Zavrieť

Porady

Marenie súdneho (úradného) rozhodnutia

Naposledy upravil annie3 : 22.04.15 at 03:14
11 komentárov     zbaliť
Dáša_ annie, myslím, že by sa lepšie radilo, keby si otvorene popísala situáciu a to, čo chceš dosiahnuť. Lebo takto dosť hádame.
Napríklad: "žila si pod jednou strechou s partnerom, ktorý vlastnil dom. Rozišli ste sa a ty sa teraz nechceš vysťahovať (možno sú aj spoločné det, možno ste spoločne rekonštuovali...i). Expartner sa pokúsil toto dosiahnuť rozkazom na plnenie. Ty si sa odvolala. On vymenil zámky. Za čo ho možno teraz stíhať? " Alebo nejak inak. Lebo takto je to celé dosť nezrozumiteľné.
annie3 Dáša, žiaden problém, ale nebudem to písať verejne...
Peggynka Netrpíš nejakou paranojou? Však toto tu je anonymné,tak aký problém? V profile nemáš nič,aby ťa niekto identifikoval a takýchto prípadov je na SK tisícky.A súkromne ti tu nikto radiť nebude-je to pre poučenie aj ostatných.
Dáša_ tak, tak... Veď nemusíš udávať gps súradnice predmetnej nehnuteľnosti
annie3 Peggynka... keď myslíš, vyvracať Ti to nebudem... :-)
annie3 Dáša,

prípad je tak ojedinelý a neobvyklý, že by som potrebovala pol dňa na to, aby som tu všetko rozpísala a vysvetlila tak, aby každý rozumel /aj tak by každý nerozumel, tak načo plytvať energiou?/... takže je možno aj lepšie, keď každý všetkému nerozumie.

Tí čo rozumejú, tým stačia aj tieto informácie ktoré tu sú... ostatní sú len zvedaví... asi tak.
tannenkau annie3 (Včera 22:34)

Skrátene sme vravievali :
Kto rozumie , rozumie
Kto nerozumie , nemusí
tannenkau A prečo to nepíšeš, ako ti huba narástla
ex je pes
chcel ma vyhodiť cez súd
neprešlo, tak ma aspoň vymkol

(spolu ) sme investovali do rekonštrukcie domu jeho rodičov
tam švindľovali, aby som nebrblala pri kolaudácii
ako im to osolím ??
annie3 ex nie je pes... je to urážka ktoréhokoľvek psa.
pasa1975 som tu s toho trochu zamotaný..neviem kde sa mám pýtať ..chcel by som sa pýtať že keď priatelia má dom na polovičku vo vlastníctve a sú rozvedený a byval9 muž vymenil zámok a nechce ju do domu pustiť aj keď ma súdne rozhodnutie že jej musí vstup povoliť také vlastne to je marenie súdneho rozhodnutia len nevieme co dalej
Mária27 Klikni na zelené políčko +Otázka hore, vyber Právo, napíš krátku otázku a pod ňou podrobnosti.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Mária27
Trestný zákon (č. 300/2005)

Marenie výkonu úradného rozhodnutia

§ 348

(1) Kto marí alebo podstatne sťažuje výkon rozhodnutia súdu alebo iného orgánu verejnej moci tým, že

