Zavrieť

Porady

Prerušenie a obnovenie živnosti a nedoplatok z RZZP

Zdravím poraďáci, neviem kam zaúčtovať nedoplatok z RZZP, ktorý prišiel minulý rok a platil sa v 6tich splátkach až do februára 2014, nakoľko živnosť bola pozastavená od 1.7.2013 do 1.1.2014 a znovu obnovená, ale len na pár dní a následne úplne zrušená. Mám podať dodatočné DP za rok 2013 a uplatniť si výdavok z nedoplatku v tomto priznaní, lebo je to vlastne nedoplatok z roku 2013 zo ZP alebo si ho musím uplatniť až v DP 2014, ktoré idem podávať teraz? Lebo v DP 2014 už nemám čo vysporiadať nakoľko všetko už od 1.7.2013 išlo cez sro idem iba vysporiadať predaj auta, čiže by mi vznikla strata, ktorú si nemám kde už uplatniť a všade som čítala, že sa to môže uplatniť dodatočným DP, ale neviem či je to aj v prípade, ak živnosť pokračovala ďalej či to nemusí ísť až do tohto daňového alebo dodatočného. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Prerušenie a obnovenie živnosti a nedoplatok z RZZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.