Zavrieť

Porady

odpočitateľná položka v ZP - zrušenie na február a opäť v marci uplatniť?

Uplatnila som si od vodovú odpočitateľnú položku na zp u zamestnávateľa.
Dna 7.2. som bola vo volebnej komisii a mala som teda aj iného zamestnávateľa.
Môžem si v oznámení na mesiac 2 zrušiť nárok a v marci opäť nárokovať OP?

Písala som do všetkých ZP a toto odpísali, tak teraz babo raď: Des.
VŠZP
V prípade, ak zamestnancovi zanikne nárok na odpočítateľnú položku, napr. z dôvodu vzniku ďalšieho pracovnoprávneho vzťahu aj u iného zamestnávateľa, je potrebné do 8 dní odo dňa zmeny oznámiť zánik nároku na uplatnenie odpočítateľnej položky prostredníctvom odovzdaného tlačiva Oznámenie zamestnanca na uplatnenie nároku na odpočítateľnú položku (tlačivo bolo predložené zamestnávateľovi pri začiatku uplatňovania OP; časť Zmeny údajov uvedených v oznámení).

Následne po ukončení nároku na uplatňovanie OP na mesačnej báze bude možné OP uplatniť až v ročnom zúčtovaní poistného na verejné zdravotné poistenie, ktoré vykoná zdravotná poisťovňa.


DOVERA
Dobrý deň,

dovoľujeme si Vás informovať, že uplatniť si odpočítateľnú položku môžete opäť v marci. Tlačivo „Oznámenie zamestnanca na uplatnenie nároku na OP“ predkladate zamestnávateľovi.




Treba mi robiť výplaty tak čo zrušiť na 2 a uplatniť opäť v 3, a vyznačiť v oznámení? Ako to idete robiť? Ďakujem.
Naposledy upravil delonko : 02.03.15 at 12:03
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Napíš aj text dotazu, ktorý si posielala do ZP
delonko Prvé tri riadky hore je text čo išiel do ZP.
veronikasad Nedalo mi - volala som na infolinku VšZP (odpovedala p. Duchoňová). Bez problémov od 1. marca môže pokračovať v uplatňovaní odp. položky na zdr.poistenie.
veronikasad Tá odpovď VšZP zrejme platí len v prípade, ak dohoda u iného zamestnávatela stále trvá
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    odpočitateľná položka v ZP - zrušenie na február a opäť v marci uplatniť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.