Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo IX

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t255293-co-sa-m...silo-viii.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu
Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No som zvedavý, koľko občanov skolabuje, keď mu príde zo ZP vyúčtovanie s nedoplatkom.... Nuž, tak len sledovať štatistiku infarktov....
Ale inak - vsjo v parjadke.... http://spravy.pravda.sk/ekonomika/cl...racii-s-inymi/
(Inými slovami - štát nepochybil, to všetko tí druhí....).
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
korela
marjankaj
Maďarič podal trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru SR

Tak toto som ešte nepočul.
Trestné oznámenie na neznámeho páchateľa už áno. Čo to tá generálna prokuratúra vyparatila?
To kritizuješ TASR či aktualne.sk? Okrem toho nesprávne cituješ. A vytrhávaš z kontextu. Byť vedúcim vydania, tak tam nezmením ani čiarku.
Toto som skopíroval, nič som nemenil.
"Maďarič podal trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru SR "

No je rozdiel
Podať trestné oznámenie na generálneho prokurátora
Podať trestné oznámenie generálnemu prokurátorovi.
alebo
Maďarič podal trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru
Maďarič podal trestné oznámenie na Generálnej prokuratúre
Naposledy upravil marjankaj : 31.07.15 at 20:59
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
kukučka
Ja som ho obzerala po polnoci, nádherný, len bolo a je chladno jak v jeseni, ako keby už bolo po lete. Práve rozmýšľam čo si obliecť, chystám sa na stretko a budeme sedieť vonku. Normálne - veľké všetky triedy spolu sme mali v júni, teraz len triedne kvôli jednej spolužiačke ktorá príde z Nemecka, sa teším. Beriem aj vetrovku a dáždnik.
U nás sa lastovičky už dva týžne na drôtoch zhŕňajú
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

marjankaj
korela
marjankaj
Maďarič podal trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru SR

Tak toto som ešte nepočul.
Trestné oznámenie na neznámeho páchateľa už áno. Čo to tá generálna prokuratúra vyparatila?
To kritizuješ TASR či aktualne.sk? Okrem toho nesprávne cituješ. A vytrhávaš z kontextu. Byť vedúcim vydania, tak tam nezmením ani čiarku.
Toto som skopíroval, nič som nemenil.
"Maďarič podal trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru SR "

No je rozdiel
Podať trestné oznámenie na generálneho prokurátora
Podať trestné oznámenie generálnemu prokurátorovi.
alebo
Maďarič podal trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru
Maďarič podal trestné oznámenie na Generálnej prokuratúre
Oprav si to.
Naposledy upravil marjankaj : 31.07.15 at 21:00
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
korela
Oprav si to.
Maďarič podal trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru SR 10. júla. Tá ho odstúpila na ďalšie konanie Krajskej prokuratúre v Bratislave, ktorá ho 27. júla odovzdala na vybavenie a ďalšie konanie bratislavskému Krajskému riaditeľstvu Policajného zboru, kam bolo doručené 30. júla.



A čo mám akože opravovať? Ja ten link opraviť neviem.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
misoft
No som zvedavý, koľko občanov skolabuje, keď mu príde zo ZP vyúčtovanie s nedoplatkom.... Nuž, tak len sledovať štatistiku infarktov....
Ale inak - vsjo v parjadke.... http://spravy.pravda.sk/ekonomika/cl...racii-s-inymi/
(Inými slovami - štát nepochybil, to všetko tí druhí....).
No pán Imrecze je zrejme nezainteresovaný.
http://vybrali.sme.sk/c/Kto-je-Ing-Frantisek-Imrecze/
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

marjankaj
korela
Oprav si to.
Maďarič podal trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru SR 10. júla. Tá ho odstúpila na ďalšie konanie Krajskej prokuratúre v Bratislave, ktorá ho 27. júla odovzdala na vybavenie a ďalšie konanie bratislavskému Krajskému riaditeľstvu Policajného zboru, kam bolo doručené 30. júla.



