Zavrieť

Porady

Predaj bytu a daňové priznanie

Syn predal v roku 2014 byt, ktorý nebol oslobodený od DPFO. Na byt bol zobratý úver, ale nevzal si ho syn, ale ja, takže úver je na moje meno. Ja som platila a syn mi splátky posielal na účet. Nemohli by ísť úroky do nákladov, keďže sa vzťahujú na uvedenú nehnuteľnosť?
Byt zariadil a zariadený predal. Hnuteľný majetok - práčka, sporák... môžu ísť do nákladov?
A ešte jedna otázka: splátky za nájom a elektriku môžu ísť do nákladov?
Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Iwet v tom linku je okrem inho toto o výdavkoch pri predaji nehnuteľnosti:

    · finančné prostriedky preukázateľne vynaložené na technické zhodnotenie, opravu a údržbu veci vrátane ďalších výdavkov súvisiacich s predajom veci okrem výdavkov na osobné účely,
    · výdavky preukázateľne vynaložené na obstaranie majetku alebo jeho výrobu vo vlastnej réžii.
    ja by som postupovala asi tak - že napr náklady na kuchynskú linku, sporák .. to by som zaradila k nehnuteľnosti.
    Ale pračku, nábytok koberce a pod - to by som tam nedávala.
    ALE! môžeš mať (resp syn) predsa príjem aj z predaja hnuteľnej veci .. uviedla by som to zvlášť v zmluve Ak sú veci nové, rozdiel medzi príjmom a výdavkom bude 0
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iwett Nerozumiem ako mi pomôže 0,- pri výdavkoch za byt. Čítala som ten link, a tiež by som tam podľa toho nedala hnuteľné veci, ale je to nespravodlivosť, lebo sa zrekonštruuje a zariadi byt - sú to všetko výdavky a potom si to nemôžeš uplatniť ako výdavky v DP.
    Katy a R veď príjem mínus výdavky bude nula ! pri predaji hnuteľnej veci!
    Iwett Áno, ale ja mám kúpnu zmluvu v celej výške. a to by sa musela nejako rozdeliť, alebo urobiť dodatok k zmluve. A to by nešlo, lebo tam už je úplne iný majiteľ
    Katy a R áno - treba myslieť dopredu na to
      zbaliť

    vanessa2 je offline (nepripojený) vanessa2

    vanessa2
    hnuteľné veci práčka sporak podla mna môžu íst do nákladov, takisto splátky za nájom,elektrinu, ale úroky z úverov kedže úver je na vás a nehnuteľnost na syna určite nie do nákladov
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    trevize najomne a el ako danovy vydavok? to sa mi teda nezda.

    a aj keby uver mal syn tak pochybujem ze urok moze ist do danovych vydavkov
    Iwett Takže keď sa kúpi byt, prerobí, zariadi, tak hnuteľné veci, ktorými sa zariadil nie je daňový náklad? Iba to, čo sa prerábal?
    trevize Ja by som dal asi byt+rekonstrukcia zvlast a nabytok zvlast.
      zbaliť

    Predaj bytu a daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.