Zavrieť

Porady

Mám sa prihlásiť na úrade práce po skončení pracovného pomeru?

Dňa 30.04.2015 mi končí pracovný pomer dohodou.Od 01.05.2015 budem pracovať na dohodu u iného zamestnávateľa. Ako mám postupovať ? Mám sa prihlásiť na úrade práce ? Dohoda bude na jeden mesiac a potom, ak tak budem mať riadnu pracovnú zmluvu.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad aký príjem z dohody predpokladáš ? Prac.čas bude rozvrhnutý na všetky prac.dni v týždni (po-PI) ?
MATUSA1 ešte nemám dohodnutý rozvrh prac.času.Budem mať nárok na výplatu dávky v nezamestanosti ak áno chcela by som to využiť,mám odpracovaných nepretžite viac ako 8 rokov.
veronikasad Podmienku 730 dní poist. v nezam. splňaš, nárok na dávku v nezam. ti vznikne. Ale tvoj príjem z dohody nesmie prekročiť 148,57€ mesačne, inak ťa z evidencie vyradia. Tiež treba nahlásiť začiatok výkonu práce na dohodu a mesačne predkladať potvrdenie o príjme na predpísanom tlačive.
Ak predpokladáš z dohody vyšší príjem ako stamnovený limit a výkon práce bude každý prac.deň, evidencia na UP na jeden mesiac je zbytočná, pretože z dohody budeš platiť zdr.poistenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ako chceš - evidovať sa na UPSVaR je síce právo občana - ale nie povinnosť.
    http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...ml?page_id=213
    ....
    ak chceš dostať dávku v nezamestnanosti - tak sa musíš zaregistrovať! A splniť podmienky - napr hranica príjmu .... ak prekročíš, vyradia ťa - a nebude ani dávka v nezamestnanosti
    Naposledy upravil Katy a R : 27.03.15 at 18:13

    Mám sa prihlásiť na úrade práce po skončení pracovného pomeru?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.