A čo mám akože opravovať? Ja ten link opraviť neviem.
Teraz to máš správne. Neskopíroval si koniec vety a síce - júla. Veta nemala zmysel.
.
Polícia sa začala zaoberať prípadom vývozu sochy Berniniho
Dnes 12:10 TASR
BRATISLAVA - Polícia začala vyšetrovať podnet ministra kultúry Mareka Maďariča týkajúci sa vývozu sochy Giana Lorenza Berniniho do zahraničia. "Vecou sa v súčasnosti intenzívne zaoberáme. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie bližšie informácie k prípadu nie je možné poskytnúť," priblížil bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.
Maďarič podal trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru SR 10. júla. Tá ho odstúpila na ďalšie konanie Krajskej prokuratúre v Bratislave, ktorá ho 27. júla odovzdala na vybavenie a ďalšie konanie bratislavskému Krajskému riaditeľstvu Policajného zboru, kam bolo doručené 30. júla.
atď.
To, že vložili do texfu foto, sa text nepretrhol. Je jasné, čo je predmetom správy.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
korela
marjankaj
korela
Oprav si to.
Maďarič podal trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru SR 10. júla. Tá ho odstúpila na ďalšie konanie Krajskej prokuratúre v Bratislave, ktorá ho 27. júla odovzdala na vybavenie a ďalšie konanie bratislavskému Krajskému riaditeľstvu Policajného zboru, kam bolo doručené 30. júla.



A čo mám akože opravovať? Ja ten link opraviť neviem.
Teraz to máš správne. Neskopíroval si koniec vety a síce - júla. Veta nemala zmysel.
.
Polícia sa začala zaoberať prípadom vývozu sochy Berniniho
Dnes 12:10 TASR
BRATISLAVA - Polícia začala vyšetrovať podnet ministra kultúry Mareka Maďariča týkajúci sa vývozu sochy Giana Lorenza Berniniho do zahraničia. "Vecou sa v súčasnosti intenzívne zaoberáme. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie bližšie informácie k prípadu nie je možné poskytnúť," priblížil bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.
Maďarič podal trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru SR 10. júla. Tá ho odstúpila na ďalšie konanie Krajskej prokuratúre v Bratislave, ktorá ho 27. júla odovzdala na vybavenie a ďalšie konanie bratislavskému Krajskému riaditeľstvu Policajného zboru, kam bolo doručené 30. júla.
atď.
To, že vložili do texfu foto, sa text nepretrhol. Je jasné, čo je predmetom správy.
Tak teraz sa z toho tá generálna prokuratúra poserie.

Ten dátum mal nejaký vplyv na to pred ním: Redaktorko asi maturoval zo slovenčiny v Komárne. Kde si maturovala ty netuším.

Tak som si to poopravoval. Už si spokojná?
Naposledy upravil marjankaj : 31.07.15 at 21:01
0 2
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ide o slovenskú redakciu, zloženú zo Slovákov. Korektor vie upravovať texty, vyštudoval slovenský jazyk, ale nie žurnalistiku. Keďže sa na korektoroch šetrí, a minimalizujú sa náklady, kde sa len dá, tak ak si chce čitateľ kopnúť, kopne do redaktora. Aké hlbokomyseľné.
Najčastejšie riešený problém na diskusiách. Od tých, čo tomu najmenej rozumejú.
Pod akým časovým a inými stresmi títo ľudia píšu, a za aké peniaze, to nikoho zvonku už nezaujíma.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

http://slovniky.juls.savba.sk/?w=pro...ar&d=psp&d=scs

Paradigmy podstatných mien. Viac informácií.
prokuratúra
ženský rod, jednotné číslo, substantívna paradigma
1 (jedna) prokuratúra Špitálska 14 Hlavná vojenská prokuratúra , Špitálska 22 Aspremontov letný w+++
2 (bez) prokuratúry S cieľom dosiahnuť postavenie prokuratúry , ktoré bude zodpovedať postaveniu w+++
3 (k) prokuratúre z 10. 4. 2001 adresovaného prokuratúre vo Zvolene ohľadom preskúmania w++
4 (vidím) prokuratúru demokrati Róbert Sedlák na Okresnú prokuratúru v Prešove žiadosť o prešetrenie w+++
6 (o) prokuratúre vrátane opatrení v polícii, prokuratúre a súdnictve. Pôjde najmä o w+++
7 (s) prokuratúrou súdny proces zastavený špeciálnou prokuratúrou SR pre nemožnosť výpovede kľúčových w+++
ženský rod, množné číslo, substantívna paradigma
1 (tri) prokuratúry činnosti policajných orgánov resp. prokuratúry tieto sú „detskou chorobou “ o++
2 (bez) prokuratúr mienim zintenzívniť činnosť prokuratúr v takých základných oblastiach o++
3 (k) prokuratúram ktoré predkladajú krajským prokuratúram . Počet podnetov, počet o++
4 (vidím) prokuratúry trestnej činnosti útvarom PZ a prokuratúry , a to najmä o páchaní o++
6 (o) prokuratúrach ústavného zákona o súdoch a prokuratúrach a ústavného zákona o o++
7 (s) prokuratúrami výlučne poznatky získané prokuratúrami pri previerkovej činnosti o++
1 2
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
No darmo budeš skloňovať podľa slovníka,keď nevieš ako ktorý pád použiť.

