Zavrieť

Porady

vratenie VP za neplatenie vyzivneho

Dobry den, mam otazku. Po rozchode z mojou ex sme zostali v kazdodennom kontakte,pracoval som brigadne iba a sudom mam urcene vyzivne vo vyske 100e na syna. Peniaze som jej vyplacal (hlupak) na ruku co teraz lutujem,lebo som nemal doklad. Po 2rokoch na mna ex podala exekuciu a prislo mo zaplatit 1800e s tym,ze bolo na mna podane trestne oznamenie a ona si brala nahradne vyzivne z uradu. Taksme sa s nou nakoniec dohodli,ze vyplatim jej peniaze,aby mohla vratit uradu peniaze a ona stiahne exekuciu. Zaplatil som 900e s tym,ze som cakal,ze ona to zrusi. Po pol roku mi prisiel od exekutora list z upovedomenim o zadrzanim vodicaku a na druhy den u mna klopala policia a VP mi zobrali. Teraz mam papier v rukach od nej,o zruseni exekucie. Ked som volal z exekutorom, povedal,ze ho mam priniest a dohodneme trovy konania. Len mam otazku,ak prinesiem ten papier od nej o zruseni, kedy mi vratia VP? pretoze ho surne potrebujem a uz som pocul aj info,ze az ked vyplatim trovy. Ja som sas nim dohodol na splatkach trov,splatku si dohodneme v pondelok. Dakujem za odpovedodpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Dohodni sa s exekútorom. Spôsob platenia, splátkový kalendár. Ak bude ústretový, musí ti vydať potvrdenie o splatení pohľadávok, s ktorým si pôjdeš vyžiadať vrátenie VP. Samozrejme i exekútor musí PZ oznámiť ukončenie zadržania VP.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    herb00 ale myslim,ci mi to potvrdenie da hned,alebo az po splateni trov,ktore som si dal na splatky
    vlasta123 možno ti pomôže si prečítať toto:

    http://www.penonline.sk/spravy/exeku...z#.VLqNh9LF9MM
    herb00 dik za clanok,ale neako som z toho jelen uz, na moju otazku som tam nenasiel odpoved...mne exekutor povedal,ze exekucia je zrusena az ked budem mat vyplatene trovy konania a to si potrebujem dat na splatky..ale vodicak potrebuj kvoli buducemu zamestnaniu a ak by som mal cakat,kym vyplatim trovy ,tak mozem zamestnanie rovno zabalit.
    vlasta123 VP zadržali za neplatenie výživného,neviem či exekútor môže podmieňovať zadržanie VP z dôvodu trov konania ,ak dovod zadržania VP skončil z dôvodu zrušenia exekúcie
    vlasta123 obrátiť sa priamo na komoru súdnych exekútorov s podnetom ,že tento exekúror vám nechce vydať potvrdenie o zrušení exekúcie,toto vydavie si podmienuje zaplatením trov konania
      zbaliť
    V príspevkoch vykám, v komentároch tykám... Snáď je to rozumný kompromis. ...viac právnik-probono
    Dobrý večer,

    exekučné konanie skončí uhradením pohľadávky, jej príslušenstva a trov exekúcie.

    Podľa §179a ods. 1 Exekučného poriadku: Exekútor môže vydať príkaz na zadržanie vodičského preukazu tomu, kto nesplní výživné stanovené rozhodnutím súdu.

    Z uvedeného vyplýva, že tento špecifický zabezpečovací inštitút exekučného procesu je podmienený explicitne neplnením si vyživovacej povinnosti a nemôže byť použitý na zabezpečenie trov exekučného konania.

    Ak by exekútor podmieňoval vrátenie VP aj úhradou trov exekúcie, obráťte sa sťažnosťou na Slovenskú komoru exekútorov (Šustekova 51, Bratislava) alebo na ministerstvo spravodlivosti. Následne ak Vám takýmto počínaním exekútora vznikne škoda, túto si môžete voči osobe exekútora uplatniť regresom.
    bubkoch ake je poradie uhradzania dlhu excekutorovi ?
    napr. exe vymaha 1000€ vyzivne, 100€ urok z omeskania, 300€ trovy exekucie
    povinny zaplati napr. 1100€
    nemoze exekutor tvrdit ze povinny uhradil 300 trovy, 100 urok a z vyzivneho len 700 ? a este ma dlh na vyzivnom 300 ?
    právnik-probono zadávateľ uvádza že dlh uhradil priamo matke, nie exekútorovi. Takže celá suma išla na úhradu dlžoby výživného. Nakoľko sa jedná o tzv. "prednostnú pohľadávku", v každom prípade by sa najprv uspokojoval dlh a až potom trovy exekúcie. Inak vo všeobecnosti platí, že zo splátky exekútorovi, tento si ponechá určitú časť na úhradu trov konania.
    právnik-probono 18.01.15 20:48 odstránil(a) z Porady

    vratenie VP za neplatenie vyzivneho

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.