Zavrieť

Porady

Moze mi dat zamestnavatel pokutu za vypoved?

Dobry den,

Som student a pracujem v subway. Moze mi dat zamestnavatel pokutu 150 eur, ak som s nim podpisal zmluvu, ze ak podam vypoved do 3 mesiacov od nastupu, tak ma bude pokutovat?!

Vypovedna lehota su 2 tyzdne, a preto sa mi nezdaju tieto mafianske praktiky. Ziadnu skodu mojim odchodom nesposobim.

Dakujem
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Napíš, čo presne máš dohodnuté v pracovnej zmluve. Odkedy trvá pracovný pomer ? Máš dohodnutú skúšobnú dobu ?
Nummi Nie som v skusobnej dobe, v subwayi take nic neexistuje. Pracovny pomer trva tyzden. Bol som na skoleni u manazerky 2 dni cca dokopy 12 hodin, ale aj tak je ta zmluva vydieracka. Oni chcu, aby som im zaplatil za skolenie po podpisani zmluvy. Ked ale niekto prejde skolenim a nechce pracovat v subwayi (ziadnu zmluvu nepodpise), neplati ziadnu pokutu. Najprv je skolenie, potom sa podpisuju zmluvy.

Toto je vynatok zo zmluvy:
Pri nástupe do práce, ešte pred reálnym výkonom práce podľa tejto dohody absolvuje zamestnanec vstupné, trojdenné školenie k*obsahu práce u*zamestnávateľa. Zmluvné strany sa dohodli, že po ukončení tohto školenia je zamestnanec povinný zotrvať u*zamestnávateľa najmenej po dobu 3 mesiacov. Ak zamestnanec kedykoľvek počas trvania tohto školenia, ako aj v*okamihu jeho skončenia ukončí svoj pracovnoprávny vzťah so zamestnávateľom, založený na základe tejto dohody a*u*zamestnávateľa v*súlade s*predchádzajúcou vetou nezotrvá, je povinný nahradiť zamestnávateľovi náklady, ktoré zamestnávateľovi v*súvislosti s*týmto školením zamestnanca vznikli, a*to vo výške zodpovedajúcej násobku hodín, počas ktorých sa zamestnanec školenia zúčastnil a*sumy 4 EUR na bankový účet zamestnávateľa vedený v*Tatra banka, a.s., č. ú.: 2927912071/1100. Ak zamestnanec kedykoľvek v*lehote podľa prvej vety tohto bodu ukončí so zamestnávateľom svoj pracovnoprávny vzťah, založený na základe tejto dohody, je zamestnanec povinný nahradiť zamestnávateľovi celkové náklady školenia v*celkovej výške 150 €, ktoré zamestnávateľovi v*súvislosti s*týmto školením zamestnanca vznikli.
veronikasad Napíš dotaz na Inšpektorát práce, či takáto zmluva je platná. Skopíruj text, ktorý si tu priložil. Podľa mňa tento dodatok nie je v súlade s § 153-155 Zákonníka práce

http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...015-a.html#153
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Moze mi dat zamestnavatel pokutu za vypoved?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.