Ak nevidíš rozdiel medzi
Podať trestne oznámenie na prokuratúru alebo políciu.
a
Podať trestné oznámenie na prokuratúre alebo polícii.

tak je to smutné. Ale u teba je to tolerovateľné, na rozdiel od ľudí, ktorí sa týmto živia.
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Preniesla som príspevky z pôvodnej témy sem. Uvádzať dôvod snáď nemusím.



misoft
Nič v zlom - korela - ak už dávaš fotečky - pozri sa, odkiaľ ich berieš a čo potom píšeš. Pretože akurát týmto si si (láskavo) na**ala do úst!
Tieto fotky nie sú od tojho suseda!
Hen je zdroj:
http://www.harmoniafuggonyszalon.hu/
https://www.facebook.com/harmoniafug...type=1&theater
https://www.facebook.com/harmoniafuggonyszalon

Mám pokračovať?
Terezia13
ďalšie inšpirácie
http://www.realitybook.sk/clanky/det...konci-nechutne
Takto sa cítim.
Zatiaľ som si neprečítala žiadne ospravedlnenie za nepravdivý príspevok od misoft.
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A za čo?

Pokiaľ ma stránky neklamú - sama si písala:

korela
Takúto záhradu máme za nami. Sledujem jej premeny cca 40 rokov, lebo do nej vidím zvrchu. Na veľkom pozemku (viem, ako k nemu prišli), nestojí vila, ale normálny prízemný rodinný dom, v ktorom vychovali zo všetkých svojich detí VŠ.
Sledovala som ako odchádzali staré stromy a dosádzali sa novými. Sledovala som, ako pri príchode vnúčat do rodiny pribudol adekvátne veľký bazén. Sledovala som, ako sa vytvoril detský kútik s preliezkami a šmýkačkou pre vnúčatá a obkolesil sa tujami. Sledovala som, ako sa postavil prístrešok na večerné rodinné posedenia s tromi obvodovými stenami. Už druhý, tento má lepšiu polohu, starý sa zbúral. Ak sú aj po polnoci v záhrade a bavia sa, nepočuť konkrétnosti, ale smiech. Vlastne smiech je prítomný stále.
Záhrada má šikovne situovanú úžitkovú a spoločenskú časť. Záhrada je funkčná a pekná.
Vzadu v záhrade sa postavil hosťovský dom pre mladých, aby mali kde prespať a nemuseli odchádzať v noci domov do mesta. V záhrade je udiareň. V záhrade je krb. Záhrada má všetko podstatné. Aj solárne panely. V záhrade sa pohybuje po celé leto jedna šťastná rodina, všetky ich deti aj s vnúčatami. Aj so psom. Vidím každoročne, ako počas Flóry na jar pani naskladá k zadnému vchodu nakúpený floro sortiment v črepníkoch.[/b]
Toto vidím každé leto roky, okrem dvoch až troch týždňov, kedy zrejme mladí spoločne dovolenkujú pri mori. A potom ako pred záverom školského roka až po koniec prázdnin si ich starí rodičia dosýta užijú. Je to súdržná rodina na pohľadanie.

To "sa" samo všetko nespravilo. To všetko spravil ich otec, čiže starý otec. VŠ technik, všestranný chlap, ktorý ešte aj na ples manželke šaty šil. A nebol na to v min. režime a v tomto už vôbec nie, na to finančne vôbec odkázaný.
.
Iba keby nebolo na tomto svete toľko hnusného negativizmu. Žilo by sa lepšie aj tomu, čo ním trávi aj ostatných vo svojom okolí. I virtuálnom.
I som ti to zdôraznil.


Ovšem už si ďalej nečítala toto:
misoft
Nuž potom sorry.... ovšem i formulácia od korely nebola korektná.... ak by napísala "takto podobnú....." - dalo by sa to chápať, že je vzhľadovo podobná s vyobrazením.....................
A teraz si tu "vypisuj" a "sťažuj sa" - sama si si to zapríčinila......, keď už i slovenský jazyk vieš opravovať a upozorňovať na chyby iných - pozri sa na svoje....
P.S. I ja viem prejsť do ofenzívy, ale za tu námahu to nestojí. Howgh!
P.P.S A hádžem si ťa do Ignore.
Naposledy upravil misoft : 01.08.15 at 23:54
1 3
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Misoft, ty si skutočne napísal tieto slová "Nič v zlom - korela - ak už dávaš fotečky - pozri sa, odkiaľ ich berieš a čo potom píšeš. Pretože akurát týmto si si (láskavo) na**ala do úst!".

Korela nijaké fotečky nedala, takže tam by si si mal chybu priznať a nie sa oháňať cez tvoj chybný výklad slov takú a takúto. Korela iba poznamenala, že takúto záhradu majú za nimi. Znamená nie tú istú, ale takú istú, čo je rozdiel. Keď som to čítala, vôbec som si to nespojila s tou istou záhradou, ktorú niekto pripol. Nenapísala totiž, že túto záhradu. A ak aj slová takúto, či túto nerozlišuješ, aspoň tie fotečky si si mohol odpustiť. Je to pravda, že zlé sa rýchlo odkuká, rýchlejšie, ako to dobré. Ty ju urazíš a za to si ju ideš dať na ignore??? Neskutočné. Viete čo je pre vás dvoch (bývalých vojakov) charakteristické? Často využívate slovenské porekadlo: Kto chce psa biť, palicu si vždy nájde.
4 2
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Kvaka
Misoft, ty si skutočne napísal tieto slová "Nič v zlom - korela - ak už dávaš fotečky - pozri sa, odkiaľ ich berieš a čo potom píšeš. Pretože akurát týmto si si (láskavo) na**ala do úst!".

Korela nijaké fotečky nedala, takže tam by si si mal chybu priznať a nie sa oháňať cez tvoj chybný výklad slov takú a takúto. Korela iba poznamenala, že takúto záhradu majú za nimi. Znamená nie tú istú, ale takú istú, čo je rozdiel. Keď som to čítala, vôbec som si to nespojila s tou istou záhradou, ktorú niekto pripol. Nenapísala totiž, že túto záhradu. A ak aj slová takúto, či túto nerozlišuješ, aspoň tie fotečky si si mohol odpustiť. Je to pravda, že zlé sa rýchlo odkuká, rýchlejšie, ako to dobré. Ty ju urazíš a za to si ju ideš dať na ignore??? Neskutočné. Viete čo je pre vás dvoch (bývalých vojakov) charakteristické? Často využívate slovenské porekadlo: Kto chce psa biť, palicu si vždy nájde.
niektorí pracujú podľa čl 1 veliteľ má vždy pravdu ak ju nemá potom podľa čl 2 ak ju nemá tak platí článok 1
2 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

občas tu v určitej "fáze"prestávam čítať...
4 1
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ja čítam, ak mám voľné MB, tu na chalupe nemamám neobmedzený internet. Ten platím v byte. Minula som si tu voľné ešte 27.7. Budem asi radšej šetriť.
1 1
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Kvaka
Misoft, ty si skutočne napísal tieto slová "Nič v zlom - korela - ak už dávaš fotečky - pozri sa, odkiaľ ich berieš a čo potom píšeš. Pretože akurát týmto si si (láskavo) na**ala do úst!".

Korela nijaké fotečky nedala, takže tam by si si mal chybu priznať a nie sa oháňať cez tvoj chybný výklad slov takú a takúto. Korela iba poznamenala, že takúto záhradu majú za nimi. Znamená nie tú istú, ale takú istú, čo je rozdiel. Keď som to čítala, vôbec som si to nespojila s tou istou záhradou, ktorú niekto pripol. Nenapísala totiž, že túto záhradu. A ak aj slová takúto, či túto nerozlišuješ, aspoň tie fotečky si si mohol odpustiť. Je to pravda, že zlé sa rýchlo odkuká, rýchlejšie, ako to dobré. Ty ju urazíš a za to si ju ideš dať na ignore??? Neskutočné. Viete čo je pre vás dvoch (bývalých vojakov) charakteristické? Často využívate slovenské porekadlo: Kto chce psa biť, palicu si vždy nájde.
Kvaka, sem - tam tu niekto kváka.

Na všetko je nám treba odborníkov. Vždy treba niečo dobiť, prebiť, zabiť, atď. ....



"Kto chce psa biť, palicu si vždy nájde."

Treba palicu, treba psa a treba aj bijúceho ... tmel
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka
Neskutočné. Viete čo je pre vás dvoch (bývalých vojakov) charakteristické? Často využívate slovenské porekadlo: Kto chce psa biť, palicu si vždy nájde.
Kvaka, zareagujem.

Porekadlá a príslovia mám rád...sú festovno pravdivé.
Takže jedno také príhodné na situáciu :

" Za pravdu sa každý hnevá "....a priznám sa, že aj mne nie raz vadí, ak je to fakt.

Korele vadí len a len to, že sa jej niekto postavil na odpor. Lebo nejak som
si nevšimol, že by jej niekto oponoval...či ???

...a to, čo korela v poslednej dobe vystrája s tými linkami, s tými odporúčaniami na liečiteľov, na badateľov, na oných bez papiera a praxe....tak sa nehnevaj, toto nepatrí na takéto fórum.

Nech si aplikuje, čo len chce a ako chce vo svojom súkromí a na ostatných členov rodiny, no jedno je isté....čo platí na jedného, neplatí na druhého.
Posledná realizácia je v téme, čo šracovi nechce penis stáť a ženská mu radí. Ona je snáď neurológ, alebo to má z praxe = overené u manžela ??????

Chápeme sa, že prečo bojujem proti takýmto blbostiam ?

Tu je napríklad do podrobna rozpitvaná stránka o korelinom obľúbencovi ...Badatelovi, ktorý je podľa mňa len konšpirátor, zarábajúci na neznalosti iných.
Fakt doporučujem daný link preštudovať.

Bádateľ, alebo len zberač návštevnosti a obchodník?
Asi málokto, kto sa pohybuje v oblastiach výživy, stravy a zdravia na slovenskom internete, nepozná web badatel.net. Ten sa v súčasnosti sám pasuje za “no.1 portál o zdraví v Česku a na Slovensku”.

O tom, že im nejde o účinné rady pre zdravie, či dokonca pomoc v liečbe pacientov sa dá pochybovať len veľmi ťažko. Stačí si prečítať niekoľko ich článkov a je každému kto neprespal biológiu na základnej škole jasné, že sú to prevažne totálne sprostosti v klasickom ezoalterntívnom štýle.
http://www.zradielko.sk/2015/07/bada...i-a-obchodnik/
---------------------------------------
...a poďme ďalej.

korela
Ako sa môžeš vôbec vyjadriť k nejakej cudzej záhade, ktorú vôbec nepoznáš? To je choré podľa mňa.
http://www.porada.sk/t106461-p20-rad...ml#post2752375

Aby bolo, jasno a nedošlo k omylu...je potrebné prejsť si viac príspevkov a aj ich postupnosť.
Vyjadril som názor k fotkám od Terky.
Som nevedel, že je potrebné nejaké povolenie na vyjadrenie názoru, hlavne v oblasti estetiky, architektúry, stavieb a príbuzných činností...asi si ho nabudúce vypýtam.
----------------------------------------
Takže znova k tej palici...
Nemyslím si, že by som ju nejak používal.
Nemyslím si, že by som používal expresíva...a keď aj, tak sa proste hodí to slovíčko..."že kua"...
Mimochodom, je úplne jedno, či jeden použije také alebo onaké slovo. Môj názor ostáva ..."jedno expresívum vydá za celú vetu".
---------------------------------------
Ako zvyčajne...je nad slnko jasné, že s mojím názorom sa nebude súhlasiť.
Keď už nič iné, tak len z princípu, že je to môj názor.
Naposledy upravil buchač : 02.08.15 at 09:43
2 5
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Vidíš, Juraj, zase si našiel inú palicu. Ja o voze, ty o koze.
3 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať