Zavrieť

Porady

interná smernica

iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Nemáte náhodou niekto dobre spracovanú internú účtovnú smernicu (nie príliš rozsiahlu)? Ja nejakú mám, ale nie už príliš dobrú, už ju mám viac rokov. Mala by som ju prerobiť, resp.doplniť podľa nového zákona, ale stále nie je kedy, a ten vzor internej smernice, ktorý som objavila je strašne obsiahly. Keď prejdú živnostníci - platcovia DPH povinne na PU, predpokladám, že budú musieť mať všetci tiež smernicu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
martina martina

martina je offline (nepripojený) martina

Môžeš mi prosím Ťa poslať tú tvoju smernicu? Ja mám podobný problém a potrebujem sa od niečoho odpichnúť. Veľmi pekne ďakujem.
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
Dúfam, že pre JÚ internú účtovnú smernicu nepotrebujem. Alebo áno?
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Iva, tiež by som poprosila o tvoju internú smernicu.
Dakujem pekne
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Ludkovia zlatí podelte sa so mnou o internu smernicu ja nemam nijaku?! Prosim pekne.....pekne!
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Ja Vas tiez poprosim o tuto smernicu, ja si akurat takuto vypracuvam, ale tiez sa nemam o co opriet. Dik!!!!
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Aj ja by som poprosila o nejaký vzor smernice, ani ja doteraz nemám nijakú.Ďakuje m.
0 0
Zuzana210 Zuzana210

Zuzana210 je offline (nepripojený) Zuzana210

Existuje taká kniha "Metodický návod na vypracovanie vnútropodnikovej smernice...". Je stará (1995) ale celkom dobrá. Vydali je DEA CONSULT a SZÚ.
Vypracovanie smernice som mala ako diplomovku a dosť som sa držala horeuvedenej knižky. Ak sa mi podarí, prilepím sem časť tej diplomovky - smernicu pre konkrétnu firmu. Je tiež dosť stará (1999), ale podľa mňa na formálnej stránke smernice nie je čo meniť, len ju treba dať do súladu s novými zákonmi.
Možno, že niekomu pomôže.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Veľmi dobré Interné smernice ponúka Verlag Dashofer.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Máme smernice na všeličo. Toto je na obeh účtovných dokladov.
Už to asi nebude aktuálne.
:-)
TEST and ENJOY
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
zuzi - daj si pozor na takéto zverejňovanie interných smerníc, kde nie si autorom, resp. nemáš súhlas autora...to čo robíš - je trestné...
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Aké smernice je potrebné vypracovať pre podnikateľa , ktorý vedie JÚ a nema zamestnancov?
0 0
Martinková Martinková

Martinková je offline (nepripojený) Martinková

Mozes si objednat cez Verlag Dashofer "Vnútropodnikove smernice" pre oblast uctovnictva.Ja to mam je to dobre : Mozes tam vyrabat smernice podla potreby
firmy a podla aktualnych zakonov. Ja som mala tiez problem napisat nove smernice
trvalo to aj dva roky, teraz je to hracka.

Pekny den Betka
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ja sa začínam púšťať do vypracovania interných smerníc podľa Poradcu č. 8-9/2004, skúste pozrieť aj toto.
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Ja tiež mám rôzne zdroje na interné smernice ale všetky sú skôr pre PÚ.
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

V prilohe prikladam uctovnu smernicu-aktualna Dufam ze pomoze. Pekny den
Naposledy upravil anka1 : 18.08.04 at 06:17
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

anka vdaka, pozrela aj skopirovala som si..
pre rok 2004 treba upravit nove cislo zakona o dani z prijmov /napr. pri článku o účtovaní reprezentačneho... pri rýchlom čítaní som si to vsimla..
ale inak sa mi tá smernica velmi paci
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Ľudkovia už Vám kontrolovali daňovníci smernice?Odo mňa si nikto nič nepýtal.Musíme mať vyparcovné takéto smernice.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Luna, musíme... Sama nestačím, mám staré, neplatné, neaktualizované, ale myslím, alebo sa utešujem, že keby pýtali, tak zapnem na maximum a dovyrobím cez jednu nočnú. Šak keď človek sce? Zvládne šecko... Klidek a máme teraz čo robiť s reg. poriadkami a po DPH prehľad dane za I.Q a už zase sa blíži výplata a tak dokola, a vonku len pada a padá...
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Jarka a aké smernice kontrolujú,ta však máme zákony poznámky a čo ja viem čo ešte všetko tak načo nám sú aj smernice.Ja ich mám tiež porobené asi 4,ale teraz rob.novú s.r.o.kde je 1 majiteľ a vôbec sa mi nechce prerábať smernice na tú novú s.r.o.
0 0
gabri gabri

gabri je offline (nepripojený) gabri

vladan
ja sa začínam púšťať do vypracovania interných smerníc podľa Poradcu č. 8-9/2004, skúste pozrieť aj toto.
Aj ja ich mám presne odtiaľ, v podstate som ich poopisovala s malými zmenami a prispôsobeniami na mieru.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať