Zavrieť

Porady

ako vyliečiť chorobu na liste orchidey?

Dobrý deň,
na liste orchidey sa objavili "pluzgieriky", vyzerajú ako kvapky rosy. Sú svetlé a tvrdé. Neviem, či ide o škodcu alebo chorobu. Prosím o radu, ako rastlinu ošetriť.
ďakujem
Naposledy upravil matig : 07.03.15 at 21:32 Dôvod: foto
Fotografia-0006.jpg  
lujza.j daj foto...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    zajtra kuknem či to nemám aj ja....ak aj áno neriešim tolebo mi to nepríde ako choroba...

    ....inak mám niečo na listoch potieram -zasypem endiexom....
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    matig ďakujem za odpoveď.pomoc endiexom si zapamätám. vo viacerých odkazoch na nete bolo spomenuté, že kým to nie je niečo vážne, tak sa tomu netreba príliš venovať lenže ja som začiatočníčka, bojím sa, či sa choroba neprenesie aj na iné. som príliš opatrná
    lujza.j je to spodný list?
    matig nie, vrchný.
    nedá mi to spať, stále surfujem na nete a zistila som, že by to mohlo byť - "oedema blisters" podľa obrázkov. dôvodom je premokrenie, tak upravím zálievku.
    lujza.j premokrenie ....moja zalievka je,že stoja vo vode.....pozerala som nemám to ani na jednej...ale poznám to....za tie roky som to už videla
    máš to iba na jednej?
    ...ale ked som začala tiež ma všetko trápilo stále som ich špehovala....po rokoch som štádiu "čím viac na háku tým viac kvitnú"
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    stacilo pouzit vyhladavac,alebo trochu pogooglit,pred zalozenim temy...

    http://www.porada.sk/t208911-choroby...h-rastlin.html
    matig ďakujem za odpoveď. aj som vyhľadávala aj som googlila... nič som sa nedozvedela, čo sa môjho problému týka, preto som tému založila

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    nebudú to puklice?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    matig puklice to nie sú, ďakujem
    Dáša_ pre toho, čo udelil mínusový bod - odpovedala som, keď ešte nebola fotka. A keby som napísala inak - Možno to budú puklice - potom by to bolo bez mínusového bodu????

    naozaj sa už nečudujem, že na mnoho otázok nie je odpoveď - lebo ke´d človek dostane za takúto blbosť mínus, tak čo potom v iných prípadoch. je jasné, nestrieľa sa z toho. Ale všetko tu je na dobrovoľnosti. Preto naozaj veľa tých, čo radili dobre dnes už neradia a odišli inam. Tam, kde si na nich niekto nelieči svoje problémy.
    lujza.j daška nejeduj sa...ja tu už vždy rátam aj s mínusom....
    Dáša_ jaaj, ja sa nejedujem , len teda stále som sa čudovala tým, čo vyhlasujú, že na poradu už nepôjdu
    matig ahojte, neviem, kto má vôľu komentáre hodnotiť. je pravda, že sem nechodím často, tak nie som zbehlá v tom, ako to tu funguje, načo to bodovanie je, veľa sa tu zmenilo....
    išla som sem preto, aby mi niekto poradil, to je zmyslom tohto webu. ďakujem, že ste sa mojou otázkou zaoberali a snažili sa mi pomôcť..
      zbaliť

    ako vyliečiť chorobu na liste orchidey?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.