Zavrieť

Porady

Aký top smartfón by ste mi odporučili?

Zdravím Vás.

Už dlhšie uvažujem o kúpe top smartfónu. Mám v merku android. Ktorú z aktuálnych vlajkových lodí by ste mi poradili a prečo?

Ta všetky Vaše rady vopred ďakuje

Matej
5 komentárov     zbaliť
DavidPuzder ASUS Zenphone 5 180€ na tú cenu super výkon a potiahne ti to každú hru na Android Máš to spolužiak a je maximálne spokojný za tu cenu.
Nandrolon akurát, že to nie je vlajková loď a parametre oproti ostatným nič moc....
milan22 Telefóny ASUS sú dobré ale po pár rokoch ich ťažko predáš. Lebo každý si radšej kúpi samsung ako ASUS. Neodporúčam ASUS. Keď ttak Samsung Galaxy S3 NEO. Je to nový telefón pretože s3 išiel na dračku tak spravili novu odrodu NEO z roku okolo 2014/15 cize jebto nove a cenovo vyhodnr odporucam
buchač milan22 (Dnes 20:48) Telefóny ASUS sú dobré ale po pár rokoch ich ťažko predáš. Lebo každý si radšej kúpi samsung ako ASUS. Neodporúčam ASUS. Keď ttak Samsung Galaxy S3 NEO. Je to nový telefón pretože s3 išiel na dračku tak spravili novu odrodu NEO z roku okolo 2014/15 cize jebto nove a cenovo vyhodnr odporucam
===============================
Dievča nevieš zbaliť a telefóny odporúčaš ?
DavidPuzder Za tá cenu 4x1,6GHz ak sa nemýlim a 2GB ram
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Ak cena nie je problém, tak za TOP smartfón aktuálne považujem samsung galaxy S6 edge. Ale hovorím, cena je tiež TOP. Ináč LENOVO VIBE Z2, prípadne LENOVO VIBE X2. Brutálne parametre a značka LENOVO je záruka kvality a vyladenia.
    edit: veľmi podstatný parameter, ktorý radím medzi základné parametre je kapacita batérie, aby sa ti nestalo že ho budeš 2 x denne nabíjať.
    Osobne by som u takto výkonných strojov /8-jadro, full HD alebo vyššie/ nešiel pod 4000 mAh.
    práve tie samsungy sú na tom s batériami biedne...
    buchač Aby jasno bolo...nikdy som nemal, nemám a ani nebudem mať Samsung.

    No čo čítam a aj počúvam, Samsungy su v poslednej dobe biedne nie iba s batériami. Ono je to na trt, ak sa jedna firma venuje všetkému možnému...a potom proste nestíha.
    kuravesele súhlasím s tebou, ja mám Samsung...už druhý, no nikdy viac...mrznú, určite neodporúčam.

    zaq5000 je offline (nepripojený) zaq5000

    zaq5000
    sony xperia z3, je to top mobil ale cenovo vyhodnejsi... urcite sia ale treba kupit puzdro
    buchač Zabudni...šunka hnusná nevystatá...
    Sony ani zadarmiko...na dve veci.
    No nič a na to druhé.
    jslancik naposledy si mal Sony J5?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Šporil do pančuchy...
    Teraz "bez limitu" robí ramená...čávo...
    arizona tam sa vyjadroval ako clovek, co sa vyzna a tu teraz ziada radu ako total amater...mozno si chalanisko len striela z nudy :-)
    Matej1987 Bez limitu myslím klasické značky ako HTC, LG, Samsung, Sony a pod. Blbosti á la Vertu či Goldvish nech si nechajú snobi, ktorí nevedia, čo s peniazmi.
    Matej1987 Arizona, Predtým som sa vyjadroval tak, ako som sa vyjadroval, lebo keď si si nevšimol, medzitým vyšiel Android 5 a neviem, čo si o tom OS mám myslieť. Pripadá mi skôr zmätočne, než funkcionálne
    buchač Matej1987 (Dnes 21:49) Blbosti á la Vertu
    =================================

    Veru je to blbosť...jeden čas som mal na skúšku starší model...strašný stroj...
      zbaliť