a) bez vážneho dôvodu nenastúpi výkon trestu odňatia slobody v lehote stanovenej súdom,
b) bez povolenia a bez vážneho dôvodu sa počas výkonu trestu zákazu pobytu zdržiava v mieste alebo obvode, na ktorý sa tento trest vzťahuje, alebo nedodržiava obmedzenia a povinnosti, ktoré mu uložil súd v súvislosti s výkonom tohto trestu,
c) bez povolenia a bez vážneho dôvodu sa neoprávnene zdržiava na území Slovenskej republiky, hoci mu bol uložený trest vyhostenia alebo mu bol pobyt na území Slovenskej republiky zakázaný,
d) vykonáva činnosť, na ktorú sa vzťahuje rozhodnutie súdu alebo iného štátneho orgánu o zákaze činnosti,
e) dopustí sa závažného konania, aby zmaril účel ochranného liečenia alebo ochrannej výchovy, ktoré mu uložil súd, alebo inak, najmä útekom z ústavu, výkon takých rozhodnutí podstatne sťažuje,
f) dopustí sa závažného konania, aby zmaril účel väzby alebo trestu,
g) dopustí sa závažného alebo opakovaného konania, aby zmaril vykázanie zo spoločného obydlia vydané podľa osobitného predpisu alebo na základe predbežného opatrenia súdu,
h) zúčastní sa na verejnom podujatí, na ktoré sa vzťahuje trest zákazu účasti na verejných podujatiach alebo nedodržiava obmedzenia a povinnosti, ktoré mu súd uložil v súvislosti s výkonom tohto trestu,
i) dopustí sa závažného konania, ktorým marí výkon uloženého ochranného dohľadu, alebo
j) napriek právoplatnému rozhodnutiu, ktorým sa zakazuje pokračovať v prácach, úpravách alebo v uskutočňovaní stavby alebo jej zmeny, vykonáva práce, úpravy alebo inak pokračuje v uskutočňovaní stavby alebo jej zmeny, pričom nejde o jednoduchú stavbu alebo drobnú stavbu podľa stavebných predpisov.

potrestá sa odňatím slobody až na dva roky,

(2) Kto zmarí alebo podstatne sťaží v trestnom konaní výkon rozhodnutia súdu alebo iného orgánu verejnej moci tým, že

a) zničí, poškodí, urobí neupotrebiteľnou, zatají, odcudzí alebo odstráni vec, ktorej sa také rozhodnutie týka, alebo
b) ujde stráži, z väzby alebo z výkonu trestu odňatia slobody alebo pri takom úteku inému pomáha,

potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.
19 komentáre - rozbaľ     zbaliť
annie3 Mária27.... tak tomu veľmi nerozumiem.... ktoré písmeno je najbližšie konaniu navrhovateľa? .... d), alebo g)?
tannenkau ods, 1

ani d,
ani g,

To sa budeš vypytovať dovtedy, kým ti niekto nenapíše, že TY máš pravdu ???????

Ale v práve nejde o to, čo si myslíš ty, ale čo je napísané v zákone , , vraví sa tomu
"právne povedomie"

no a kto nemá povedomie, tak najskor má "bezvedomie"
annie3 keby každý v tejto krajine mal právne povedomie, právnici by zostali bez práce... takže je lepšie mať právne bezvedomie a pýtať sa, aj 10x
ivka70 Tak potom sa pytaj, ale pravnikov.
Nie internetoveho fora.
annie3 ivka70 ...
tannenkau 1, "" človek dostane skôr lepšiu radu ako u právnika ""
Už som ti dal ( Včera 09:57 )
2,
Problém je v tomto (včera 16,28 )
" To sa budeš vypytovať dovtedy, kým ti niekto nenapíše, že TY máš pravdu ??????? "
Peggynka Sú aj takí,čo pochopia,až keď zaplatia právnikovi 60€/hod
annie3 tannenkau... ďakujem
tannenkau vydýýýššš
(a to mám iba "právnyckú učnovku" )
annie3 Všetkým, ktorí majú právnické povedomie:

Mám dotaz ďalší... Na základe mojej písomnej žiadosti, mi bolo úradom mimo iných dokumentov zaslané SPLNOMOCNENIE /fotokópia/ len prosím nechcite po mne, aby som ho tu zverejňovala! Musí Vám stačiť to, že som poškodená strana a že nehľadám problém tam, kde nikdy nebol a nie je. Kto má "právne povedomie", skúsenosti, alebo pozná zákony, tak bude vedieť vychádzať aj z toho, čo tu napíšem ako laik. Takže:

Týmto "splnomocnením" splnomocňujú obaja rodiča - "vlastníci nehnuteľnosti" svojho syna, na zastupovanie v plnom rozsahu v kolaudačnom konaní... atď.

Splnomocnenie bolo overované na obecnom úrade starostkou/priateľkou/ tohto syna a to tak, že:

1. Otec splnomocnenca je tam uvedený, aj overovaný s titulom "Ing." ktorý nikdy nemal. V skutočnosti má titul "Dpt."
Podpis nevykonal otec, ale syn /poznám podpisy obidvoch sú rozdielne na prvý pohľad a mám aj dokumenty, ktoré toto dokazujú/.
Syn si nedal ani námahu, aby napodobnil podpis otca, ale podpísal splnomocnenie rovno svojim podpisom.

