Zavrieť

Porady

Môžem si uplatniť zamestnaneckú prémiu?

Môžem si uplatniť zamestnaneckú prémiu pri podávaní daňového priznania? Spĺňam podmienky na uplatnenie, len som mala živnosť popri zamestnaní a preto si niesom istá. Príjmy som mala nulové.
Ďakujem
Naposledy upravil anonym123 : 04.03.15 at 09:53
5 komentárov     zbaliť
veronikasad splňaš podmienky na uplatnenie zo živnosti alebo zo zamestnania ? (príjmy sa nespočítavajú, musí byť podmienka splnená buď podľa § 5 alebo podla § 6)
anonym123 zo zamestnania. zo živnosti nemam ziadne prijmy za minuly rok lebo som zalozila zivnost začiatkom decembra. mna hlavne to zaujima. či si môzem uplatnit ak mám živnosť aj ked nemam prijmy. dakujem
anonym123 Ešte k tomu, teraz čítam rôzne články a takto príjem mám vyšší ako 2112 € ale aj vyšší ako je nezdaniteľná časť. Mám nárok či nie? dakujem
veronikasad Zle som prečítala otázku, odpovedala som na daňový bonus, nie zam.prémiu
anonym123 Aha a s prémiou je to ako lebo čo čitam na stranke daňového úradu tak musia byt príjmy vyššie ako 2112 € to splna, potom ze zamestnaný apson 12 mesiacov to splna. ale tam pise ze nesmie mat prijmy z podnikania. tak neviem či má nárok ak mal v minulom roku živnosť ale nemal žiadne príjmy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Môžem si uplatniť zamestnaneckú prémiu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.