesný vozík

Čítam si Zákon o dani z motorových vozidiel a o zmene a doplnení niektorých zákonov, a motám sa konkrétne okolo § 7 Zníženie a zvýšenie ročnej sadzby dane, v súvislosti s prívesným vozíkom, v DP uvedený v kategórii O6, dve nápravy, r.v. 1995. Vzťahuje sa zvýšenie sadzby o 20% aj na vozík?? Alebo sa pýtam na blbosť?
A ešte sa neviem rozhodnúť, čo v prípade, ak už nebudem používať vozík od 1.1.2015, odhlásim ho z DkMV k 31.12.2014. Čo uvediem na r.40?
Naposledy upravil Žabinka : 09.01.15 at 07:06
5 komentárov     zbaliť
lujza.j Žabka tu si nekukala ci nieco z toho pre teba...
http://www.porada.sk/gsearch.php?sec...-8&q=riadok+40
Žabinka díky, pozerala som.. už som v tom trochu zorientovaná, len neviem vyriešiť druhú otázku, ako to je ak vozík odhlásim z DU..
lujza.j Vieš,ze ja som v tomto smere uplne mešugelen som tu registrovala 40 ty riadok...tak ze ci ti to nepomoze
Oliwa Žabík, šak do toho riadku 40 napíš, že Ti ho ukradli... a máš pokoj...
Žabinka len si robte srandu.. z takých vážnych vecí..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Danka, pokiaľ vozík už od 1.1.2015 nebudete používať /bude odhlásený k 31.12.2014/ tak predpokladaná daň za vozík na riadku 40 bude 0....
    Ajenka A čo v tom prípade, ak vozík nie je odhlásený a chceme ho používať? Musíme sadzbu zvýšiť o 20%? Aj na vozík to platí?

    Daň z motorových vozidiel za rok 2014- riadok 40- prívesný vozík

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.