Zavrieť

Porady

aký by mal byť WWW priestor pre e-shop ?

Dobrý deň všetkým - vie mi niekto poradiť, čo je to vlastne WWW priestor alebo presnejšie aký je potrebný jeho rozsah pre eshop ? Ide mi o to, že práve hľadám firmu pre zhotovenie e-shopu a toto je jedno z kritérií, ktoré majú v ponuke. Niekde ponúkajú priestor 650 MB, niekde 2000 MB - samozrejme tomu potom zodpovedá aj rozdielna cena. Ďakujem všetkým prípadným poradcom za radu a vysvetlenie :-)
Naposledy upravil kopretinka : 07.04.15 at 13:56
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    WWW priestor je vlastne Hosting na ktorom mas ulozenu svoju webstranku.
    O priestore musis mat predstavu cca kolko poloziek bude na tvjom eshope, ci tam budu detailne fotky, pripadne dalsi obsah.
    No skor by som si dal pozor ci dany webhosting podporuje funkcie databaz, ktorym sa pri eshope nevyhnes cize musi podporovat PHP, SQL atd..
    Tiez priestor pre emailovu schranku.
    Zalezi od vela faktorov, treba si dat pozor aby ti niekto "neprenajal" nieco co nepotrebujes, resp. nieco co ti bude casom nedostatocne, resp. bude znefunkcnovat sluzby, ktore by mali na stranke bezat.
    lubica2403 Ďakujem, Andrej. :-)

    bomo je offline (nepripojený) bomo

    bomo
    Lubica, keď si vyberieš firmu na e-shop, tak tá ti k ich riešeniu dá aj špecifikáciu na potrebný webhosting. Väčšina e-shopov vyžaduje datábzu (aj keď sú riešenia aj bez databázy), tá je väčšinou na báze MySql, takže budeš potrebovať hosting s podporou tejto datábazy a takisto na 99% to bude fungovať na programovacom jazyku PHP, takže webhosting musí podporovať PHP. Čo sa týka priestoru, tak samotný e-shop toho veľa nezaberie, rádovo desiatky MB, ale datábaza sa časom bude nabaľovať a môže dosiahnuť aj stovky MB. Najviac priestoru si však vyžiadajú obrázky produktov a iné súbory (napríklad PDF) a takisto e-maily. S vysokou pravdepodobnosťou ti priestor v rozsahu 650MB nebude stačiť, takže zvoľ aspoň 2000MB.
    lubica2403 bomo, super vysvetlenie, aspoň podstatu som hádam pochopila ( som v tejto oblasti analfabet :-) ) ďakujem :-)

    rakerian je offline (nepripojený) rakerian

    rakerian
    Najviac miesta na eshope zaberú obrázky a je jedno či sa ukladajú do databázy alebo priamo na disk servera. Treba si veľkosť zvážiť hlavne podľa počtu produktov a teda k nim prislúchajúcich obrázkov. Navyše mnoho eshopov okrem obrázku generuje ešte niekoľko náhľadov na produkt, čo je vlastne zmenšenina originálu, ale tiež zaberie nejaké to miesto.

    aký by mal byť WWW priestor pre e-shop ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.