Zavrieť

Porady

Power Point - nastavenie zvuku

Mám problém s nastavením hudby pri prezentácii. Ako zabezbečím aby hudba hrala počas celej prezentácie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    bredikova
    Mám problém s nastavením hudby pri prezentácii. Ako zabezbečím aby hudba hrala počas celej prezentácie.
    V prvom rade musíš mať nejaký hudobný súbor (napr. v MP3-ke). Cez "Insert", "Movies and Sounds" a "Sound from file..." vložíš ten hudobný súbor. Ak by tá skaldba bola kratšia, ako prezentácia, musíš nastaviť jej opakovanie nasledovne: na prezentácii by sa Ti mala objaviť malá ikonka reproduktora. Klikneš na ňu pravým tlačítkom myši, vyberieš možnosť "Edit Sound Object" a zaškrtneš okienka "Loop until stopped" a "Hide sound icon during slide show", aby si pri prezentácii nemala na obrázku ten malý reproduktor.

    Potom znovu kliknutím pravého tlačítka na ikonku reproduktoru vyberieš "Custom animation" a v záložke "Effect" vyberieš v časti "Stop playing" možnosť "After .... slides", kde uvedieš posledný slide prezentácie. Potom hudba bude hrať až kým prezentácia nepríde na tento nastavený slide.

    V tej záložke sa tiež môžeš trochu pohrať s efektami, je to zaujímavé.

    luna21 je offline (nepripojený) luna21

    Snažím sa poznať a pochopiť seba, aby som dokázala pochopiť ostatných a žiť tak, aby som život nepremárnila, ale prežila. ...viac luna21
    Mám tiež problém so zvukom, ale trošku iný. Ako dostať zvuk do prezentácie tak, aby hral v nej aj po odoslaní v inom počítači? Mne hrá, pretože zvukový súbor, ktorý vložím do prezentácie mám v PC, ale keď ju pošlem, nehrá.
    Už mi radili, že musím hudobný súbor poslať s prezentáciou, ale ak mne niekto pošle prezentáciu a hrá mi bez toho, že by mi poslal aj hudbu k nemu, potom to bola špatná rada.
    Sdečná vďaka za radu, príjemný deň všetkým...

    matildaz je offline (nepripojený) matildaz

    matildaz
    Poradí mi prosím niekto,kde by som mohla nájsť na akej stránke prezentásie so zvukom zábavné a pod.

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    luna21 Pozri príspevok
    Mám tiež problém so zvukom, ale trošku iný. Ako dostať zvuk do prezentácie tak, aby hral v nej aj po odoslaní v inom počítači? Mne hrá, pretože zvukový súbor, ktorý vložím do prezentácie mám v PC, ale keď ju pošlem, nehrá.
    Už mi radili, že musím hudobný súbor poslať s prezentáciou, ale ak mne niekto pošle prezentáciu a hrá mi bez toho, že by mi poslal aj hudbu k nemu, potom to bola špatná rada.
    Sdečná vďaka za radu, príjemný deň všetkým...
    Vyžaduje to dve veci:
    1) Zvýšiť limit veľkosti súboru, ktorý môže byť vložený (embed) priamo do prezentácie: Tools(Nástroje) / Options(Možnosti) / záložka General(Obecné)

    2) Zvukový súbor by mal byť typu WAV. Problém je v tom, že sú cca 10x väčšie ako MP3, tie sa dajú iba "prilinkovať", t.j. treba ich pribaliť k prezentácii.
    Je aj na to finta, ale to je už trochu komplikovanejšie. Kto má záujem, tu je linka: http://www.pptalchemy.co.uk/embed_mp3.html

    Palo
    Naposledy upravil PaloPa : 12.04.09 at 20:08
    ppt_Options.GIF  

    Power Point - nastavenie zvuku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.