Zavrieť

Porady

polrocne znamkovanie

Syn je druhak na ZS. Na vlastivede ho uci pani riaditelka, preto aby vraj mala dake hodiny oducene(vraj musi).. ale skoro kazdu valstivedu ju niekto zastupoval, takze deti povacsinou neucila a uz vobec neskusala.. az teraz v januari, im dala ucivo co sa maju naucit, ze za tyzden im da pisomku.. lenze syn ochorel, nesiel do skoly(ziadna vyhovorka, ucivo ovlada aj odzadu) a ona mu teraz znamku na pol roka uzavrela na dvojku.. osobne ma to skrie, lebo mlady sa uci a snazi sa, zo vsetkeho ma za 1.. ziadne argumenty rozumne na to nema.. moze ona toto spravit, ked on vynechal jednu hodinu a ona niekolko mesiacov? ja viem ze polrocne vysvedcenie, nema ziadnu hodnotu, ale mna to len skrie, len ako to vysvetlim jemu, ked mi za dvojku z matematiky (pisomky) prisiel domov s placom...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

    Vebi34
    Známky sú uzatvorené, to je pravda. Ale sa mi nechce veriť, že za to že nepísal písomku, mu dala 2 na vysvedčení. Musel tam mať nejakú známku. Polročné vysvedčko je len výpis. Dôležité je koncoročné...dieťa netreba stresovať kvôli 2 a seba taktiež. Vo vyšších ročníkoch budú aj horšie ;-)

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    . Pred stvrtrocnou klasifikacnou poradou musel mat tiez hodnotenie svojich vysledkov prace, aj ked mozno vy ste to v ziackej knizke nemali zapis, boli predsa rodicovske zdruzenia, kde ste sa mohli informovat, ako je to mozne, aby ziak nebol klasifikovany. "plakat" uz pri zapise polrocnej znamky je neskoro- jedina moznost je dat ho - poziadat - komisionalne vyskusat, a je mozna oprava aj na vysvedceni.
    Rodicia si mylne myslia, ze smerodatnym pri klasifikacii ziakov je len znamka. Avsak ucitel pri vyhodnoovani vychovno vzdelavacich vysledkov ziakov berie na zretel aj ine formy prace ziaka na vyucovacej hodine, napr. aktivita a pod. nie je smerodatnym len znamka z pisomnej previerky.

    Siod je offline (nepripojený) Siod

    Siod
    preco to riesi tu a nie s tou ucitelkou? Pokial chces aby mal jednotku tak s nim chod do skoly a nech ho vyskusa tych 10 minut mu neublizi okial nema horucku

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    To syn počas polroka nedostal žiadnu známku ?? Veď aj keď boli hodiny "supľované" deti sa mali učiť, skúšať, písať písomky /aspoň päťminútovky/...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mikoseptinex pocas roka sa neucili nic...
    znamky su uzavrete a uz sa neda nic menit.. vraj..
    evuš ..keď sa nič neučili, prečo ste sa ako rodičia neozvali skôr ????
    Oliwa Na rodičovských združeniach ste to neriešili? Ak je to tak, ako píšeš: riaditeľka mala učiť - neučila, učitelia zastupovali - neučili, neskúšali, neznámkovali, rodičia - neriešili... tak je to divnô...
    Keby napr. syn bol nebodaj hospitalizovaný, akú známku by mal na vysvedčení? Nebol by klasifikovaný, či čo?
    Veď škola má predsa nejaký školský a klasifikačný poriadok, či...?

    Ak sa Ti chce, študuj, ak to chceš vziať z kratšej cesty, zájdi za riaditeľkou na kus reči, nech podá vysvetlenie...
    Našla som toto::
    Klasifikácia a hodnotenie žiakov sa uskutočňuje na základe Školského zákona č. 245/2008 § 55, § 56, § 57 a § 58. a Metodického pokynu č.
    7/2009 na hodnotenie žiakov ZŠ a požiadaviek ŠVP ISCED I a ISCED II.
      zbaliť

    kajabb je offline (nepripojený) kajabb

    kajabb
    Aj mne by sa to nepáčilo, tak ako aj tebe. Určite sa ozvi pani riaditeľke, ale rátaj s tým, že syna si bude viac všímať. Takže sa musí naozaj snažiť. Ak je to tak, ako píšeš, že syn je snaživý, môžete tým len získať. Lebo ak učiteľka vidí, že sa dieťaťu venuješ, že si ho vieš zastať ak je v práve, začne sa aj ona správať k nemu inak, s väčším rešpektom.
    Ja som to zažila v škôlke, viem, je to iný level, škôlka nie je škola. Ale tiež to bola zaneprázdnená pani riaditeľka, decká celé dni sedeli v triede a čumeli na telku. Ozvala som sa, slušne, ale dôrazne. Nešlo to hneď a hladko, ale nakoniec sa veci urovnali k obojstrannej spokojnosti. Neľutujem, že som to spravila, naopak, mohla som sa ozvať skôr.
    Tak len do toho, držím palce.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Nemám dobré spomienky na ZŠ ani ako žiak a teraz ani ako otec. Ani moji rodičia a potom ani ja ako rodič sme za znamky nebojovali. Čo má prísť, príde a aj pravda vyplava ako poleno na hladinu.

