Zavrieť

Porady

Ako postupovat pri vrateni KP zmluvy nehnutelnosti?

Zmluva bola uzavretá v tiesni a pod cenu. V popredí DG maniodepresivna psychóza, súbežne s ostatnými chorobami. Za úspešné doriešenie, prípadu ponúkam odmenu.
Ako postupovať pri zrušení KP zmluvy nehnuteľnosti - špecifická aj Ty sa poučíš.
Naposledy upravil vojato : 03.02.15 at 15:46
4 komentárov     zbaliť
alaya1 cit. "Hlboka mentalna retardacia -IQ- pod 20. - priloha 4. zakon o SP - kapitola V. ods.6. je 100% ID. !!!
vojato a mam 2 VS jednu v v NL, psyhicka choroba a intejigencia su 2 rozne veci....picham si 2 injekcie denne...
alaya1 ..v socialnej poistovni je to suma fuk .To si pichas sam co?
Petra Nová Dve poznámky k tvojmu prípadu:
1. ani náhodou nejde o PÚ uzavretý v tiesni, z dôvodu, ktorý tu popisuješ
2. tvoje samoliečenie sa zdá byť ako lieková závislosť
Pri svojej mensovej inteligencii by si tu nemal skúšať ľudí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak nie si zbavený svojprávnosti za svoje konanie zodpovedáš sám.

    To že máš priznaný invalidný dôchodok, znamená len to, že máš dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav a máš pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 40 % v porovnaní so zdravou fyzickou osobou a z toho titulu poberáš sociálnu dávku - invalidný dôchodok. Dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav je taký zdravotný stav, ktorý spôsobuje pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť a ktorý má podľa poznatkov lekárskej vedy trvať dlhšie ako jeden rok.

    Ak si naozaj zmluvu uzavrel v tiesni napadni zmluvu na súde. Súd sa ale nemusí stotožniť s tvojim ponímaním tiesne. Ak ste sa dohodli na cene, ktorá zodpovedá 17% je to v poriadku - nikto nemá zaručené, že predá nehnuteľnosť za 100%.

    Doplnenie:

    Vojato, nájdi si právnika, popíš mu celý svoj problém a ten ti poradí čo sa s tým dá robiť a akú máš šancu na súde uspieť. Tu na porade ti nikto nedá relevantnú odpoveď bez preštudovania všetkých potrebných dokumentov a bez podrobného popisu sledu udalostí - tu na to ani nie je priestor a ani nie je vhodné to rozoberať dopodrobna. Rozhodovať bude v konečnom dôsledku súd.
    Naposledy upravil avalik : 01.02.15 at 21:22
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    benokiri pri tejto stavbe ano
    avalik pri akej stavbe?
    avalik doplnila som odpoveď
    vojato o najdrahšej, snád nato prides?
    vojato Ja mam právnika,ale mu musím dat dokopy podklady a aj sebe
      zbaliť

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    V tejto téme si priznal svoj druhý nick benokiri. Našla som, že si si pýtal radu aj tu http://www.porada.sk/t243448-predaj-...ml#post2546325, tak mi napadlo, že pravdepodobne si uzavrel KZ za nápadne nevýhodných podmienok, ak v tej zmluve nebolo zahrnuté doopatrovanie s podmienkami, ako si chcel pôvodne.

