Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    V príspevkoch vykám, v komentároch tykám... Snáď je to rozumný kompromis. ...viac právnik-probono
    Dobrý deň, premlčanie trestného činu podvodu v najslabšom odstavci je tri roky, takže trestné oznámenie podať možné je. Samotným podaním trestného oznámenia však ešte nie je isté, že bude niekto aj obžalovaný a odsúdený, teda, že dotyčnej osobe bude dokázané, že sa na Vašom majetku obohatila tým, že Vás uviedla do omylu, alebo Váš omyl využila. Toto ustanovenia trestného zákona sa vo svojej skutkovej podstate najviac blíži Vami popisovanému prípadu. Pre úplnosť záverom uvádzam, že v prípade, ak bude vo veci obžalovaná konkrétne osoba, skutočnosť, že sa snaží uhrádzať škodu bude pre ňu na súde poľahčujúcou okolnosťou.

    AmmiS je offline (nepripojený) AmmiS

    AmmiS
    Napísať výzvu (doporučene odoslať), kde opíšete stav veci od objednania - čo ste si objednali špecifikácie tovaru, dátum, cena, doložiť doklad o zaplatení. V ďalšom odseku žiadať vrátenie celej sumy s odpočítanou zaplatenou sumou aj s dôvodom (nedodanie tovaru). Uviesť, kedy bola vrátená časť kúpnej ceny (dodávateľom).
    Ďalej : žiadať zaplatenie zvyšnej kúpnej ceny do napr.14 dní od dňa doručenia tejto výzvy. Inak si budete zaplatenie nevrátenej časti kúpnej sumy vymáhať cestou súdu aj úrokmi z omeškania a trovami konania.

    kupil som si virivku za 441 euro tovar mi nedodali a rok apol mi splacaju doteraz mi vratili 121 euro mozem podat trestne oznamenie je to priestupok alebo trestny cin..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.