Zavrieť

Porady

Vyúčtovacia faktúra elektrina

Prišli nám vyúčtovacie faktúry od SPP za dodávku elektriny, kde je dátum vyhotovenia 13.1.2015, dátum dodania nie je uvedený, je tam len vyúčt.obdobie 1.1.2014-31.12.2014 .Faktúry zaúčtujem a do DPH pôjdu v roku 2015??Ide o 2 preplatky a 2 nedoplatky.Do kontrolného výkazu to pôjde do C2 ako 2 dobropisy a 2 ťarchopisy?

Stanovisko, ktoré mi prišlo dnes:
Ak platiteľovi dane počas fakturačného obdobia boli poskytované opakované dodávky energií (napr. elektriny), pri dodaní ktorých vznikala daňová povinnosť a následne po skončení fakturačného obdobia dodávateľ zašle odberateľovi vyúčtovaciu faktúru, ktorou vyčísli rozdiel medzi skutočným odberom energií a prijatých platieb za fakturačné obdobie, potom vyúčtovacia faktúra z pohľadu zákona o DPH predstavuje opravu základu dane. Odberateľ uvedie opravu základu dane do daňového priznania a do kontrolného výkazu za zdaňovacie obdobie, v ktorom dostal doklad o oprave základu dane. V kontrolnom výkaze odberateľ uvedie dobropis (so znamienkom mínus) aj ťarchopis (so znamienkom plus) v časti C.2.

Stanovisko k účtovaniu Vám bude zaslané samostatne.


---
S pozdravom,
Ing. Iveta Debnárová
Naposledy upravil zuzana : 20.01.15 at 08:55
dubacik My máme preplatok na elektrine a tiež by ma zaujímalo, aké číslo pôvodného dokladu mám uviesť do C2, keď elektrárne na vyúčtovacej faktúre žiadne neuvádzajú.
neldanka uviest posledne cislo faktury - napr. decembrovej...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    tak aj mne prisla takato vyuctovacia faktura ale ako nedoplatok tiez ju dam teda do odielu C2 so znamienkom + ale ake mam uviest povodne cislo faktury ???
    kuravesele daj tam nulu

    zuzkaga je offline (nepripojený) zuzkaga

    zuzkaga
    Nám tiež prišla vyúčtovacia faktúra a bolo mi povedané, že máme uviesť variabilný symbol, ktorý sme uvádzali pri zálohových platbách.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzanna lenze na zalohove platby boli vzdy faktury s inými cislami tak ...
    Kika69 Ja som uviedla číslo poslednej zálohovej faktúry. A v DP to má ísť do riadkov 26 a 27?
    zuzanna dakujem aj ja som to tak uviedla
      zbaliť

    Vyúčtovacia faktúra elektrina

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.