    Čo treba považovať za tieseň a nápadne nevýhodné podmienky, je napísané napríklad aj v tomto dokumente, ale na internete je ich viac http://www.supcourt.gov.sk/data/att/9529_subor.pdf
    Za tieseň treba považovať objektívny hospodársky, sociálny alebo psychický stav, ktorý na osobu dolieha takým spôsobom a závažnosťou, že ju obmedzuje v slobodnom rozhodovaní. Jeho výsledkom je uzavretie takej zmluvy, ktorú by inak neuzavrela. Nápadne nevýhodné podmienky zasa treba vidieť v tom, že osoba uzavrie právny úkon za podmienok pre ňu nápadne nepriaznivých, v dôsledku čoho jej vzniká nápadne menej práv a viac povinností, než by to bolo v inom prípade. Môže spočívať napr. v nápadne nevýhodnej kúpnej cene, ale aj v iných nevýhodných okolnostiach vzniknutých v príčinnej súvislosti s uzavretím kúpnej zmluvy.
    Takže najlepšie urobíš, ak si nájdeš dobrého právnika.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft To som mu radil ako prvé - keď 5000€ ako odmenu núkal. Nech to radšej právnikovi zaplatí...
    Kvaka Však vidíš v hodnotení, že som to čítala.
    vojato považujem ťa za najkonštruktívnejšieho experta, obe podmienky musia byt prítomné, dik - vyriešené
    vojato AHOJ KVAKA - JANKA, IDEM ŤA KÁRAŤ: AK si pre mňa mimo tohto fóra vypracovala zmluvu, za odmenu., Tak by si sa o žiadnych jej detailoch jej nemala vyjadrovať. Nie som právnik ale myslím, že taká je právna etika.
    Dávam Ti šancu na rehabilitáciu. Idem právne zrušiť KP, čo radíš, aby som sa súdil ja, alebo sa splnomocnil syna?
    Kvaka Vojato, nerozumiem, čo to píšeš, ja nie som JANKA, ani som nikomu nikdy na tomto fóre nič súkromne za odmenu neriešila, nijakú zmluvu, to si kde zobral???? Našla som jednoducho tvoju otázku z mája minulého roku tu na porade pod nickom benokiri, tak som vydedukovala, čo asi potrebuješ riešiť, v takom duchu som ti tu VEREJNE napísala odpoveď.
    Chobot Ak nechceš chodiť na súdy, tak splnomocni koho len chceš - trebár aj Schreka. Len nám už daj pokoj s tým tvojim vysokým IQ.
    vojato Tak sorry, ale po tých Tvojich asociáciách, som myslel, že si to Ty. Mne osobne nevadí, ak niekomu zaplatím za dohodnutú prácu, ani na tomto fore, kde mam prehlad, kto je v obraze a ma snahu situáciu riešiť. Kompenzujem pochvalou...
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Poznam podobny pripad z nasej obce. Majitelia domu,otec a syn,obaja mali psych.diagnozy. Otec alkoholik,syn schizofrenik a narkoman. Potrebovali peniaze na svoje hoby... Vyuzil to jeden spekulant,ktory kupil od nich dom v hotovosti za 5000 eur. Oni poteseni,ze maju peniaze v ruke,na dosledky nemysleli. Prisli s placom na obecny urad,az ked ich novy majitel z domu vyhodil. Vtedy im starosta chcel pomoct,zohnal im pravnika,ten dal zalobu na sud. Tiez oponoval ich zdr.stavom,jednani v tiesni a pod. Zial,sud prehrali...doteraz byvaju v kartonoch za dedinou.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vojato Neporovnávaj ma s takými, patrím k horným pár %. Len tie lieky ti nedovolia rozhodnúť 100% nezávisle a mnohé info o cene som sa dozvedel v priebehu 2. - 3. dni po podpise.
    Chobot čo je to "2. - 3." ????

    A že patríš k horným pár %?
    arizona Neviem,preco si mysis,ze ta s niekym porovnavam. Ja som ti to len uviedla ako priklad,je to velmi podobna situacia
    vojato Č sa ti zdá divné, že sme sa ešte nestretli?
    vojato Ja myslím, ze po všetkých stránkach a Ty máš aké povolanie pán Chobot.
    vojato To je smutné, lebo, aspoň dedina bola dotaz súdržná a snaď kôlnička by sa našla.,,,,
    vojato Tak to bol zlý právnik, lebo ak boli opitý alebo nadrogovaný, tak ich rozhodovanie bolo ovplyvnené, či bola splnená aj 2. podmienka nie je jasné...
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Jedine ti môžem poradiť - právnik! Tých 5000€ si nechaj pre neho. Nech právnik využije právne kľučky, tvoju DG a stav a uplatní ich na vyhlásenie neplatnosti KPZ. Následne toto riešiť aj na katastri. Ale to, čo si dostal od kupca - vrátiť budeš musieť (až sa to podarí).
    vojato Nielen vrátiť, ak bude chcieť odstúpiť, tak mu ponúknem navýšenie, o môj charakter sa nemiesiš báť, viem čo sa patrí.

    heja3 je offline (nepripojený) heja3

    heja3
    Ak bolo podozrenie, že ťa budú ovplyvňovať lieky - mal si si dať obmedziť svojprávnosť na niektoré úkony, je tam treba aj psychiatrické vyšetrenie a rozhodnutie súdneho znalca z oblasti psychiatrie - to všetko sa vybavuje ale dlhšie. Na ten prípad, ktorý si napísal - uzavretá KP zmluva- sa to zatiaľ nevzťahuje, lebo na to nemáš rozhodnutie súdu o pozbavení svojprávnosti. Jediné, čo môžeš urobiť - daj to na súd, ale s výsledkom sa budeš musieť vyrovnať, aký bude, možno to zamietnu...niečo záleží aj na šikovnosti právnika, ktorý ťa bude zastupovať...
    vojato Pri akútnych bolestiach tak, takmer všetky lieky ovplyvňujú, tvoje rozhodovanie...

    benokiri je offline (nepripojený) benokiri

    benokiri
    MISOFT- AK ma LV, musíš začať odtiaľ, aby nemohol nakladať sa majetkom, plombou na je ho LV a za ten čas na sude uplatniť zrušenie , ale potrebujem presný postup...

    dialnice...