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Vysvetli mu to tak, ze sa neuci pre znamky, ale pre vedomosti. Vyskusaj ho ak vsetko bud poriadne vediet, nejak ho odmen,napr. navstevou kina, restauracie alebo ine. Hadam nebudes svoju frustraciu prenasat na neho. Inac a ked dieta place pre dvojku, to je neobvykle podla mna. Co si ja pamatam, vacsiu traumu zo znamok mali vzdy rodicia ako deti. Detom su znamky fuk, ak na tych znamkach nezalezi rodicom. Nechcem tym ale nic naznacovat
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evuš Tai s tým moc nesúhlasím, už som písala na šuťáku ako som ja revala ako druháčka pre dvojku z hudobnej.....
    Ale ja som revala ani nie tak pre dvojku /ktorú som si ani nezaslúžila :-) / ale preto, že bola tučná a písaná čiernym perom :-) :-)
    Oliwa evuš - estét odmalička...
    evuš :-) :-)
    taiko
    evuš Tai, ako pridávaš smajlov do komentov ? Mne to nejde :-(
    taiko nedavaj im nos
    Oliwa evuš, ani mneeeeee... to nejde
    evuš
    evuš Tai, díkesky
    nika.sum Ja mam teraz druhaka, ktory neriesi znamky zo ziadneho ineho predmetu, len z anglictiny. Pisali nejaky test a nejakym nedopatrenim som si nevsimla, ze maju presne urcene co sa treba naucit, ucil sa vsetko mimo toho co bolo treba chyba synova aj moja. Test zmrvil a ked mali dostat znamku rano plakal ze asi bude 5-tka. Ja som ho ubezpecila ze sa hnevat urcite nebudem (za znamky ho netrestame, nenadavame) a ze aspon budeme vediet co sa doucit. Dostal 3-ku a v skole pustil na hodine plac. Pani ucitelka asi mysliac, ze ho za znamky bijeme, si ma zavolala do skoly...Dnes bol najviac zvedavy ci ma na vysvedcku 1 (samozrejme si ten test opravil) :-). To ze si nepozornostou pokazil slovencinu a bude mat 2 ho alee vobec netrapi. A poviem vam ze ani mna netrapi ze bude mat asi jednu dvojku, mozno dve, pretoze som rada ze sa do skoly tesi a viem ze to do buducna nic nezmeni :-)
    evuš ..presne tak nika.sum - ja deťom síce trochu pošomrem /lebo prišla puberta - Berta lenivá a pohodlná :-) / , ale nikdy som zlú známku neriešila trestom alebo zákazmi... Dnes som akurát čítala, že 15ročná sa hodila pod vlak, lebo na pol roku prepadala z 3 predmetov... chúďa, došla o obe nohy...to sú rodičia vážne takí ?????????
    taiko no takto nejak som to myslel
    evuš Tai, veď ja viem :-) a ako tu pridávaš tých smajlov ? Mne nejdú mrchy... :-)
    nika.sum Aj ja posomrem, hlavne tomu velkemu, ale aj to som vzdala (ma 20r. a teraz maturuje) a doniesol domov ze neprospel (nemcina) :-( s tym ze na polroka o nic nejde, no budem sa rozculovat, len ho nesmie tomu malemu ukazat a snad zmaturuje :-). Snazim sa drobcovi vysvetlovat, ked povie ze dvojka je dobra znamka, ze sice je len ked vie, ze moze mat jednotku musi pre to spravit co najviac...ale stale je presvedceny ze dvojka je v pohode, no co s nim ...:-)
    alaya1 a nematuruje z nemciny? neviem, ked ma neprospel, ci ho pripustia k maturite, ci urobi externy test.
    nika.sum vraj pripustia, ja som sa tiez cudovala, maturuje, ale vraj to nevadi, tak neviem...
      zbaliť

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    nechápem, čo Ťa škrie, chválitebná je dosť slušná známka, neučí sa predsa kvôli známkam a Tebe. Netreba zabudnúť, že väčšina jednotkárov pracuje pre trojkárov.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Mal mať aspoň jednu známku za štvrťrok, teraz teda dve. Z čoho vychádzala pri hodnotení učiteľka, len boh vie. Nejde o výslednú známku, ale o pocit krivdy, ktorý v žiakovi ostane. Bola spravodlivá? Asi nie.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    moze ona toto spravit, ked on vynechal jednu hodinu a ona niekolko mesiacov?
    ja viem ze polrocne vysvedcenie, nema ziadnu hodnotu, ale mna to len skrie
    Môže, prečo by nemohla. Veď v konečnom dôsledku aj spravila.
    Nemá hodnotu, no aj napriek tomu to riešiš...čiže to nemá žiadnu hodnotu...

    Podobná "problémová" téma...tzv. o dvoch veciach http://www.porada.sk/t258567-zdravie-dietata.html

    Škoda reči...fakt škoda !!!
    Naposledy upravil buchač : 30.01.15 at 14:27

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.