Zavrieť

Porady

www.digi-tv.sk

Poraďáci, chcem sa vás spýtať, či máte niekto skúsenosti so spoločnosťou www.digi-tv.sk . Ponúkajú za 290 SKK (mesačne) 33 slovenských a českých programov v digitálnej kvalite. Za príplatok 310 SKK mesačne navyše Cinemax, HBO a HBO2. Prvé tri mesiace sa neplatí. Digitálny satelit ponúkajú bezplatne do prenájmu. Má s tým niekto skúsenosti, lebo sa mi to dajako nezdá, pri porovnaní napríklad s UPC.
Usporiadat
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
Ja osobne používam DIGI-TV od júla 2006 a doteraz žiaden problém som nemal...
Vlastne jeden taký malý problémik hneď po tých prvých troch mesiacoch, keď som chcel zaplatiť prvý paušál

V októbri som čakal prvý šek (spôsob platenia som si zvolil pri podpise zmluvy)...a ništ...nedočkal som sa

V novembri som už čakal 2 šeky ... a ništ...nedočkal som sa
Reku, paráda...asi predlžili akciu na 6 mesiacov

Na začiatku decembra som sa telefonicky pripomenul na ich zákaznickej linke, že by som rád zaplatil, ale nemám šeky, ani ma nik nekontaktoval (od nich) a reku, že čo sa deje...

Operátorom na tej linke mi bolo oznámené, že mali vďaka veľkému náporu akciechtivých Slovákov nejaké technické problémy s tlačením a posielaním šekov a že sa mi ospravedlňuje a blábláblá...a že v priebehu pár dní určite mi prídu šeky
Asi 4 dni pred Vianocami som pochodil rovnako, ako v prvom prípade...

Ale ako vždy zasik ništ Takže vďa DIGI-TV som mal krajšie Vianoce 2006 ... a bohatšie...ďakujeeem

Takže Nový rok udrel a v prvých dňoch januára 2007 nasledoval ďalší, v poradí už tretí telefonát, reku že my mohli hneď povedať, že som nejaký akciový zákazník a nemusím platiť celý rok


To už si dali tú námahu a overili si telefonicky číslo zmluvy a či je vôbec zaregistrovaná v ich systéme...bola... ... aj je ...

Mno, a už spustili na mňa, že nedodanie šekov ma neoprávňuje nezaplatiť za ich služby...ale šak jasné...robil som pár ročkov vo finančnej sfére a o toto mi nešlo...
Mne išlo o ten princíp...

Reku vravím jej, pošlite mi sumu za tie 4 mesiace na jednom šeku a nie je problém ho zaplatiť...nie?

A tak som čakal...a čakal...a čakal...
...a v apríli 2007 som sa dočkal upomienky za nezaplatenie 6 mesiacov (10/06-03/07) a veľké bububu na okamžitú úhradu, lebo ma odpoja

Tak som sa potešil...že som od samej radosti napísal priamo konateľke firmy ešte väčšie BUBUBU a fakt mi nešlo o tú sumu...stále mi šlo o princíp starostlivosti o zákazníka

A pekne krásne prišlo ospravedlnenie a samo že som aj ja bez problémov zaplatil tých 6 mesiacov a odvtedy chodia šeky každý mesiac ...
A to aj napriek tomu, že oficiálne oznámili mi listom, že od mája 2007 sa bude dať platiť len 2 spôsobmi...a to inkasom, alebo prevodným príkazom ...

Ale ako som spomínal, ja mám každý mesiac šek...a aj spomienky na pekné Vianoce 2006

Mnooo...dosť bolo srandy

Z technickej stránky ma trápi (asi ako každého) nefungujúci TXT...
A aj ja mám pri búrkach trošku problém so zamrzaním obrazu, resp. trhaním obrazu a výpadkom zvuku...
Ale v podstate za tie peniažky čo by sme chceli

Takže záver...pre tých pár ľudí, čo to dočítali až sem ...

DIGI-TV...ja hovorím ÁNO...za tých 290,- mesačne určite
0 0
kulin kulin

kulin je offline (nepripojený) kulin

Ing. Telekomunikacii, skuska so satelitov, ... ...viac
Ja mam u nas kablovku a ta tiez mrzne ked je burka A platim este viac ako za digi.
0 0
kulin kulin

kulin je offline (nepripojený) kulin

Ing. Telekomunikacii, skuska so satelitov, ... ...viac
Teraz mi vraveli v digi ze im vypadlo vsetko v rumunsku Takze sa neda aktivoat ziadny primac A ja mozem sediet doma a pozerat s okna Namiesto toho aby som chodil na instalacie.
0 0
supul supul

supul je offline (nepripojený) supul

Ak to zoberiem objektivne Digi Tv je vzhladom na pomer ceny a sluzieb (pocet a zaujimavost programov + 2 prijimace, dosah) to nejlepsie na Slovensku.
Co sa tyka ale sluzieb:
1) Beriem to, ze ak technik maka 8 hodin a robi to zadarmo, moc sa mu to bevyplati. Ale podmienky instalácie spolocnosti su jasne - zadarmo a koniec. Ked to technikom nevyhovuje, mali by to riesit so spolocnostou a nie so zakaznikom. Inak je to zavadzanie...
2) Ak sa niekomu pokazi prijimac a pravidlo hovori ze oprava do 15 dní - nie je to moc dobra vyzitka. Telka nie su topanky, ktore si prezujes, ked sa ti ine pokazia. V dnesnej spolocnosti znamena zostat 15 dni bez televizie ako v Amerike zostat 15 dni bez McDonalda. Okrem toho platit za nieco, co nie je, tiez nie je koser, aj ked ide o 290 mesacne. Osobne si myslim, ze keby mal kazdy technik pri sebe 1-2 pohotovostne prijmace na vymenu dalo by sa vsetko vyriesti do 24 hodin a bolo by po probleme.
0 0
kutilmix kutilmix

kutilmix je offline (nepripojený) kutilmix

Ja mám Digi-tv od januára 2007 a som veľmi spokojná, nakoľko sme mali obrovský problém vôbec na anténu chytiť stv 1 a stv 2. A takáto možnosť bola super. Pri búrkach alebo vetroch výpadky bývajú ale vtedy aj tak všetko vypínam aby neodišli spotrebiče. Vrele odporúčam.
0 0
kulin kulin

kulin je offline (nepripojený) kulin

Ing. Telekomunikacii, skuska so satelitov, ... ...viac
Priznavam Maju v tom bordel co sa tyka Takych to sluziem. Dlhe cakacie doby a podobne. Druha vec je taka ktoru som zatial nastastie neriesil je vymena digi boxu. Fyzicky nieje problem vymenit primac. Ale problem s ich administratiovou. Kazdy primac ma svoje seriove cisla a svoju zmluvu. A potom sa serkaju s tym. Hadam to zmenia v buducnosti. Je dost smutne ze digi boxi je mozno kazdy desiaty vadny. Preto nosim so sebou aj rezervny. Dokonca sa mi stalo naposledy ze som mal vadky konvertor Chytal som kadeco ale digi ani za svet Hodinu som sa trapil s tym a myslel som si ze je problem v terene az som vymenil konvertor a do minuty to tam bolo. Ma islo porazit.
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Ja by som si tiež chcela zaviesť toto digi-tv. No máme tri TV. Dajú sa sledovať rôzne programi na viacerých TV súčasne???
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Olgica Pozri príspevok
Ja by som si tiež chcela zaviesť toto digi-tv. No máme tri TV. Dajú sa sledovať rôzne programi na viacerých TV súčasne???
Zatiaľ iba dva súčasne.
0 0
Iveta2505 Iveta2505

Iveta2505 je offline (nepripojený) Iveta2505

Ahojte, vie mi niekto povedat, kto ma Digi Tv a LCD TV,aky mate obraz na TV LCD s 82 uhloprieckou. Chcem si tiez dat Digi TV, ale jeden znamy mi povedal, ze on ma nejaky rozmazany obraz a ze mal obraz lepsi na starej klasickej TV. Prosim o nejake info. Dakujem
0 0
kulin kulin

kulin je offline (nepripojený) kulin

Ing. Telekomunikacii, skuska so satelitov, ... ...viac
Daju sa pozerat dva TV za 290 + jeden za 290 To cini 3 TV za 580,-
a navise dva satelity k tomu

DIGI tv sa komprimuje formatom mpg-2 s coho je jasne cym vacsia TV tym horsia kvalita t.j. vacsie kocky. Bohuzial digi tv nevisela HDTV. Myslim si ze 82 je maximum co sa da zniest. Daval som to uz aj na 120 cm plazmu a hroza . Na takej velkej TV uz ani kablovka nieje luxus. vsetko kockate. Take TV su vyhodne len pre HDTV a HDMI formaty Inak kazdy kto obluduje velkoplosne TV zaplace.
0 0
kulin kulin

kulin je offline (nepripojený) kulin

Ing. Telekomunikacii, skuska so satelitov, ... ...viac
Ja to montujem Vsetko dostanes do prenajmu zadarmo. Ked zrusis najskor po roku tak to musis vratit. Plati sa 290 za 40 kanalov vid http://sk.digi.tv/packages.html.
0 0
supul supul

supul je offline (nepripojený) supul

Uz som pisal ze je to mam na plazme s uhloprieckou 107. Ta komprimacia je tam dost viditelna, ale ratal som s tym a.... pred tym som mal klasicku antenu a proti nej je toto HDTV x 2. Kvalita v sucasnosti je skor prednostou DVD pozerania, tv-programi su zatial u nas otazkou buducnosti.
0 0
kulin kulin

kulin je offline (nepripojený) kulin

Ing. Telekomunikacii, skuska so satelitov, ... ...viac
Hudba buducnosti Musime si pockat do roku 2013 Ci kedy to vraveli
0 0
kulin kulin

kulin je offline (nepripojený) kulin

Ing. Telekomunikacii, skuska so satelitov, ... ...viac
Skusal si tu 107 plazmu pripajat k PC ako to vyzera
0 0
gonzales gonzales

gonzales je offline (nepripojený) gonzales

HDTV vysielanie je vo svete bezna vec, mnozstvo satelitnych stanic vysiela HDTV. Co sa tyka Digi-TV je na tom s kvalitou najhorsie, UPC je vraj lepsie (vraj). Co som sa dozvedel, ten prijimac ma len SCART vystup? Aka potom digitalna televizia? Problem je, ze Digi-TV berie vsetky vysielania a potom ich komprimuje, to znamena dost velku stratu kvality, skoda... Na velke LCD a plazmy to nie je o moc lepsie ako bezne vysielanie (bud mam sumenie alebo rozmazane stvorceky?!)...
0 0
kulin kulin

kulin je offline (nepripojený) kulin

Ing. Telekomunikacii, skuska so satelitov, ... ...viac
Je to tak DIGI je to preto lebo sa komprimuje do ditalneho formatu mpg2 Jediny problem je ze ma maly bitrate
  • 16 kbit/s — videophone quality (minimum necessary for a consumer-acceptable "talking head" picture)
  • 128 – 384 kbit/s — business-oriented videoconferencing system quality
  • 1 Mbit/s — VHS quality
  • 5 Mbit/s — DVD quality
  • 15 Mbit/s — HDTV quality
  • 36 Mbit/s — HD DVD quality
  • 54 Mbit/s — Blu-ray Disc quality
Kazdy HDTV zhruba zabera dva analogove kanale Co znamena ze by doslo k znacnej redukcii poctu kanalov.

Digi ma vyhodu viac menej na dedinach Kde jedina moznost je satelit ked schce pozerat viac ako 4 kanale a to este znacne zasumene.
0 0
supul supul

supul je offline (nepripojený) supul

PC na plazme je super - prisposobis si rozlisenie na velkost obrazovky - jedina nekvalita je v samom PC - napriklad (ne)kvalitu ikoniek uvidis prave tam. Filmy v DivX su ale niekedy na pohlad kvalitnejsie ako DigiTV - ale aj tu je to zaležitosť nastavenia komprimacie.
Čo sa tyka výberu šum, alebo štvorčeky: mám stale zapojenú aj antenu (kvoli PRIME) a aj s tými štvorčekmi je to stale neporovnatelne lepšie
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Chcem len upozornit na novu info, telefonovala som operatorom na Digi-TV, pretoze na prvej fakture boli tri cisla uctu , na ktory treba platit. Tak som si zadala trvaly prikaz v banke na Tatra banku, tam mam aj ja. Ale uz dlho sledujem na fakture, ze su uz len dva ucty napisane. Zavolala som tam, ci som sa ja nepomylila nahodou. A bolo mi povedane, ze Tatra bankovy idu zrusit, alebo uz zrusili? - neviem uz pesne, a treba uhradzat na tieto dva aktualne! Tak som hned zmenila trvaly prikaz, lebo by ma rozhodilo, ako to byva zvykom v SR,ze budem platit, a nakoniec mi poslu, ze som neplatila a bohviekde sa to vsetko skonci. Zaujimave je, ze nikto na toto neupozorni....
0 0
JMduso JMduso

JMduso je offline (nepripojený) JMduso

Ešte ku kvalite LCD. Mám asi mesiac 94cm LCD a pôvodné 72cm 100Hz CRT. Obraz na CRT je prefektný, kvalita zobrazovania na LCD je pomerne tiež dobrá, samozrejme so vzdialenosti 4-5m, (nie z blízka). Prekvapila ma nekvalita signálu (vysielania či prenosu) našich staníc, najme Markíza je dosť rozmazaná. Na CRT to nevidieť na LCD dosť.

Kvality signálu bola po inštalácii 98% (podľa technika), teraz sa pohybuje medzi 85 - 98% (aj za vetra), pri daždi mierne klesá. zatiaľ (mám DIGI asi 1mesiac) som zaregistroval len 2 totalne výpadky (búrka). Technik mi naučene odpovedal na dotaz o kvalite montáže že s tým nič nemá, obráte sa na DIGI.

Ešte jeden drobný problém s príjmačom. Na displeji (Hyundai, dvojtuner.) mi nesviet okrem zeleno/červenej diodi nič. Na obrázku som videl zobrazenie čísla kanálu. Neviem či je to hardw. chyba alebo to tak má byť. Ostatné zatiaľ funguje OK.

A na záver podľa môjho názoru bola DIGI pre mňa dobrá voľba (ponuka-cena)
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

lorelei Pozri príspevok
Chcem len upozornit na novu info, telefonovala som operatorom na Digi-TV, pretoze na prvej fakture boli tri cisla uctu , na ktory treba platit. Tak som si zadala trvaly prikaz v banke na Tatra banku, tam mam aj ja. Ale uz dlho sledujem na fakture, ze su uz len dva ucty napisane. Zavolala som tam, ci som sa ja nepomylila nahodou. A bolo mi povedane, ze Tatra bankovy idu zrusit, alebo uz zrusili? - neviem uz pesne, a treba uhradzat na tieto dva aktualne! Tak som hned zmenila trvaly prikaz, lebo by ma rozhodilo, ako to byva zvykom v SR,ze budem platit, a nakoniec mi poslu, ze som neplatila a bohviekde sa to vsetko skonci. Zaujimave je, ze nikto na toto neupozorni....
No super, ja som tiež zaplatila na tatrabankový účet ...
Ale keby bol zrušený, tak by sa asi platba vrátila, a zatiaľ sa nevrátila. Takže asi ešte bude fungovať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať