Zavrieť

Porady

Občianske združenie a príjem z grandu

Ahojte chcem sa spýtať, MŠ chce aby som urobila DP za občianske združenie. Je založené od roku 2012, doteraz tam neboli žiadne príjmy iba v roku 2013 prišli 2% z daní a nejaké poplatky banke. Daňové nerobili. V roku 2014 im bol poskytnutý grand vo výške 2800 EUR zo spoločnosti KIA na výstavbu dopravného ihriska. Z týchto prostriedkov sa postavilo dopravné ihrisko, a faktúry boli hradené z banky vo výške 2800 eur plus doplatok bol z 2% daní. Musí si urobiť DP toto združenie a má to niekde zverejňovať. ďakujem už som pozerala veľa článkov ale mám z toho úplný chaos....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Grant, poskytovaný z grantového programu firmy je druhom dotácie poskytnutej po splnení určených kritérií daných grantovou spoločnosťou. Príjem a použitie sú pohyby neovplyvňujúce daň.
    kahu a musí si podať DP, a uvedie tam príjmy a výdavky neovplyvňujúce daň? ďakujem
    Papierniková Občianske združenia nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane /=2%+dary/, príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43/=úrok na BÚ/, a príjmy oslobodené od dane podľa § 13 ods. 2 písm. b) /=členské/.

    Občianske združenie a príjem z grandu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.