    MilanH je offline (nepripojený) MilanH

    MilanH
    A nemas to jedno? S Androidom to skor ci neskor bude len tazitko. A to povie, ze chce top smartphone.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Matej1987 Zo smartfónu s androidom sa obyčajné ťažítko stane pre toho, kto si telefón zahltí tonami neoverených aplikácií, 4 z 5 ktorých aj tak nikdy nevyužije. Ak sa človek vyzná, inštaluje len overené aplikácie, ktoré potrebuje, tak nemá žiaden problém. Dodnes mám 3-ročný Samsung Galaxy S3 a šlape tak svižne, ako v deň, keď som ho kúpil. Prvá vec, ktorú ako programátor spravím po zaobstaraní telefónu je root prístup. Netuším, či o tom vieš, no kým u žiadneho z etablovaných výrobcov androidových smartfónov root prístup nemá vplyv na záruku hardvéru, tak po jailbreaku iOS automaticky strácaš záruku na iPhone aj po hardérovej stránke, a to je veľký rozdiel. K počinom ako Windows Phone, BlackBerry OS, Symbian a pod. sa radšej vyjadrovať nebudem, lebo tie sú totálne od veci.
    MilanH No vies na WP ci BB treba najprv dospiet. Ked si kupujem smartphone tak ho chcem vyuzivat na plno a nie sa limitovat bo chudak by tom nestihal. A co ked mas S3? Ja mam doma este vyse 10 rocne SDAcko a taktiez slape ako za mladi.
    Matej1987 Na WP a BB netreba dospieť, práve naopak, ešte prejde veľa času, kým na adekvátnu úroveň dospejú WP a BB. Android a iOS majú v závislosti od regiónu dokopy 90 - 95 % podiel, čo z nich robí monopolné operačné systémy na trhu. Každý si vyberie medzi Androidom a iOS podľa osobných preferencií. WP a BB nepovažujem za relevantné systémy. WP kvôli prílišnej prepojenosti s desktopovým W8, BB kvôli množstvu síce dobrých, no do praktickej funkčnosti nedotiahnutých nápadov. Osobitou kapitolou ako WP, tak aj BB je malý počet aplikácií. A naozaj ani pri najlepšej vôli netuším, čo s touto debatou má SDA, keďže sa bavíme o Androide vs. ostatné operačné systémy.
      zbaliť

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Hmmmm, dve rovnake temy v priebehu 1/2 roka. Vsetkych, co Ti radili, alebo rozpravali svoje skusenosti si poslal do muky. Aku radu teda presne potrebujes?
    misoft Ja by som mu poradil: Kúp taký, ktorý bude fungovať.
    A kupovať TOP....
    Sprostosť nad sprostosť. Veď z tých funkcií využije tak akurát 30% - ostatné bude "imidžovka" (Aha, čo všetko v ňom mám - ale neviem, ako to funguje a na čo to je.....)

    Na iných fórach takýchto nazývajú Trollovia a odkaz potom znie "Trolla nekrmiť!"
    Matej1987 Pätinu funkcií, resp. výkonu využijú a zvyšné štyri pätiny celkového potenciálu naozaj spí len u trollov. Jasne som sa však vyjadril, že som programátor. Nový mobil budem hneď po kúpe rootovať, aby som na ňom mohol skúšať veci týkajúce sa Androidu 5 na báze programovania. Pravda však je, že telefón budem aj normálne používať, a v tomto smere ma zaujímali vaše reálne skúsenosti, keďže sa kvôli programovaniu nemám čas venovať skúšaniu používania telefónov v reálnych podmienkach. Nechcel som od Vás nič viac, ako Vaše reálne skúsenosti. To je celé.

    lukino_B je offline (nepripojený) lukino_B

    Mladý živnostník ktorý si zarába sám na seba. Zbožňujem svoju prácu, rád tiež športujem a venujem sa hudbe ...viac lukino_B
    Aký máš cenový strop ? určite by som kukol nejaky HD displey, kvalitné spracovanie... HTC/Sony :/

    mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

    mahony1
    Lenovo P70 - ma to 8 jadrovy procesor 1700 Mhz, 2 GB RAM a 4 000 mAh bateriu. Stoji 235 EUR co je zatial bezkonkurencna cena na trhu.

    Pozri si toto porovnanie so Samsungom S6 a Sony Xperiou Z3:
    https://www.alza.sk/porovnani.htm?c=...6b4;RO212z6c1;
    Nandrolon Tá P-70 ka je veľmi slušná.
    Na jeseň si chcem tiež urobiť radosť, pokukujem po ASUS ZENPHONE 2 - ale cena je nad 300 eur, LENOVO VIBE X2, LENOVO P-70, alebo nadupaný XIAOMI MI4 /lenže ten je tiež nad 300, resp. 400 eur a vadí mi trochu značka, hoci tie xiaomi sú veľmi kvalitné, aj outdoor kamery a aj mobily/
    - moje požiadavky:
    GLONASS
    sklo gorilla3
    minimálne štvorjadro snapdragon
    RAM 1-2 GB
    2 x mikrosim
    baterka nad 3000 mAh
    rozlíšenie full HD /alebo minimum 1280x800 alebo 768/, displej 5-5,5 palca

    - tie asusy má ale celkom berú, je ich viac a dá sa z nich celkom dobre vybrať.
    Ďalšia vec je, že ASUS sú podobne ako LENOVO veľmi kvalitne vyladené stroje, nakoľko ASUS robil pre GOOGLE tablety google nexus, čo boli veľmi slušné tablety. Neskôr ich už robil niekto iný.
    PS: teraz som porovnával nejaký ASUS ZENPHONE, LENOVO VIBE Z2 a musím priznať, že na to lenovo P70 sa parametrami nechytajú.
    Tá P70-ka ozaj vytŕča s veľmi dobrým pomerom cena/výkon...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Vertu Constellation
    http://phonesdata.com/en/smartphones...ellation-1808/
    ...cca 4.000 € ...

    Contra factum non datur argumentum

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.