Zavrieť

Porady

Odpočítateľná položka na manželku

Dobry vecer, v roku 2014 som poberala RD do 8/2014, kedy malo dieta 3 roky. 1.8. som nastupila na povodne pracovne miesto. Moze si manzel uplatnit za toto obdobie nezdanitelnu položku, ak ano, z akej sumy sa vychadza pri vypocte?Dakujem pekne za odpoved
3 komentárov     zbaliť
veronikasad aký príjem, znížený o odvody si mala vyplatený za obdobie 08-12/14 ?
krhlicka Dakujem pekne za odpoved. Cize sa spocita cisty prijem, ktory mi prisiel na ucet za tieto mesiace. Manzelova mzdarka ma domotala, ze konkretne cislo mi vie dat iba uctovnicka, na zaklade vypoctu v programe....netusim.
veronikasad Spočítavaš hrubý príjem z výplatných pások, od ktorého musíš odpočítať zrazené poistné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Povedzme, že za obdobie od 08/2014 do 12/2014 si zarobila po odrátaní odvodov 1500 Eur.
    Výpočet:

    3803,33 - 1500 = 2303,33
    2303,33/12*7 = 1535,55 Eur
    Tú sumu si manžel môže na teba uplatniť.
    Naposledy upravil mondes : 24.02.15 at 20:55
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    krhlicka Dakujem velmi pekne, skusim si to vypocitat podla vyplatnych pasok.
    ewita888 mondes, nepíš v čistom !! v čistej mzde môže byť aj zrazená daň a prirátaný bonus, náhrada pri pn atď..
    krhlicka Ok, takze pockam na uctovnicku, lebo toto netusim, ako by som sama vypocitala. Zaratavaju sa aj odmeny, ci nie? Dakujem pekne
    veronikasad Manžel si robí sám DP, alebo požiadal zamestnávatela o vykonanie RZD ?
    krhlicka Zamestnavatel.
    veronikasad Ak do 15.2. nepredložil všetky podklady (čo neurobil, keď teraz riešiš NČZD na manželku), zamestnávatel mu nie je povinný RZD vykonať. Výšku vlastného príjmu manželky mal uviesť v žiadosti o vykonanie RZD
    krhlicka Predlozil, ale s nespravnou sumou (suma RD za 2014). Fajn je, ze prisli na chybu a su ochotni riesit. Este raz velka vdaka.
      zbaliť

    Odpočítateľná položka na manželku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.