Zavrieť

Porady

Poplatok za bankový prevod, ktorý ale nie je poplatkom strhnutým bankou.

Jedna spoločnosť z USA mi chce poslať peniaze skrze wire-transfer, tj. normálnym bankovým prevodom z US banky do VUB banky na Slovensku. Lenže za ten prevod chce tá firma stiahnuť poplatok $20, rozumejte nie banka si stiahne ten poplatok, ale tá firma si jednoducho odoberie z tej platby $20 pre seba, ešte pred odoslaním platby.

Ako mám v takomto prípade vystaviť faktúru, keď dodaná služba je v hodnote $200?

To má byť vo faktúre napísané $180, alebo tých $200?

Ak tam napíšem $200, tak ako sa potom zaúčtuje ten rozdiel, keď na účet príde o $20 menej?

Ešte raz upozorňujem, že to čo si strhne tá firma nie je bankový poplatok, aj keď oni tvrdia, že to strhnú na také účely, pretože že vraj zo zahraničným prevodom majú veľké náklady.

Ale ja to tu nemôžem účtovať ako bankový poplatok, keď to vlastne bankový poplatok nie je, či? Sú to len peniaze čo si z výplaty strhne tá firma.

Vďaka za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jakubec je offline (nepripojený) Jakubec

    Jakubec
    Ak s tym suhlasite, vystavte fakturu:
    tovar: USD 200
    Wire transfer fee: USD -20
    Spolu: USD 180.-

    Ak s tym nesuhlasite, neuzavrite obchod.

    Poplatok za bankový prevod, ktorý ale nie je poplatkom strhnutým bankou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.