    2/ Moja DG sa prejavuje tak, ze niekedy vidim svet čierne a vtedy je moja slobodna vola narusená - z pravneho stavu je to stav tiesni
    Naposledy upravil benokiri : 30.01.15 at 21:29
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avalik Preco pises pod dvoma nickmi???
    Oliwa Žeby ďalšia diagnóza...?
    alaya1 Blbost na entuuuuuuu
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    vojato (Včera 22:36) a mam 2 VS jednu v v NL, psyhicka choroba a intejigencia su 2 rozne veci....picham si 2 injekcie denne...
    vojato (Dnes 21:44) Neporovnávaj ma s takými, patrím k horným pár %. Len tie lieky ti nedovolia rozhodnúť 100% nezávisle a mnohé info o cene som sa dozvedel v priebehu 2. - 3. dni po podpise.

    Týýýý kokos...sa môže slovač čudovať, keď takýto sedia na zodpovedných miestach...
    Vzdelanosť v prdely, psychika tiež, šľahajú si dávky...svatá ty sprostoto...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vojato Už si si buchol, teraz ja, tak slabšie. Nič rozumne k podstate veci som nečakal i keď nato máš. A ja sa učím, ze o to tu celkom nejde ale pre mňa budeš BIGFOOT, ber to ako lichôtku. Svoj tieň nepreskročíš, ale do stredu sa budeš tlačiť...ego
    buchač ...a je to jasné....

    Končím a nereagujem.
    Niečo mi tu smrdí... niekto si zasa usiera....ale to bolo jasné už od začiatku.
    alaya1 ze si na to buchy prisiel
      zbaliť

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    100% invalidita sa nezvykne priznavat na psych, Dg. a ak dokazes skoncipovat takyto text, ako je otazka- tak poberas ID neopravnene na tuto Dg.
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Ale zadanie tomu nasvedčuje...
    Možno je to rozdvojená osobnosť,keď píše pod dvoma nickami...
    alaya1 nemoze mat 100%, ak vie napisat hoci len 1 slovo. Pozri si tabulky, kto to dostava.

    aso zase kalamitna nuda a sranda.A skoro bez gramatickych chyb.
    misoft Som si na 100% istý - vojato a benokiri = jedna a tá istá osoba. Už som nahlásil - porušenie Etikety - vystupovanie pod dvoma nickmi s rovnakou otázkou.

    P.S. Začína si z nás robiť prdel....
    vojato nie jeden nik som si nechal zrušiť
    vojato Ja nie som dementny, rozpravam viacerymi cydzimi jazykmi a videl som 1/2 sveta,,,,,ale vratme sa k veci
    alaya1 to ti nikto neberie, ale nepis, ze mas 100% invaliditu, poskytnutu SP na Slovensku.
    vojato zmluva uzavreta v tiesni,,,,,,,adekvátna cena vs úžera ...len pravne defiinicie
    vojato maš pravdu je len 65%, tych 10% ma za 19.iných, ved, poznaš soc, zákony.....
    vojato Nejdem sa vyjadrovat k Tvojej znalosti soc. zakona -5,
    alaya1 nevyjadruj sa
    vojato Som člen Mensy, Mám Titul Dr. MATFYZu a ING, Z UNESCO, IHE, Delft, the NL.
    Užívam 2x denne injekcie lieky, ktoré majú vedľajšie účinky na moje slobodné rozhodovanie, t.j tvoje rozhodnutie je ovplyvnené a čiže nie je nezávislé. Príznaky choroby implikujú podmieny porušenie KP zmluvy o týžden by som jednal ináč.
    Riešenie: takýto pacienti by mali podpísať zmluvy 2x z minimálnym odstupom 2 týždne.
    alaya1 aspon si nerob z ludi zarty......ty Dr. Ing. pri 2 dennej davke - intramuskularnej aplikacii medikamentov je pacient hospitalizovany na Psch. odd., ci chodis denne 2krat do ambulancie? Tieto preparaty si predsa pacienti nemozu sami aplikovat!!.
    vojato Tie o ktorých hovoríš majú niekoľkomesačné účinky, ale sú pomocné preparáty, ktoré si mozes aplikovať sama pozri youtube, video ja som si to robil spočiatku pod lek. dozorom......nič to nie je ale vždy mam pred tym strach"zeny sa v tých miestach pichajú prostalgin". Ale kvoli inej Dg si pichám polxydium 5 mg. Už 120-150x, len odvahu, ak chcces zit, musis bojovať....
    taiko Hoooi, mooi om te horen dat jij in Delft studeerde. Waar heb jij eigenlijk gewoont in Delft? Ik woon (nog steeds) in Gouda, maar ben vaak in Delf. Hele mooie stad is dat.
    Weet jij wel , somige mensen denken hier, dat jij aleen grapjes maakt, Is dat zo? Nou en daroom heben ze mij gevraagd om iets in Nederlands vraagen and jouw nederlands probeeren niet beledigend bedoeld
    vojato možno u Vás žien je to ťažšie, vy mate tie hemisféry nijako inač uložené
    alaya1
      zbaliť

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    .... a ja som si myslel, že "argentínske" telenovely bežia iba v telke.

    Ako postupovat pri vrateni KP zmluvy nehnutelnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.