Zavrieť

Porady

overenie na matrike

dobrý deň,
zaujímalo by ma ci je možne dať si overiť podpis na čisti papier formátu A4 niekde dole a následne hore dopísať potrebne údaje... som z malej dedinky a nerád by som aby mi teta na matrike študovala čo to vlastne vybavujem.. ide len o overenie môjho podpisu nie úradne overenie dokumentu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Keď si z malej dedinky,tak navštív veľkú dedinu a tam to nikoho nebude zaujímať,čo vybavuješ.Podpis na prázdnom papieri ti nikto neoverí.
    karol.za klasická slovenská vlastnosť: tam to nikoho nebude zaujímať,čo vybavuješ.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Do matričnej knihy, či ako sa to volá, sa okrem tvojich údajov zaznačuje aj názov dokumentu, na ktorom podpis overujú.. Pochybujem, že ti to takto overia.. Aj keď ide "iba" o overenie podpisu..
    už som našla.. volá sa Osvedčovacia kniha podpisu, a je tam aj kolonka Označenie listiny..
    http://www.igaz.sk/new/index.php?pag...a=114&skup=114
    a aby nedošlo k omylu, nejde o Osvedčovaciu knihu listiny, tá vyzerá takto http://www.igaz.sk/new/index.php?pag...a=114&skup=114
    Naposledy upravil Žabinka : 10.04.15 at 19:42
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    karol.za tam zapisujú len pod akým číslom bol podpis overený
    karol.za a aby info úplné tak aj v tej knihe to treba podpísať
    Žabinka možno závisí od matriky.. u nás píšu do jednej kolonky aj o aký dokument sa jedná, napr. splnomocnenie, KZ,..
    buchač Žab...všade sa píše, aký dokument sa overuje.
    Či matrika a či notár.
    karol.za iný kraj ,iný mrav
    overenie podpisu:dostaneš na nejakom úrade aby si vypísala a podpísala nejaké tlačivo a zasa ho vrátila ta,kde ti ho vydali,keď si ho budeš brať tak ti povedia že potrebujú aby si si na toto tlačivo dala overiť svoj podpis,dokonca aj povedia či notárom,alebo stačí matrikou,tlačivo môže vypísať aj stará blažková ale nepodpísané ho zoberieš na matriku ,pred tou čo ti bude overovať tvoj podpis to tam podpíšeš a ona ti dá na ten papierdá dve razítka,a samozrejme tam aj napíše číslo pod ktorým je toto overenie zaevidované neviem presne názov tej knihy,do tej knihy zapíše tvoje nacionále ,ktoré opíše z tvojho občianskeho a dá ti to v tej knihe podpísať,žiadny názov toto,,,papiera ,,, tam nepíše a samozrejme ťa skásne o poplatok
    karol.za juraj to vtedy keď dáš celý dokument overiť
    evuš No, musi sa zapisat o čo ide...takže A4 papier čistý hoci s "overeným" podpisom má hodnotu ani nie toaletného papiera...
    karol.za len hodnotu toho papiera a nedá sa použiť ani ako toaletný ,dôvod nemusím rozoberať že prečo a ešte sj správny poplatok musí zaplatiť za overenie podpisu
    evuš .
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podpis na prazdnom papieri ti nikto neoveri. Ak nechces, aby citala pani na matrike, daj si to overit u notara, kludne v inom meste.
    Naposledy upravil ivka70 : 10.04.15 at 19:00
    karakul ... a odkiaľ vieš, že to notár urobí? napr. tento určite nie:
    http://www.notar-nz.sk/sluzby7.htm
    ivka70 Ja netvrdim, ze mu notar prazdny papier potvrdi.
    Navrhujem mu notara, aby obisiel tetu na matrike, citat bude teda niekto iny.

    karol.za je offline (nepripojený) karol.za

    karol.za
    máš smolu,teta to na matrike uvidí,ale ani ju to nebude zaujímať
    vyložíš ten papier povieš že chceš overiť podpis pred ňou ten papier podpíšeš a ona ti ho za patričný poplatok overí,podpíšeš ona ako robot tam dá pečiatky a zapíše do knihy ktorú ty podpíšeš ešte bude od teba aj pýtať občiansky
    ak nežiadajú notársky overiť podpis tak to robia aj na obecnom ,mestkom úrade
    s pozdravom karol
    Naposledy upravil karol.za : 10.04.15 at 18:35 Dôvod: pre-lkep

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.