2. Matku splnomocnenca podpísala sama starostka.
/Takisto poznám podpis matky, aj podpisy a písmo starostky a mám aj dokumenty, ktoré dokazujú, že toto splnomocnenie nepodpísala matka, ale starostka, prípadne niekto úplne iný/.

Na úrade sa overujú podpisy a v tomto prípade sa overovali podpisy rodičov - splnomocniteľov. Podpisy rodičov by mali byť nielen na tomto splnomocnení, ale aj v knihe osvedčení na úrade, že?

Vyzerá to tak, že splnomocnenie je pravdepodobne neplatné.

Ide o falšovanie a pozmeňovanie úradnej listiny a možno aj zneužitie právomocí verejného činiteľa /keď sa preukáže, že namiesto matky splnomocnenie podpísala starostka, ktorá "osvedčovala" podpis splnomocniteľky/...?

Kolaudácia prebehla a bola vykonaná na základe tohto splnomocnenia. Čo ďalej...?

Zaujíma ma Váš názor.
tannenkau bol nejaký problém s kolaudáciou ?
bol by nejaký problém s kolaudáciou, keby na nej boli vlastníci ?
Týka sa ťa kolaudácia tak, že by si to chcela riešiť?

Ak je tak, tak falšovanie určite (100 % )
odhadujem, že aj zneužitie (99%)
pozmeňovanie asi (51%) nie

PS
Nám nesteš prezradiť, ale z tohoto popisu skutkov ťa oni spoznajú - - ak teda chodia na Poradu
annie3 Dakujem tannenkau... myslela som si, ze je to tak, ako pises v 1 a 2 bode.
Uz sa to riesi s caka sa na vysledok lustracie. Toto je len vrchol "ladovca" podvodov v tejto konkretnej veci.

A ci sa ma to tyka? Mas to napisane na zaciatku v prvom odstavci...

A ze to dotycni "akteri" citaju, tak to ma vobec netrapi. To by skor malo trapit ich... skor si myslim, ze ani nie. Inak by sa takych chyb ktore zavanaju pruserom a neguju ich podvody asi vyvarovali... ci?
annie3 Tannenkau.... odpovede na Tvoje prve 3 otazky: 3x ANO.
tannenkau Jáááááj aktéri

že vyvarovali
to má viac významov. lebo može byť od základu
variť / varovať (niekoho , pred niečím) / varovať ( niekoho, najčastejšie dieťa )

Moja reč

papiere sa archivujú
preto by po švindli mali vyzerať ako "dobré"
annie3 Ved to,ze sa archivuju a po case aj odhaluju rozne fakty... myslis ze odhalenim tohoto sfalsovaneho splnomocnenia ktore bolo pouzite na uradny ucel-kolaudaciu domu, moze byt ta kolaudacia uradne neplatna?
tannenkau ťažká otázka
skor nie

pravdepodobne sfalšovanie nie príliš ovplyvnilo
( sposobilo škodu / újmu ) kolaudáciu
asi nie natoľko, aby bola neplatná / niekto rozhodol, že je neplatná

zrušiť kolaudáciu je podľa mňa také zriedkavé ako úspešne sa domocť vrátenia daru

a predpokladám, že asi stavebný úrad ani nemože zrušiť sám
kým nebola ukončená dalo sa určitú dobu "frfľať" na vyššom stavebnom úrade
ale čul ťažko (aj to sotva)

A asi by tiež vyšší zvažoval váhu dosledkov

PS
Samotné falšovanie, to je iné
To ide po vetve TZ
annie3 kto je ten vyssi?
tannenkau cca
obvodný?
krajský? stavebný úrad
ministerstvo výstavby ?

a možno je to dávno alebo zložité a "vyšší" je už iba súd
annie3 :-D ....tannenkau... tam sa to bude musieť zrušiť úplne všetko, počnúc vlastníctvom na LV... kolaudácia - sfalšované dokumenty sú už len "vrchol" ľadovca, alebo čerešnička na torte? ...pracuje sa na tom /nie ja/, ale prokuratúra to lustruje, ja len dokladám nové dôkazy o podvode, ktoré na vyžiadanie ku mne prichádzajú z úradov.

Napadla som to v lehote do 3 rokov od zápisu do katastra. No nepredbieham... uvidíme, výsledok.
  zbaliť
Ing. Ľubomír Janoška
Ospravedlňujem sa, že som mimo ako tannenkau.
Pokiaľ neexistuje právoplatné rozhudnutie, nemožno ho mariť.

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Môj názor - vydaním rozkazu na plnenie sa musí riadiť jedna i druhá strana. Je tam 15 dňová lehota na odpor. Ak sa podá - rozkaz stratí platnosť (teda odporca nie je povinný opustiť obydlie) a nastáva status quo, kedy sa čaká na rozhodnutie súdu vo veci. Teda akoby stav pred podaním naďalej trval - odporca ná právo tam bývať.
Tým, že navrhovateľ vymenil zámky - po zneplatnení rozkazu (teda ho neporušil), porušil však niečo iné - zadržiava majetok odporcu protiprávne, navyše protiprávne porušuje daný stav, ktorý bol pred vydaním rozkazu....
Odporca by mal súd požiadať o predbežné opatrenie, aby navrhovateľ mu umožnil prístup do nehnuteľnosti a prístup k osobnému majetku....
Predbežné opatrenie je účinné ihneď po doručení obom stranám.... a keby nerešpektoval - je to opäť marenie výkonu úradného rozhodnutia....
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
annie3 misoft .... návrh na predbežné opatrenie bol podaný.

Tým, čo navrhovateľ urobil /nepočkal na rozhodnutie, ale vymenil zámky/, čoho sa dopustil? ....toto potrebujem počuť. Vedieť to odôvodniť §.
misoft Čoho sa dopustil - vieš čítať? Napísal som! § si nájdi.
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-300
annie3 misoft - ďakujem
  zbaliť

tannenkau je offline (nepripojený) tannenkau

Vylúčený člen tannenkau
Tak narýchlo
Ak platným podaním odporu súdny rozkaz stratil platnosť, nie je žiadne rozhodnutie a teda nie je ani čo mariť

Jedine ak by bol súd vydal nejaké predbežné rozhodnutie

Čo robiť ?

Domáhať sa práva užívať nehnuteľnosť
poradie :
polícia
súd
annie3 vidím, že nerozumiete...

Súd vydal rozkaz na plnenie, na základe NÁVRHU navrhovateľa.
Voči tomuto ROZKAZU zaviazaná osoba MOHLA podať v 15 dňovej lehote ODPOR. Tá ho podala a tým stratil rozkaz na plnenie platnosť - NEMUSELA /nemala/ PLNIŤ ROZKAZ - vypratať nehnuteľnosť, ale mohla zostať naďalej v nehnuteľnosti a užívať ju až do právoplatného rozhodnutia súdu (ktorý vôbec po prejednaní veci na súde nemusel potvrdiť vypratanie nehnuteľnosti).

Navrhovateľ jej v tom zabránil tým, že aj napriek tomu, že nemal právoplatný rozsudok na vypratanie nehnuteľnosti, vymenil zámku na dverách domu a znemožnil tak osobe ktorá podala odpor voči plneniu ďalej užívať nehnuteľnosť.

Tak čoho sa dopustil navrhovateľ? Maril úradne(súdne) rozhodnutie, keď nerešpektoval uznesenie súdu a nepočkal na právoplatné rozhodnutie? Alebo nemaril?

Pokiaľ bol podaný odpor voči plneniu na súd, tak vec skončená nebola, nebol právoplatný rozsudok ani na plnenie rozkazu, ani právoplatný rozsudok.... čiže maril, pretože vec bola naďalej v súdnom konaní a navrhovateľ nerešpektoval súdne rozhodnutie. Môj názor. Pokiaľ sa mýlim, opravte ma...

Takže podľa vás, môže osoba ktorej bolo znemožnené užívanie nehnuteľnosti výmenou zámku, konať tak isto... vymeniť zámok a nasťahovať sa späť...
tannenkau "" vymeniť zámok a nasťahovať sa späť ""

jedno z možných (nie velmi zákonných ) riešení

Marenie súdneho (úradného) rozhodnutia

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.