Zavrieť

Porady

darovacia zmluva - nehnutelnost

poprosim vas, potrebovala by som vzor darovacej zmluvy, ide o nehnutelnost, darovanie rodicov detom s dozivotnym pravom na uzivanie, dakujem.
Usporiadat
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

V darovacej zmluve musia byť úradne osvedčené podpisy darcu (u notára alebo na obecnom úrade).
Samotná zmluva musí mať okrem všobecných náležitostí zmluvy aj všetky náležitosti katastrálneho zákona, najmä pozri § 42 - aj rodné priezviská!
3 0
ivuska1212 ivuska1212

ivuska1212 je offline (nepripojený) ivuska1212

Dobry den, pred par rokmi moj brat, ktory byval spolu s rodicmi v 3 izbovom byte kupil rodicom novy byt. Uvedeny novy byt je napisany na rodicov a ich povodny 3 izbovy bol prepisany na brata.
V sucasnosti vsak brat dokoncuje stavbu domu, kde sa bude stahovat a predavat sa bude byt, ktory kupil rodicom. Rodicia sa budu stahovat naspat do svojho 3 izboveho bytu, ktory bol povodne ich, ale momentalne
je prepisany na mojho brata s manzelkou. Rodicia uz nechcu tento byt znova prepisovat na seba a chceli by, aby mi brat darovacou zmluvou prepisal 1/2 bytu. Rodicia by mali v tomto byte samozrejme
dozivotne pravo byvat. Prosim poradte mi, ci je to mozne takto darovat, ked vlastne ten 3 izbovy byt ma brat v bezpodielovom vlastnictve s manzelkou.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Môže byť, darcami budú obaja manželia.
Darovacia zmluva má však nevýhodu možnosti žiadať dar späť.
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať