Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov na ZP za rok 2005 - zberný kôš

Do tejto témy budú presúvané príspevky z tém k problematike ročného zúčtovania preddavkov na zdravotné poistenie za rok 2005 s nič nehovoriacimi nadpismi obsahujúcimi notoricky známe a preto aj viac krát zodpovedané otázky.

P.S.
17.5.2006, 12:55:
Táto téma má už prezývku.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=243193&postcount=35
Asi je "obľúbená" medzi Poraďákmi.
Naposledy upravil endrju : 17.05.06 at 10:57
Usporiadat
jzim jzim

jzim je offline (nepripojený) jzim

ja už naozaj neviem čo robiť. v minulom roku som bola do 1.7.2005 zamestnana moja mzda nepresiahla 20 000 Sk. dostala som odstupne 120 000 Sk za 6. mesiac. prihlasila som sa na urad prace, kde som bola evidovana do februára tohto roku. vyplacali mi podporu v nezamestnanosti. mam či nemam podávať zúčtovanie. prosim pomoc.
Vopred sa ospravedlňujem, ak tento pripad je už rozoberaný, ale neobjavila, či nepochopila som ho. Inač aj 4 strany na tému ako sa opakuju otazky je dosť veľa.
DAKUJEM
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
jzim
ja už naozaj neviem čo robiť. v minulom roku som bola do 1.7.2005 zamestnana moja mzda nepresiahla 20 000 Sk. dostala som odstupne 120 000 Sk za 6. mesiac. prihlasila som sa na urad prace, kde som bola evidovana do februára tohto roku. vyplacali mi podporu v nezamestnanosti. mam či nemam podávať zúčtovanie. prosim pomoc.
Vopred sa ospravedlňujem, ak tento pripad je už rozoberaný, ale neobjavila, či nepochopila som ho. Inač aj 4 strany na tému ako sa opakuju otazky je dosť veľa.
DAKUJEM

Odstupné a odchodné nevstupujú do VZ,čiže keď si
nepresiahla v jednotlivých mesiacoch sumu 43095
RZP podávať nemusíš.


Ten zvýraznený text ma skoro dojal,keď si predstavím,
že denne tu niekto zakladá stále novú tému s RZP a 4 strany
prelúskať sú mu veľa.
Čo potom majú povedať tí ochotní poraďáci,ktorí sa
trebars aj k Tvojej otázke prelúskali cez 10 -15 nových
tém k RZP a nezištne sa snažia podeliť so svojimi radami.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Melnick
Odstupné a odchodné nevstupujú do VZ,čiže keď si
nepresiahla v jednotlivých mesiacoch sumu 43095
RZP podávať nemusíš.


Ten zvýraznený text ma skoro dojal,keď si predstavím,
že denne tu niekto zakladá stále novú tému s RZP a 4 strany
prelúskať sú mu veľa.
Čo potom majú povedať tí ochotní poraďáci,ktorí sa
trebars aj k Tvojej otázke prelúskali cez 10 -15 nových
tém k RZP a nezištne sa snažia podeliť so svojimi radami.
a to ja som už na túto otázku odpovedala v inej téme.

Viď: http://www.porada.sk/showthread.php?p=240859#post240859
Naposledy upravil katkaj : 12.05.06 at 15:32 Dôvod: vloženie linku
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
a to ja som už na túto otázku odpovedala v inej téme.

Katka dajme si pauzu,dajme si Kit-Kat-nedôverujú nám

Kde je ten kôš ,čo sľúbil Andrej.
Naposledy upravil Melnick : 12.05.06 at 15:37
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Melnick
a to ja som už na túto otázku odpovedala v inej téme.

Katka dajme si pauzu,dajme si Kit-Kat-nedôverujú nám

Kde je ten kôš ,čo sľúbil Andrej.
To nestačí, to chce kontajner. A jeden je málo.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Melnick
a to ja som už na túto otázku odpovedala v inej téme.

Katka dajme si pauzu,dajme si Kit-Kat-nedôverujú nám

Kde je ten kôš ,čo sľúbil Andrej.
ALe no, neviete, že opakovanie je matkou múdrostí? :pAspoň si to dobre precvičíte a budete o tomto už aj snívať..:p
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
To už tuším Johanka tu písala pred DP, že klientovi
povedala :" Dnes som zaspávala s Vašim menom
na perách" On bol celý hrdý, no nepovedala mu ,
že naňho ešte aj v posteli nadávala.
Mne to teraz pripomenulo tú situáciu.

A my sa ešte hneváme na zakladateľov nových tém?
Veď aha aký to je milý relaxačný chlievik:p .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Melnick
To už tuším Johanka tu písala pred DP, že klientovi
povedala :" Dnes som zaspávala s Vašim menom
na perách" On bol celý hrdý, no nepovedala mu ,
že naňho ešte aj v posteli nadávala.
Mne to teraz pripomenulo tú situáciu.

A my sa ešte hneváme na zakladateľov nových tém?
Veď aha aký to je milý relaxačný chlievik:p .
No vidíš, aj on bol šťastný( že naňho myslela), aj ona( že už konenčne zaspávala). :p Naraz dvaja šťastní ľudia.
0 0
martin20 martin20

martin20 je offline (nepripojený) martin20

Dobrý deň!
Ak osoba ktora bola v roku 2005 aspon jeden den v roku SZČO a bola sučasne zamestnana a je doteraz (u toho istého zamestnávateľa) je povinná požiadať tohto zamestnavateľa o vydanie dokladu o výške príjmov do 7.05.2006.
Ak to do tohto termínu neurobila????
Ako postupovať ďalej???
Poprosim o rychlu odpoved.
Ďakujem.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Do zlej časti si sa zaradil....tu majú byť odborné články . Nech skúsi pýtať potvrdenie o výške príjmu aj po termíne, lebo si musí takáto osoba sama urobiť RZZP.
0 0
domi2 domi2

domi2 je offline (nepripojený) domi2

učtOVNíčKA
Ahojte poraďaci

Mám jeden dotaz na to aký máte názor na takúto vec:
Študent za rok 2005 od 1.9.2005 do 31.12.2005 mal u mňa brigad. a zarobil 13 500 Sk t.j bude si musieť podať ročné zúčtovanie poistného, tento istý študent mal ešte jednu brigádu u druhého zamestnávateľa a zarobil 10 000,- Sk za toto obdobie.Podľa Vášho názoru bude platiť len 13 500,- Sk zdravotné poist.alebo sa nasčíta celý jeho príjem a odvedie z 23 500,- Sk zdravotné.Sú na to medzi účtovníčkami rôzne názory poraďte, nerada by som tým detskám zle poradila a museli by zaplatiť viac alebo by dostali nejaké penále. Ďakujem
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Sama si napísala, že si študent musí podať ročné zúčtovanie. To znamená, že si musí priznať všetky príjmy za toto obdobie, nie len od niektorého zamestnávateľa. (Potom by si mohol vybrať toho zamestnávateľa, kde zarobil len 10000 a nevznikla by mu povinnosť podať RZ, nie? )
0 0
domi2 domi2

domi2 je offline (nepripojený) domi2

učtOVNíčKA
Ahoj

Tiež si to myslím, ale jedna kolegyňa účtovníčka pochopila prednašku tak, že študent bude dávať roč.zučt.len z príjmu, v ktorm zamestnaní mu vyšlo viac ako 13 000,- Sk.Trochu ma to zmiatlo aj som sa potešila kvôli mojim dceram, ktoré tiež majú brigády.Škoda, radšej by som bola, keby som to zle pochopila, kvôli tým deckám.
0 0
gabina.b gabina.b

gabina.b je offline (nepripojený) gabina.b

ako postupovať pri RZPZP pri členoch predstavenstva a dozornej rady v a.s., keď každý z nich je zamestnancom v nejakej inej firme?
Odmeny do 31.8.2005 boli vyplatené bez odvodov na ZP, odmeny po 1.9. - boli na "chvíľu" prihlásení ako zamestnanci - čiže ZP bolo odvedené. Odmeny jednotlivým členom sú v rozpätí od 1000 - 20 000 Sk.
Stačí, keď im dám potvrdenie za 9 - 12/2005?
0 0
alica alica

alica je offline (nepripojený) alica

Prosím poradiť,
SZČO má okrem príjmov z podnikania /§ 6/ aj príjem z DoVP - 13.000,- Sk, vyplatené v 05/2005. Započítava príjem z dohody do VZ pre RZ a ak áno, ktoré tlačivá použije?
Ďakujem.
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Neviem, čo myslíš tým na "chvíľu prihlásení", podľa mňa od 1.9.2005 sa považujú za zamestnancov § 11 ods 3 písm. h) a platia preddavky na ZP. Čo sa týka RZ. Ja im vystavím "Doklad o výške príjmu...", kde uvediem zamestnaný od 1.9.-31.12.2005 (od kedy začala platiť novela a stali sa ZC).
Ako min. VZ nevypĺňam nič a do VII. odd. uvediem poznámku, že min. VZ nie je určený, ako úhrn príjmu uvediem výšku mesačnej odmeny. I. odd. zdrav. postih. tiež nevypĺňam. V prípade, že bol aj ZC+štatutáru jedného ZĽ, tak to posudzujem spoločne od 09/2005 (VZ zo zam-nania+odmena) a tam len sledujem prekročenie max. VZ. Dúfam, že sa ozvú viacerí, ktorí majú štatutárov a poradia svojími skúsenosťami.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

alica
Prosím poradiť,
SZČO má okrem príjmov z podnikania /§ 6/ aj príjem z DoVP - 13.000,- Sk, vyplatené v 05/2005. Započítava príjem z dohody do VZ pre RZ a ak áno, ktoré tlačivá použije?
Ďakujem.
Nie nezapočítava sa u SZČO.
0 0
gabina.b gabina.b

gabina.b je offline (nepripojený) gabina.b

tým na chvíľu prihlásení myslím, že boli prihlásení len v decembri, lebo odmenu berú obvykle len 1 x ročne
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Tak, sorry, ja mám takých, ktorí sú odmeňovaní pravidelne mesačne, takže u mňa sú prihlásení celý rok.
0 0
Bobrovniczká Bobrovniczká

Bobrovniczká je offline (nepripojený) Bobrovniczká

Konateľovi,ktorý bol súčasne aj zamestnancom spoločnosti boli v rokoch pred rokom 2003 priznané ročné odmeny z nákladov spoločnosti, ale konateľovi boli vyplatené naraz jednou sumou až mesiaci marec roku 2005. Sú tieto odmeny príjmom pre účely RZP?
Naposledy upravil Bobrovniczká : 15.05.06 at 12:28
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať