Zavrieť

Porady

Opatrovatelka v Rakusku, aky ma narok na dochodok?

Ahojte!Pracujem ako opatrovatelka v Rakusku.Danové priznanie nepodávam v Rakusku,iba na Slovensku, dostanem nejaky dochodok z Rakúska,od Slovenska?Dakujem
Naposledy upravil ivka70 : 31.01.15 at 17:56
11 komentárov     zbaliť
taiko poytam sa, prispievas nejakym sposobom do Rakuskeho dochodkoveho systemu?
Lívi5 Platím iba povinné odvody! Dakujem
taiko ake odvody? odvody na co? Komu ich platis? Rakuskej soc. poist ci slovenskej?
Lívi5 v Rakusku SVA,kazdé 3 mesiace!
taiko no, tak uz si dala viac info, snad Ti teraz niekto poradi
Lívi5 Díky !
taiko no vazne, nebolo jasne, co a kde si platis Ja poznam iba NL a DE system a tam ked si platis socialne poistenie, teda aj jeho dochodkovu cast, tak mas narok aj na dochodok z tej krajiny. Lle ja som platil aj dane v kazdej krajine. Neviem presne ako je to v AT, ale snad hadam sa najde niekto kto ma skusenost
Lívi5 som to myslela automaticky,lebo to musí kazdá/kazdy z nás platit
Lívi5 jaaj,vtedy je to jasné,ze by som dostala dochodok,ked si podávam danové priznanie v rakusku,tym pádom aj dane tam platím,lenze ja si tam nepodávam dan.priznanie,a na to som zvedavá ci aj tak vobec nejaky dochodok dostanem ci uz z rakuska/slovenska
pmajap Livi5 skús si dať dotaz sem alebo podobné stránky opatrovateliek http://www.opatrovatelky.com/
Lívi5 Ok,dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nakolko pracujes v AT, mas narok na poberanie dochodku,ak budes v dochodkovom veku. Ale moc sa netes,lebo to vychadza cca 10 euri za odpracovany rok./to, ze v AT nepodavas DP nema na to vplyv/

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    nevyznam sa celkom, ale podla tohoto http://www.opatrovanie-rakusko.sk/op...cne-informacie by si mala mat narok aj na dochodok

    ---------------
    Čo všetko je zahrnuté v sociálnom poistení:

    - dôchodkové poistenie - Pensionsversicherung - PV (podľa rakúskeho zákona o živnostenskom sociálnom poistení (GSWG – Gewerbliches Sozialversicherungsgesetz)
    - zdravotné poistenie - Krankenversicherung - KV ( podľa GSWG)
    - úrazové poistenie – Umfallversicherung - UF (podľa ASWG)
    dôchodkové zabezpečenie SZČO - Selbständigenvorsorge - SV (SZČO – Samostatne zárobkovo činné osoby)
    -------------------------
    ale radsej sa dokladne povyzvedaj od tych co maju skusenost
    Naposledy upravil taiko : 31.01.15 at 16:05
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lívi5 dík,aj ja si myslim,len presne neviem,ci aj z rakuska,aj od slovenska a kolko,dla coho
    BXLmiami Ty si na Slovensku platíš sociálku?
    Lívi5 Nie,na slovensku nic neplatim,len v rakusku SVA stvrtrocne,a danove priznanie iba na slovensku
    Mila123 Nie je možné, aby si bola súčasne poistencom viacerých sociálnych systémov v EÚ.....
    Katy a R veď nemusí súčasne ... veď možno už má niečo aj na SK odrobené ..?
    Mila123 píšem iba preto, pretože BXL sa pýtala, po tom, ako zadávateľka uviedla, že si platí poistenie v AT.....
    BXLmiami No mne vyplynulo z textu,že zadávateľka netuší,kto jej dáva dôchodok a spája si ho s danami.Ale dôchodok nie sú dane,ale sociálka,preto tá otázka.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Dôchodkové poistenie je dôležité!
    Môžeš získať dôchodok aj zo slovenska, aj z rakúska - ak splníš podmienky .. pozri tu napr http://www.socpoist.sk/dochodkove-po...ici-a-eu/1665s
    Lívi5 Dík

    Opatrovatelka v Rakusku, aky ma narok na dochodok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.