Zavrieť

Porady

Kde podať daňové priznanie pri práci v Česku a na Slovensku

Prosím poraďte, kde treba podať daňové priznanie, ak som do mája pracovala na Slovensku a potom do konca roka v Čechách. Zamestnávateľ v Česku mi neurobí zúčtovanie dane z príjmu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    a prečo ti neurobí český zamestnávateľ RZD? - požiadaj ho ... samozrejme - že to len z českých príjmov bude. - ve´d možno tam máš preplatok dane??
    DP z celosvetových príjmov spravíš v SK.
    LydaLyda Presne tak a zabúdajú nato mnohí tí, ktorí pracujú v zahraničí (i keď majú príjem len v zahraničí), ale dôležité je, kde majú trvalý pobyt. Ak na Slovensku, tak podávajú na Slovensku DP.
    Peggynka Toto som riešila pred 12-timi rokmi a nie je to pravda,závisí od toho,aký má štatút.Dcéra je daňový rezident v ČR,má pridelené RČ v ČR a podáva DP v ČR.Trvalý pobyt má tu.Samozrejme nie je tu reč o tomto prípade,kedy pracovala časť roka aj na SK.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Ako Ti už dievčatá napísali máš povinnosť podať DP na SVK, kde zdaňuješ celosvetové príjmy a ak Ti ročné zúčtovanie neurobí zamestnávateľ (čo veľmi nezvykne ) na 99% budeš mať povinnosť podať DP aj v ČR, ale tam len z českých príjmov -- je tam však možné, že ak tam máš zaplatenú daň tak ti ju vrátia - samozrejme v závislosti od výšky príjmu a zaplatenej dane.
    kn-alka https://www.financnasprava.sk/sk/ele...-vzorov-tlaciv

    zatiaľ sa dá len vytlačiť a vyplniť ručne
    viluska to mi stačí dakujem

    Kde podať daňové priznanie pri práci v Česku a na Slovensku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.